Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   router do wifi (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43762)

Navaja 19.01.2023 11:06

router do wifi
 
Czołem Pany,
potrzebuję nabyć nowy router do wifi. Obecny, który posiadam (chyba firmy Cisco) ma już ze 12 lat. Działa ale sygnał w niektórych częściach domu jest słaby.
Router stoi na górze, na otwartej klatce schodowej i jak na poddaszu nie ma problemu tak na parterze pomimo otwartej przestrzeni sygnał np. w kuchni jest na tyle słaby, że smyrofon nie łapie.

Internet zwykły, nie światłowód, po kablu z Netii. Nie potrzebuję żadnego hiper łącza gdyż nie gram ani nie oglądam filmów w formacie 4U czy tam Z.

Znam się na tym jak świnia na gwiazdach więc pytanie do kogoś, kto tym handluje albo jest obyty w temacie: co wybrać?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

lukasz_vip 19.01.2023 11:16

ja bym wybrał jakiegoś ASUS w MIMO. Sieje dość dobrze w domu i nie kosztuje nie wiadomo jakich piniędzy.

Dubel 19.01.2023 11:19

A ja postawił bym na Mesh, w domu ma deco od TP-Link i jestem bardzo zadowolony. Poczytaj sobie o routerach MESH

Dario 19.01.2023 11:38

Ja, podobnie do Ciebie też mam router na piętrze w otwartej klatce schodowej i pomimo, że router jest nowoczesny a internet po światłowodzie to w niektórych miejscach na parterze miałem słaby zasięg WIFI. Problem rozwiązał wzmacniacz sygnału. Za 150 -300 zł masz duży wybór na znanym portalu na "A"

zimny 19.01.2023 11:39

Cytat:

Napisał Dario (Post 805451)
Ja, podobnie do Ciebie też mam router na piętrze w otwartej klatce schodowej i pomimo, że router jest nowoczesny a internet po światłowodzie to w niektórych miejscach na parterze miałem słaby zasięg WIFI. Problem rozwiązał wzmacniacz sygnału. Za 150 -300 zł masz duży wybór na znanym portalu na "A"

Też bym to podpowiedział. U mnie w domu u rodziców taki wzmacniacz bdb ogarniał tego typu problem.

Pozdrawiam
zimny

chomik 19.01.2023 12:14

Ja wstawiłem dwa "WZMACNIACZ SYGNAŁU TP-LINK RE550" bardzo łatwo to skonfigurować i tworzy "większą" sieć i nie ma problemu z zasięgiem. Warto jednak spojrzeć czy ten CISCO któy masz nie ma już małej przepustowości i nie będzie wąskim gardłem i kupić nowy router. Jednak wątpliwym jest, że wystarczy tylko nowy router, bo od czasu wprowadzenia ograniczeń w sile sygnału WiFi przez UE, raczej trzeba używać reapeterów, czyli wzmacniaczy j.w.

krakus 19.01.2023 12:17

Znajomy w domu piętrowym zamontował nad schodami acces point ubiquiti. Rok czasu i jest mega zadowolony. Nawet żałuje, że niepotrzebnie pociągnął ethernet po pokojach.
Będę szedł tą samą drogą w najbliższym czasie.

majkowski1 19.01.2023 12:26

Navaja, ja mam podobnie, bo starszy nawet router na strychu (zostawiłem), dwa piętra i piwnica... Kupiłem starą używkę routera z funkcją repeatera za 15pln+KW, wstawiłem na 1 piętro gdzie sygnał słabł i hula nawet w piwnicy i garażu...
Różnica między repeaterem, a wzmacniaczem tylko jeśli często się między piętrami przemieszczasz, bo trzeba wyłączyć i włączyć WIFI w urządzeniu, które odbiera sygnał. Wzmacniacz nie potrzebuje przerzucać sieci..

lukasz_vip 19.01.2023 13:57

Cytat:

Napisał krakus (Post 805461)
Znajomy w domu piętrowym zamontował nad schodami acces point ubiquiti. Rok czasu i jest mega zadowolony. Nawet żałuje, że niepotrzebnie pociągnął ethernet po pokojach.
Będę szedł tą samą drogą w najbliższym czasie.

Też teraz zamontowałem UBIQUITI UAP AC PRO i pomimo tego, że jest na środku klatki to mam słaby zasięg w niektórych pokojach.

Stary ASUS RT-AC66 zamontowany w pokoju w narożniku lepiej siał po domu niż UBI.
Także trochę się zawiodłem na UBI bo zakładałem, że powinno być lepiej przy tych parametrach i powinien być bardzo dobry sygnał w całym domu a jest tylko dobry.
Ewentualnie spróbuje jeszcze zamienić UBI AC PRO na wersję LR. Spadnie szybkość ale powinien wzrosnąć zasięg.

chomik 19.01.2023 14:10

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 805478)
Też teraz zamontowałem UBIQUITI UAP AC PRO i pomimo tego, że jest na środku klatki to mam słaby zasięg w niektórych pokojach.
Ewentualnie spróbuje jeszcze zamienić UBI AC PRO na wersję LR. Spadnie szybkość ale powinien wzrosnąć zasięg.

Mam zamontowane UBIQUITI AC w trybie MESH, 6 anteny AC MESH+ 2 AC MESH PRO. Powiem tak. Wcześniejsze anteny (wystarczyły 2 na cały ten sam teren) stare 12letnie, miały znacznie silniejsze sygnały ale wiem, że UE zblokowała wzmocnienia i obecnie wszystkie anteny to po prostu przy ścianach drastyczny spadek siły sygnału. Anteny musiałem wymienić, bo mimo dobrego zasięgu zapychały się kiedy miały obsłużyć kilka telefonów z włączonym YT.
Dlatego, sugeruję jednak wzmacniacze w różnych miejscach domu oczywiście najlepiej po kablu ale w miarę blisko siebie mogą być po WiFi.
Wersja PRO mimo info u producenta, że ma większy zasięg od zwykłych AC to bujda, ma mniejszy zasięg jedynie lepszą przepustowość, jeśli liczysz na lepszy zasięg i po to zmieniasz to szkoda kasy, bo tak nie będzie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.