Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.10.2011, 16:08   #21
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 2 godz 11 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
naciag lancuszka sprawdzasz wkrecajac srube napinacza i liczac obroty -proste i zupelnie miarodajne
Średnio miarodajne a w wypadku na przykład awarii sprężynki napinacza - bardzo kłopotliwe- więcej żaden producent nie wpadł na taki pomysł.(albo nie znam)
Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
"nieszczesny" lancuszek napedu walka wyronowazajacego nie jest wadliwy , peka w skutek niewlasciwego naciagania (za mocno) .
Nie tylko. pęka gdy ktoś na przykład skacze tym motocyklem- wał korbowy dostaje przyśpieszenia od łańcucha a wałki wyrównoważające oraz wałek rozrządu stawiają opór... Wyjątkowo nie trafione rozwiązanie - napędzić wałek rozrzadu nie bez pośrednio, a przez łańcuszek wałków wyrównoważających. Wszelkie luzy się sumują a wyciągający się łańcuszek balansowy powoduje przestawianie rozrządu..
Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
sprawa napedu rozruszniika.,...hm nie wiem ,chyba chodzilo ci o sprzegielko rozrusznika - to zmora wioekszosci motocykli z tamtych lat , nie tylko suzuki
Afryczki, transalpy nie cieprpiały bardziej chodziło mi o zebatke na rozruszniku w modelach 750 - zanim został ten element podparty łozyskiem z drugiej strony w 800-tce..
ps. uwielbiam Biga - za styl, za świetne prowadzenie/ wyczucie na winklach, ale w paru bigach maczałem paluchy więc znam jego wady..
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem