Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.05.2019, 11:37   #57
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Brawo Louis!!!!

Podoba mi się jak ludzie nie boją się opinii ogółu i kupują po prostu rozsądkiem.
Nie będę ukrywał, że jak decydowałem się na NCka BARDZO mocno myślałem o tym CB500 ale wtedy nie było jeszcze wersji z 19'.
Nie żałuję wyboru bo na NC jeździ mi się po prostu zajebiście, zawiasowo to pewnie podobna, budżetowa liga bez rewelacji, ot poprawność, ale bardzo żałuję, że nie mam z przodu 19' - niestety te 17 calowe koła w połączeniu z dość szeroką, typowo szosową oponą powodują, że jakikolwiek szuter to jest taniec. Jak zjadę fabryczne Dunlopy na pewno pomyślę nad przesiadką na Anakee Wild lub po prostu poczciwego TKC80.

NC kupiłem bardzo 'głową' bez jakiejkolwiek jazdy próbnej bo byłem przekonany, że charakterystyka silnika będzie mi bardzo odpowiadać i nie zawiodłem się w najmniejszym względzie - spokój... to chyba najlepsze słowo. W CB nie podobała mi się wysokoobrotowa charakterystyka tego silniczka, niemniej uważam, że to bardzo fajny motocykl.
Na pewno na plus ma zasięg na zbiorniku. W NC spieprzyli ten temat bardzo - normalnie motocykl pali mi 3.2l na dojazdach do pracy 90-100 na pustych odcinkach i okazjonalne wyprzedzanie do 120 ale w zimną majówkę zrobiłem sobie ekskursję do Kotliny kłodzkiej z prędkościami, które przy odrobinie pecha kosztowałyby trochę punktów i złotówek i wyszło 4l. Przy ciągłej 130-140 na autostradzie, którą NC utrzymuje bardzo posłusznie i bez pocenia się, wyjdzie pewnie z 4.5l a może więcej, a to już zmusza do tankowania co 2h jazdy - wiadomo tak nie jeździ się na co dzień ale tu CB500 zdecydowanie wygrywa w cuglach.

Będę z zainteresowaniem czytał Twoje opinie o tym niedocenianym u nas /niesłusznie/ motocyklu. W USA cieszy się on bardzo dobrą opinią, a cena /przy ich zarobkach+ew. możliwości finansowania/ musi być po prostu śmieszna.
Rally kit to chyba kolejne kilkanaście tysięcy złotych ale zmienia ten motocykl nie do poznania - i NC niestety nie ma szansy na taką modyfikację. Z drugiej strony ten traktorowy silnik nie nadaje się w off zupełnie - zbyt ospała reakcja na gaz, duże masy zamachowe... nawet gdyby był ten kit to byłaby lipa. Nie dziwię się, że zrobili go dla CB500X.

Gratuluję Ci zakupu, ta nowa wersja jest naprawdę ładna. Bezpiecznej drogi!

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem