Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.04.2021, 11:29   #32
Ducafrica


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 109
Motocykl: KTM 1190R
Ducafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 37 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Z ciekawości zapytam jakby mnie coś podobnego spotkało. Jak się koduje kluczyk ?
Procedura jest prosta. Tutaj od 2:40, a najlepiej pobrać darmowego manuala.


Jeszcze na temat mojej sytuacji. Dla jasności, problemem był alarm fabryczny (Def Com 3), który domyślnie po 50 sekundach od wyłączenia silnika, blokuje immobilaizer. Dodatkowo alarm nie miał zasilania (padła bateryjka) z powodu odłączenia akumulatora (tutaj alarm też ma taką zasadę blokady immo).

Poszperałem trochę i znalazłem instrukcję od niego. Postanowiłem że przeprogramuję go tak, aby blokada nie włączała się automatycznie po 50 sekundach.

Poniżej link do pdf
https://www.manualslib.com/manual/15...Def-Com-3.html

Wklejam też instrukcję po polsku jak przeprogramować alarm
Kod:
1. Uzbrój system przy pomocy pilota. Następną czynnoość wykonaj w ciągu 10 sekund!
2. Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie ON (wł.): syrena potwierdzi wybór jednym sygnałem dźwiękowym (bep).
3. Przyciśnij przycisk pilota A krótko cztery razy: syrena potwierdzi czterema sygnałami dźwiękowymi (4 x booop), że polecenie zostało odebrane.
4. Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie OFF (wył.).
5. Przestawiaj kluczyk w stacyjce w położenie ON (wł.) i następnie w położenie OFF (wył.). Iloość tych przełączeń powinna
odpowiadać numerowi funkcji specjalnej w tabeli. Pozostaw kluczyk w stacyjce w położeniu ON (wł.) po ostatnim przełączeniu: dioda LED będzie się palić.
6. Przyciśnij przycisk A na pilocie krótko 1 raz, jeżeli chcesz zaprogramować funkcję opisaną w pierwszej kolumnie (kolumna
BEEP) w poniższej tabeli.
7. Przyciśnij przycisk A na pilocie krótko 2 razy, jeżeli chcesz zaprogramować funkcję opisaną w drugiej kolumnie (kolumna
BOOP) w poniższej tabeli.
8. Ustaw kluczyk w stacyjce w położenie OFF (wył.) i krótko przyciśnij przycisk na pilocie celu opuszczenia trybu programowania lub powtórz czynności od punktu 3 w celu zaprogramowania innej funkcji.

TABELA FUNKCJI SPECJALNYCH
FUNKCJA BEP/BOOOP
1 Brzęczyk podczas uzbrajania i rozbrajania* TAK/NIE
2 Kierunkowskazy podczas uzbrajania i rozbrajania TAK/NIE
3 Sygnał dźwiękowy (klakson)/syrena lub komenda dla uzbrajania Alarm/Uzbrajanie
4 Komenda dla przerywanego sygnału (klaksonu) lub ciągłego dźwięku syreny Przerywany sygnał/Ciągły dźwięk
5 Bierne uzbrajanie tylko immobilisera lub także z alarmami Immobiliser/Także z alarmami
6 Bierne uzbrajanie z aktywnym czujnikiem ruchu TAK/ NIE
7 Alarmy krańcówek cykliczne lub pojedyncze Cykliczne/Pojedyncze
8 Aktywacja automatycznego uzbrajania TAK/NIE

Ostatnio edytowane przez wierny : 28.04.2021 o 19:12 Powód: Poprawienie filmu
Ducafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem