Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.05.2012, 10:27   #202
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,566
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 10 godz 14 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rob Zobacz post
Panowie - jakie macie doświadczenia z tymi łyżkami. Mają jakąś większą tendencję do przycinania dętek? (tak statystycznie, w porównaniu z najprostszymi? )


Uzupełnienie:
Pytanie tylko z pozoru durne (tak mi się wydaje). Wczoraj takowymi skatowałem dętkę przy wymianie tylnej opony. Dętka niby za duża ale przy ostatniej wymianie innymi łyżkami poszło bezboleśnie. Wiadomo złej baletnicy... Teraz szukam potwierdzenia że nie jest ze mną tak źle i to ONI zawinili
Rob. W pełni potwierdzam. Parę spotkanych osób wręcz przestrzegałem, że łyżki są za cienkie i chętnie przecinają nawet wzmocnioną dętkę, co nigdy wcześniej mi się nie zdarzało (przeciąłem dwa razy, raz po raz- całe szczęście, że w garażu).
Natychmiast zeszlifowałem- znacznie stępiłem- ich groty. Dodatkowo polecam wypiłowanie w poprzek rowka, który znacznie pomaga- utrzymuje łyżkę na rancie felgi.
Poza tym piękny chrom szybko zszedł w miejscu pracy łyźki.
I jeszcze jedno. Kupiłem dwa rozmiary, do nakrętki koła przód i tył ale obie są wyprofilowane do ściągania.
Szukam kompletu z jedną do ściągania, drugą do zakładania, jak komplet, który był fabrycznie przy moim pierwszym pierdzipędzie. Ale to było panie w 1976. Teraz się nie znam.

Ostatnio edytowane przez ATomek : 21.05.2012 o 10:43
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem