Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Air Box-wieksze otwory dolotu powietrza (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25685)

marekw 20.01.2016 12:41

Air Box-wieksze otwory dolotu powietrza
 
Czy z szanownych Kolegów testował taki patent ,jeżeli air box ma poklejone silikonem wszystkie łączenia i nie ciągnie powietrza gdzie popadnie to moze mieć ciężko naciągnąć powietrza tyle ile potrzeba i przy wyższych obrotach skład mieszanki może być nie halo,on ma takie 2 otwory okrągłe po bokach a jak by zwiększyć ich średnice oczywiście przy zastosowaniu co najmniej filtra hilfo.Ktoś coś kombinowal z tym?

QrczaQ 20.01.2016 14:49

Cytat:

Napisał marekw (Post 465788)
Czy z szanownych Kolegów testował taki patent ,jeżeli air box ma poklejone silikonem wszystkie łączenia i nie ciągnie powietrza gdzie popadnie to moze mieć ciężko naciągnąć powietrza tyle ile potrzeba i przy wyższych obrotach skład mieszanki może być nie halo,on ma takie 2 otwory okrągłe po bokach a jak by zwiększyć ich średnice oczywiście przy zastosowaniu co najmniej filtra hilfo.Ktoś coś kombinowal z tym?

Prawdopodobnie, bez wiekszych dysz ten pomysł nie ma sensu.

Testowalem to w DR650. Zmienilem pare rzeczy i dodalem 1 dodatkowy otwor wielkosci 5zł. Po tym modyfikacjach motor zupelnie nie działał. Dusil się, nie wchodzil na obroty, nie mial wolnych itd. Dopiero po konsultacji z lożą starców doszedłem do wniosku, że ten dodaktowy dolot zmienil skład mieszanki... a ja myslalem, że czym wiecej powietrza tym lepiej.

szynszyll 20.01.2016 14:50

Zima. Nudzisz widze sie...

Lepi 20.01.2016 15:12

Cytat:

Napisał QrczaQ (Post 465805)
... a ja myslalem, że czym wiecej powietrza tym lepiej.

Czym więcej mieszanki tym lepiej.

QrczaQ 20.01.2016 15:35

Cytat:

Napisał Lepi (Post 465809)
Czym więcej mieszanki tym lepiej.

Czyli, ze czym wieksza dysza tym wiecej potworów trzeba nawiercac? Eksperymentalnie pewnie.

No i wtedy pewnie ma wiekszego kopa ale wiecej pali?

Nie ma jakiegos patentu jak ten cziptuning w TDI? Wiecej mocy, mniej pali, emisja spalin taka sama... nie wiem gdzie jest magia.

Lepi 20.01.2016 15:54

Akurat w dieslu nie musisz martwić się składem mieszanki więc jest łatwiej.

QrczaQ 20.01.2016 16:26

Cytat:

Napisał Lepi (Post 465816)
Akurat w dieslu nie musisz martwić się składem mieszanki więc jest łatwiej.

Dlatego, że sa wtryski? Czyli np motocykl z wtryskiem mozesz takie zmiany robic bez problemu?

Sory, ze takie glupie pytania zadaje ale troche sie zdziwilem ostatmi razem jak myslalem, ze bede kozaczył ze zmianą dolotów.

marekw 20.01.2016 16:54

Dlatego warto pytać zanim samemu sie zacznie eksperyment

siwy 20.01.2016 17:31

ja po eksperymentach z przerabianiem airboxu w xr wróciłem do oryginału

Lepi 20.01.2016 17:55

Dlatego, że w dizlu skład mieszanki czyli stosunek paliwa do powietrza nie musi być stały.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.