Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.10.2021, 08:05   #6
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,430
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 18 godz 11 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
...

A drugi kanał na YT z starymi krosowkami to Chris montigani.
Dzięki Tygrys - już mają suba.

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Kocham lc4 640 adv szczególnie z rocznika 1998 ale niestety kalkulując to chłodno odstrasza mnie myśl, ze nie ma juz do tego wiekszosci czesci.

Podoba mi sie po tym wzgledem Ameryka i to, ze u nich produkuje sie pewne rzeczy od lat w niezmenionej formie i jest pełno firm produkujacych zamienniki.
Np. do XT problemów nie ma żadnych z częściami. Nawet jak robiłam generalkę silnika pierwszej wersji tenery 600 34L to korbę kupiłem OEM dla rocznika 83 i to w cenie mniejszej o procent równy ilości lat motocykla (tak często jest w yamaha zimą). Tłoki, wałki, tryby itd... dostępne i OEM i kilku innych producentów. Głowice regenerują już w kilku miejscach w PL. Podobnie statory itd. Nawet plastiki też robią już w zamiennikach.
A starej AT podobnie z częściami nie ma problemu na razie (nawet gaźnik całkowicie zregenerujsz z dorobieniem osiek przepustnic:) - no może plastiki czy stelaże czachy do 3 czy 4 to faktycznie problem jest.

W innych motorach nie wiem jak jest. W KTM nie wiem, nigdy nie miałem.

Ale ogólnie nie święci garnki lepią - np. podobno polskich junaków jest więcej zarejestrowanych niż było wyprodukowanych - taki się przemysł zrobił:))
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem