Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wydech REJLI do AFRI w cenie do 400zł - how to ;] (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=12130)

lukasz_vip 11.02.2012 15:38

Wydech REJLI do AFRI w cenie do 400zł - how to ;]
 
A więc dzisiaj skończyłem robić swój wydech przelotowy ;]

Materiały:
- wydech VIPER (średnica wew. wlotu 51mm) + db-killer + opaska za 350zł nowy ;]
- rura dolotowa nierdzewna 50,8mm x 1,5mm x 1m za 50zł

A więc najpierw dopasowanie rury tak aby ładnie szła równolegle wzdłuż motocykla. W tym celu nacinamy rurę (ok. 80% obwodu nacięte) na odległości 10cm od końca tarczą jak najcieńszą i doginamy końcówkę aby otrzymać odpowiedni kąt. Po serii delikatnego powiększania nacięcia i przymierzania do moto w końcu mamy to co chcieliśmy. Spawamy ładnie powstałe nacięcie i przycinamy w odpowiednim miejscu rurę tak aby wydech był wysoko albo nisko. Jak kto woli. Potem tylko dorobienie mocowania na samej górze do trzymania wydechu i gotowe.

Tak prezentuje się efekt końcowy:


Filmiki z dźwiękiem w poniedziałek ;]
https://lh5.googleusercontent.com/-M...1022012101.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-J...1022012102.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-r...1022012103.jpg

lukasz_vip 12.02.2012 22:52

Chciałem mieć wydech wysoko i raczej tak zostanie ;]

Obiecany film:


Do porównania oryginał:


Z wrażeń po dzisiejszych testach ulicznych. Moto straciło moment około 3 tys, ale za to nie szapie przy 2tys obr i od 5tys do czerwonego pola zbiera się o wiele lepiej. Na pewno trzeba przeregulować gaźniki i zrobić jeszcze testy z db-killerem ;]

rambo 13.02.2012 00:41

Jak straciło moment do 3000 RPM to nic już na to nie poradzisz

aciu 13.02.2012 08:51

mi poprawiło dół, ale przyznam że ciutkę olejku wciąga, jednak taka mini dolewka na sezon tragedi nie zrobi ;) Teraz jak dołoże pełne króćce to w polączeniu z moją mega masą będzie pewnie na koło stawiać :)

Zwróć uwagę czy temperatura wylotowa spalin bądź nagrzanego komina nie stopi Tobie kierunku, bo gdzieś już czytałem że takie cuda się zdarzają.

Cibor klv 13.02.2012 11:13

Z moich obserwacji wynika, że założenie przelotu dość drastycznie pogarsza przebieg krzywej momentu w dolnym zakresie obrotów, testowałem to na Transalpie 98 r, po kilku dniach jazdy wróciłem do oryginału. Odczucia po zmianie wydechu mogą być mylne, najlepiej zrobić pomiary z oryginalnym jak i przelotwym wydechem na hamowni. Niby można gaźniki dostroić, ale wcale nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać, przerabiałem to w sv 650 teoretycznie myslisz, że sportowy wydech, to sportowy filtr, plus podniesienie iglic i większe dysze główne i będzie hulało, robisz pomiary na hamowni a wychodzi kupa, jakać potężna dziura w momencie i mocy mniej o dobre 3 KM. Zatem na wiosnę powracam do oryginalnych nastawów.

majki 13.02.2012 11:20

Steven (Australijczyk co DRką latał), powiedział mi, że przy zmianie wydechu w DRce na przelot trzeba:
1. iglicę o jeden ząbek do góry
2. dyszę główną ze 140 na 135 zmienić

On tak jeździ i mówił, że jest cacy. Jak będę zmieniał wypierd u siebie to pewnie się tym będę kierował. ;)

Cibor klv 13.02.2012 11:32

Cytat:

Napisał majki (Post 221562)
Steven (Australijczyk co DRką latał), powiedział mi, że przy zmianie wydechu w DRce na przelot trzeba:
1. iglicę o jeden ząbek do góry
2. dyszę główną ze 140 na 135 zmienić

On tak jeździ i mówił, że jest cacy. Jak będę zmieniał wypierd u siebie to pewnie się tym będę kierował. ;)

No gadałem z nim faktycznie w dr to działa, chociaż na logikę sportowy filtr i wydech zubażają mieszankę, a dając mniejszą dyszę zubaża się ją jeszcze bardziej, chyba to zależy jak motocykl ustawiony jest w serii, np. w Stanach gdzie normy czystości spalin, nie są aż tak restrykcyjne ustawiało się bardziej bogato niż np w Europie. Ja znalazłem w necie kolesi co rasowali sv i podawali rozmiary dysz na których powinno hulać, były to dysze większe, a co do czego hamownia pokazuje, że nie tędy droga. Sęk w tym w gaźnikach, że kazda zmiana nastawów, wymaga wyciągnięcia gaźników a jest z tym trochę roboty, poomijająć że po takich kilku - kilkunastu wyciągnięciach i włożeniach mogą się pojawić jakieś drobne nieszczelności a to gwinty się nadwyrężą, a to śrubokręt się obróci na łbie śruby... o wiele łatwiej zabawa w tuning ma miejsce w motocyklach na wtrysku.

lukasz_vip 13.02.2012 16:34

No ja w LC4 przy otwartym wydechu, dyszy 195 i przelotowym wydechu miałem o wiele więcej mocy niż seria. Moto na każdych obrotach zyskało. Ale wiadomo to zależy od każdego moto. Na pewno gaźnikami się pobawię i zobaczymy co z tego wyjdzie ;]

rambo 13.02.2012 16:52

AT na dobrym kominie, z mojego doświadczenia tylko, powinna mieć lepszy dół wlaśnie od samego początku. Ostatnio co przekładałem to z oryginału na venom motad, bez końcowego dB killera. Tylko na tej wstępnej zwężce. Gażniki dobre, ale ustawione książkowo +0,25 obrotu na dawce paliwa. Pojechałem tylko na kebab pare bloków dalej. Różnica między motad venom a serią to jak TDI i diesel wolno ssący. Ogromna elastyka od samego początku.

madafakinges 13.02.2012 18:14

Cytat:

Napisał majki (Post 221562)
Steven (Australijczyk co DRką latał), powiedział mi, że przy zmianie wydechu w DRce na przelot trzeba:
1. iglicę o jeden ząbek do góry
2. dyszę główną ze 140 na 135 zmienić
On tak jeździ i mówił, że jest cacy. Jak będę zmieniał wypierd u siebie to pewnie się tym będę kierował.

Hessler niemiec który zajmuje się tuningiem BIGów pisał, że wielkość dyszy jest zależna od pojemności układu wydechowego.
Np BIG 800 sr42(model przejściowy z budą od 750) ma jeden tłumik i dyszę główną 120. BIG 800 sr43(nowa buda ten sam silnik) ma dwa wydechy i dysze 130.
Zamawiam teraz jet kit u niego pod sportowy tłumik i w zależności od tłumika/filtra powietrza przysyła mi cytuje "our set is with main jet, idle jet and maybe neddle ...
dependon the type of exhaust, type of dr and airbox...
a lot of componets work together."
tak że nie samym przelotem moment żyje...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.