Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.10.2022, 10:41   #1414
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

owszem rozważałem ale mam droppera pierwszy raz w życiu i jeśli mam wybierać między sztycą amortyzowaną i dropperem to wolę to drugie.

sztycę kupiłem mojej Żonie bo ona to ma problem z podnoszeniem się na dziurach i ogólnie nie wstaje z siodła i narzeka później na ból pleców i dołu pleców. teraz jak za nią jadę to widzę, że super to działa. wygląda też solidnie i niestety trochę waży ale do ebike to chyba nie ma aż takiego znaczenia bo i sam rower najlżejszy nie jest.
sztyca to SP12NCX SR Suntour - polecam.

jak masz hardtaila to musisz się nauczyć pedałować w tzw. półsiadzie. trzeba mieć dość nisko kierę, dość agresywna pozycja na rowerze i wtedy jesteś w stanie utrzymywać sporo ciężaru na nogach bo przecież i tak naciskasz na pedały. nie wiem czy jest taka oficjalna technika czy nie. sam to sobie wymyśliłem po latach bo nigdy nie miałem fulla.
no i oczywiście korzystać trzeba z każdej okazji, żeby wstawać z siodła - zjazdy, prosta itd. jak się siedzi z 6 godzin to nie ma bata - każde siodło da ci w kość.

niestety nie widziałem póki co sztycy amortyzowanej z dropperem. mocno mi się to wydaje bez sensu bo można byłoby zrobić tłumik z komorą powietrzną no ale...

m

p.s. sorry znalazłem coś takiego: pnw-components-coast-suspension

https://allegro.pl/oferta/sztyca-pnw...YaAoeXEALw_wcB

niestety cena jest jak dla mnie nie do przyjęcia
do tego obawiam się JAK działa taka amortyzacja. ten układ z dźwigniami ma bardzo małe opory - tutaj mamy w zasadzie normalną goleń amortyzatora z blokadą.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem