Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.12.2014, 01:28   #8
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Jeśli masz długie zaniki to do tego możesz dokupić generator. Ale wtedy to Ty decydujesz, kiedy z którego źródła czerpiesz energię.
pzdr.
Własnie o takie rozwiązanie mi chodzi. Jeżeli rozwiązanie z tym "regulatorem napięcia" jest zbyt skomplikowany to może być zwykła wajcha która odcina mi dopływ prądu z sieci a dostarcza prąd z generatora który ja włączam ręcznie.

Cytat:
Napisał krakus Zobacz post
Montaż takiego układu wymaga wystąpienia do zakładu energetycznego o wydanie warunków. Trzeba zrobić projekt, mieć instrukcję współpracy itp. W zależności już od zakładu energetycznego.
Agregat musi mieć zdalny start, czyli po otrzymaniu sygnału z SZR następuje rozruch.
Jeśli chcesz zasilać elektronikę agregat musi być wyposażony w AVR

Strasznie to wszystko skomplikowane-a ja z natury jestem taki,ze lubię proste rozwiązania.Zero biurokracji-to najlepsze wyjście.
Jeżeli nie ma czegoś-co odcina "nadmiar" prądu (już po podłączeniu prądu z sieci) to wystarczy mi zwykły wyłącznik ,bo kiedy prąd w wiosce się już pojawi-ja zgaszę generator i przełączę się na siec.


Generator który mam na oku ma AVR-ale czy to wystarczy do zabezpieczenia
mojego zresztą nowego jeszcze TV?
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem