Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.12.2018, 16:05   #25
siwy
 
siwy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,517
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 1 tydzień 2 dni 40 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
tesla ma pakiet pod podłogą więc teoretycznie jest to odkręcenie kilkunastu śrub i zjeżdża na glebę. tak więc jakby 1:1 porównywać może być szybciej niż tankowanie ale na pewno nie na postoju gdzieś...
około 7000ogniw 18650 jest w takim aucie.

koleś w USA przerobił ogórka lokomotywkę na elektryka i żeby zwiększyć zasięg po prostu podczepił małą przyczepkę a'la niewiadów z pakietami i wio
zajechał tym pod fabrykę Tesli z naprawdę daleka pobijając maksymalny przebieg któregokolwiek z produkowanych przez nich aut ale Elon się nie pofatygował do niego i nie został wpuszczony na teren fabryki. Coś tam udowodnił jednak...

Z tym dymieniem przez elektrownie to prawda ALE to mniej więcej taka analogia jak osiedle 50 domków gdzie każdy ma chujwijaki piec, a takie samo osiedle 50 domków zasilane nowoczesną, wydajną ciepłownią.

Pewne jest jednak, że GDYBY połowa pojazdów na planecie przesiadła się na napęd elektryczny możemy mieć problem aby wyprodukować taką ilość energii oraz.... magazynować ją w okresach mniejszego poboru.
Cokolwiek by nie mówić są to megaciekawe rzeczy i jak się zacząć zastanawiać nad tym jak przesyłać energię produkowaną na jednej półkuli na drugą kiedy zaczyna się tam szczyt poranny... Za 200 lat może będą tankowce z prądem? Kto wie kto wie.
Ja tam lubię sobie rozmyślać nad takimi tematami.

m
Myślę że przyszłością jest dywersyfikacja produkcji prądu. Jak by każdy mógł produkować na potrzeby prąd, gdyby nie trzeba było przesyłać i magazynować tylko po prostu produkować kiedy trzeba. Ogniwa wodorowe czy inne tego typu pomysły rozwiązałyby problem. Albo mini elektrownia atomowa jak na okrętach podwodnych czy lotniskowcach. Czytałem że amerykański lotniskowiec atomowy pływa 30 lat na jednym "tankowaniu"
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem