Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

bukowski 28.10.2020 11:42

samochód wodorowy zawsze będzie bardziej skomplikowany i droższy w eksploatacji, co dość łatwo wykazać. więc może podziel się, co tam stało za tym kategorycznym stwierdzeniem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Artek 28.10.2020 11:42

Bardzo lubię elektronikę w aucie.
Tydzień temu gwałtowne hamowanie wymuszone komputerem. Radar na robotach drogowych zwariował.
Fajnie jest czasem zawisnąć bezwładnie na pasach.

Z pół roku temu też szarpałem się z małą mazdą, jak jechała tam gdzie jej się wydawało, że nie powinienem jechać.

Światła automatyczne testowałem w nowym golfie. Czasem ktoś mi mrugał. Często ja mrugam nowym posiadaczom.
Ale doświetlanie o którym wątkotwórca pisze sprawnie działa. Czasem tylko piesi i rowerzyści oślepiani.

lukasz_vip 28.10.2020 12:08

Cytat:

Napisał Artek (Post 702923)
Bardzo lubię elektronikę w aucie.
Światła automatyczne testowałem w nowym golfie. Czasem ktoś mi mrugał. Często ja mrugam nowym posiadaczom.
Ale doświetlanie o której wątkotwórca pisze sprawnie działa. Czasem tylko piesi i rowerzyści oślepiani.

Ostatnio miałem takiego gościa co jechał kawałek za mną jakimś nowym mercem i też mu automat co chwile odpalał długie z wyłączonym obszarem mojego auta. Dobrze, że skręcił bo bym mu te ładne lampki wybił bo tak mi dawał po lusterkach bocznych. W środkowym nie widziałem jego długich ale w bocznych tak.

siwy 28.10.2020 12:11

Ja od lat pracuję na PC'tach. Zdrowie psychiczne mi siądzie kiedyś przez to gówno. Zawsze powtarzam że jak tak będą programowane i budowane autonomiczne samochody to ja wolę rower :)

aadamuss 28.10.2020 12:15

Może sprecyzujmy o jakiej przyszłości mówimy :-) Stare filmy s-f pokazują jak wyobrażamy sobie przyszłość i lata dwutysięczne.

siwy 28.10.2020 12:18

Ja myślę że przyszłość to wynajem aut/baterii. Tak się stało z wieloma branżami, np. programy komputerowe, usługi. Wszystko dąży do abonamentów, niewielkich ale regularnych opat. Nie kupuje się już tylko wynajmuje. Podobnie jest z Renault Twizy. Kupujesz samochód a baterię wynajmujesz i płacisz abonament.

jabolos 28.10.2020 14:16

Bukowski wielu fachowców z branży motoryzacyjnej wyraża taką opinię i się z nią zgadzam. Samochód elektryczny powinien być tańszy w eksploatacji, ale czy tak będzie? jeżeli w koszt eksploatacji wrzucimy wymianę akumulatorów po kilku latach to już nie będzie tak fajnie to wyglądać. Niestety, ale elektryki mają bardzo dużo minusów i nie są takie eko jak się próbuje nam wmawiać. Można by na ten temat cały elaborat napisać. Natomiast samochody wodorowe to technologia znana od lat - BMW pokazało wodorową 7-kę około 2000 roku. Teoretycznie każdy silnik spalinowy można przystosować do zasilania wodorem jak ma to miejsce z lpg. A dlaczego technologia ta nie jest masowo wprowadzana to można się tylko domyślać. Fakt wodór bardzo wybuchowe paliwo, ale to samo mówiono kiedyś o lpg. Mam nadzieję, że coraz więcej producentów aut stworzy modele wodorowe, pojawi się więcej stacji tankowania i cena spadnie.

siwy 28.10.2020 14:21

Ciekawe czy lpg się utrzyma. Widzę duże parcie w Europie na pozbycie się tego. Dyskryminacja użytkowników, nie inwestowanie w infrastrukturę. W temacie urzędnicy-motoryzacja-ekologia to od dawna temat tabu, jakby ta technologia nie istniała. W PL jest jeszcze całkiem ok ale za granicą to wygląda jak zmierzch epoki LPG.

jabolos 28.10.2020 14:33

Siwy niestety nowoczesne silniki z bezpośrednim wtryskiem, często z głowicami i zaworami jak z plasteliny nie są przystosowane do zasilania lpg. A jak już można instalację założyć to koszt jest nieopłacalny.

sluza 28.10.2020 14:38

Cytat:

Napisał jabolos (Post 702935)
Teoretycznie każdy silnik spalinowy można przystosować do zasilania wodorem jak ma to miejsce z lpg. A dlaczego technologia ta nie jest masowo wprowadzana to można się tylko domyślać. Fakt wodór bardzo wybuchowe paliwo, ale to samo mówiono kiedyś o lpg. Mam nadzieję, że coraz więcej producentów aut stworzy modele wodorowe, pojawi się więcej stacji tankowania i cena spadnie.

Z tego co czytam to wszystką idzie w kierunku wykorzystania wodoru w ogniwach paliwowych do wytworzenia energii napędzającej silnik elektryczny, a nie do spalania w komorze silnika.
Słyszałem, że te auta elektryczne są praktycznie fazą przejściową z silników spalinowych do elektrycznych wodorowych. Może się okazać, że jak juz IZERA zacznie być produkowana, to będzie przestarzałą konstrukcją


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.