Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.07.2014, 09:00   #120
nev


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 131
nev jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 7 min 4 s
Domyślnie

Wrażenia z pierwszych chwil z Scala Rider g9x

Montaż.
Jak dla mnie dramat. Do wyboru masz dwie metody, albo płytki z klejem, albo mocowanie przykręcane do kasku. Sam producent napisał że niektórzy uważają że jakikolwiek klej źle wpływa na sam kask, dlatego zdecydowałem się na mocowanie. O tyle o ile w moim HJC nie było specjalnych problemów z zamocowaniem bazy, o tyle w kasku dziewczyny (jakiś szczękowy LS2) padaka. W miejscu w którym idealnie by to pasowało, ten kask ma przyciski do operowania blendą :/ Zastanawialiśmy się nad drugą stroną, ale bez sensu operować nim prawą ręką. Koniec końców wycieliśmy kawałek styropianu za przyciskami do blendy - jakoś się udało zamocować.

Pierwsze wrażenia:
Miało być fabrycznie sparowane (kupiłem podwójny power set) - nie było. Instrukcja, jak się paruje, ok działa. Wsiadamy i jedziemy. I co? Słyszę że mówi, ale nie mam pojęcia co. Stajemy, ona mówi że słyszy mnie idealnie - nie pojechaliśmy szybciej niż 40 km/h. Nie bardzo wiem co zrobić, dlatego podpinam słuchawki od telefonu żeby zobaczyć czy będzie różnica. Była i to kolosalna - słyszę głośno i wyraźnie, aż ściszam żeby nie ogłuchnąć. Co się okazało - mój kask ma fabryczne wcięcia właśnie na głośniki do interkomu dokładnie w tym miejscu, w którym NIE znajdują się moje uszy ;P Metodą prób i błędów zacząłem przekładać głośniki nieco w inne miejsca - koniec końców udało się słyszeć ją zadowalająco - ale i tak na słuchawkach od telefonu było o niebo lepiej.

Zasięg
Dużo testów nie robiliśmy, wszystkie na podniesionych antenach. Kawałek prostej drogi, jakieś 400m. Słychać dobrze i wyraźnie kiedy ja jestem na końcu, a ona na początku. Droga skręca, między nami jest budynek... trzaski i cisza. Droga zawraca między blokami w jej stronę. Połączenie przerwane... dopiero 5 sekund po tym jak ją ponownie zobaczyłem interkomy dogadały się na nowo... w sumie zrozumiałe - czego się spodziewać?
nev jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem