Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.10.2018, 23:03   #19
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 772
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 9 godz 16 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Czy to działa też we Francji?

Bo właśnie dostałem (na razie jeden) mandat z Francji właśnie.

Jak widać i z relacji kilku spotkanych osób, Francuzi bardzo rygorystycznie podchodzą do przekraczania prędkości. Na ograniczeniu do 70 jechałem 77km/h. Napisano mi, że tolerancja jest do 72km/h. Toż to nawet nie 10%. To już ci dziwni Niemcy respektują to 10%. No nieważne.

Mandat 45 euro.

Przypominam, gdyby ktoś się wybierał do Francji - od lipca 2018 roku na obszarze niezabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 80km/h. Chyba, że inaczej stanowią znaki.

Tak sobie nad tym myślałem i wymyśliłem sobie, że to pewnie ich taka zagrywka - pomyśleli: obniżmy prędkość na drogach krajowych i międzymiastowych do dziwnych 80km/h, ustawimy radary walące foty od tyłu co drugą wiochę - będzie kasa z mandatów. Jak ludzie pojadą płatnymi autostradami, żeby podgonić i czasu nie tracić to i z nich będzie wyższy wpływ do budżetu.

Nie zapominajcie, że francuskie autostrady są jednymi z droższych jak nie najdroższych w Europie.

Nawet Szwajcaria tyle nie kroi.
Nie wiem czy działa ale zapłaciłem. ..

O ile pamietam to tam jest taka formuła ze jak zapłacisz chyba do 1 miesiąca to 45 eur potem chyba 100 a jak powyżej 3 miesięcy 300 eur.. podobno potrafią ściągnąć przy pierwszej kontroli np. Na lotnisku przy sprawdzaniu paszportu jak w wylądujesz w terminalu który jest poza Schengen. .. albo przy rutynowej kontroli. ..

Aha - jest inny próg tolerancji do 100 km/h to chyba 5 km a powyzej jest 10.

Pzdr

Qter



piję bro i palę szisze....
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem