Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.06.2021, 22:07   #635
Horizon
 
Horizon's Avatar


Zarejestrowany: May 2021
Posty: 285
Motocykl: GG ES700
Horizon jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 2 godz 35 min 53 s
Domyślnie

Dobrze też przeczytać taką opinię. Pozwolę się odnieść do tego wszystkiego.

1. Zawieszenie - nikt tu nie mówi, że jest super (chyba ze cos przeoczyłem). Jak dla mnie jest nawet słabe i idzie do wymiany, podobnie piszą ludzie na grupach na FB. Faktem jest ze moto jest raczej robione pod małego Taja niż amerykańskiego chłopa. Ja ważę jedynie 75 kg, ale jak ktoś już dobija do 100 to raczej nie jest sprzęt dla niego z tym zawieszeniem.

2. Wymiary - moto wydaje się mniejsze, ale ma wymiary pełnoprawnego enduro jak KTM EXC. Oprócz wysokości siedzenia oczywiście.

3. Szczerze mówiąc wyprzedzanie na trasie tira czymkolwiek co ma v-max 130 jest średnim pomysłem

4. Porównywanie do jakiegokolwiek motocykla z młodości jest raczej średnie. Przez pryzmat młodości nasze wrażenia są przekłamane. 20 lat temu ujeżdżałem motorynkę z silnikiem od komarka i Rometa Kadeta. Byłem mistrzem bezdroży, a jak kolega dał mi się przejechać Ogarem 200 z trzybiegowym silnikiem od Jawy to chryste panie... miałem wrażenie, że każdy podjazd jest mój

5. W ogóle porównywanie do innym moto jest kłopotliwe. Owszem można porównać do DRZ400 czy innych sprawdzonych. Ale tych motocykli nie ma, po prostu a ceny używanych w dobrym stanie są astronomiczne. Do współczesnych można CRF300 porównać do KLX300 i Yamahy WR250. Z tym ze KLX300 nie ma w europie a WR250 nie występuje już jako nowa (używki słabo dostępne). Była jeszcze CRF450L ale już.też jej nie ma nowej. Do tego była cholernie droga. Co do WR250 ma lepsze zawieszenie i więcej HP, ale jest badz co badz slabsza w terenie.
Z podobnej półki cenowej można zestawić ją z KTM ADV390 albo BMW GS300. Tylko ze to sa typowe adventure i nie wyobrażam sobie tym wjechać w ciężki teren nawet na kostce.
W segmencie do max 30 tys nie ma niczego podobnego w nowych motocyklach.

6. Po przesiadce z KTM 790 na coś pokroju CRF300L zawsze będzie "meh"
Horizon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem