Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Beskid Niski, zapomniane wioski Łemków- Zakazy ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40301)

Lakrua 15.05.2021 15:57

Beskid Niski, zapomniane wioski Łemków- Zakazy ?
 
Właśnie chciałbym się trochę poszwendać w tamtych rejonach na ciężko. Znacie tam jakieś zakazy czy można śmiało tam śmigać wszędzie ? Interesują mnie Czarne , Nieznajowe i te wszystkie wichury mniej lub bardziej znane w okolicy.
Pozdro

magneto 15.05.2021 19:48

Z góry mówię, że nie znam tamtejszych realiów, ale...
może taka mapka Ci jakoś pomoże (ich "Bieszczady" są dość dokładne):

Mapka Compass

Niech się wypowiedzą lokalesi, bo z konsekwencjami bywa różnie: w Biesach często "białe kółko" bywa(ło) traktowane jako "luźna sugestia", a w B. Małym (Rogacz) był przypadek, że ... 5 kPLN (ale tam jakiś Park był).
Spodziewałbym się, że im bliżej większych miast, tym nasilenie "bydlenia" po lasach większe i tym bardziej ścigają...
Powodzenia !

dejv667 15.05.2021 20:14

Jest tam dość sporo dróg, ALE praktycznie wszystko to Lasy Państwowe. Jest też granicą zaraz obok,wiec i SG się trafia. Ale akurat SG raczej nie czepia się byle pierdół.
Uwazaj za to na Parki Narodowe i podobne instytucje.

Generalnie okolica cudowna, widoki świetne. Polecam!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Adagiio 15.05.2021 20:17

Do Czarnego możesz jechać na legalu przez Jasionkę. Droga przez brody na Nieznajową z Radocyny biegnie przez park, nie musze chyba pisać co tam wyprawiają przy łikendzie. Możesz w Ropicy skręcić na Bartne, na górze skręcasz w prawo w szutrówkę i jedziesz do końca, następnie w prawo na Jasionkę i do Czarnego. Drugi legalny dojazd to w Zdyni w lewo i dojeżdżasz do Radocyny i skręcasz w prawo na Czarne.
Przy łikendzie nie polecę pchać się na nie legal.
Powodzenia.

Lakrua 15.05.2021 20:57

Droga 992 na wysokości Rozstajne, przed mostem za kapliczka w prawo jest zjad w boczna drogę która za chwile zrobi się szutrowa ( kierunek Czarne ). Po drodze jest znak zakaz wjazdu( na znaku napis -znak postawiony nielegalnie ) . Można ta droga legalnie dojechać do Czarne?

consigliero 15.05.2021 21:55

Tam nie warto jechać, nic tam nie ma, pusto i nieciekawie. Naprawdę nie polecam tego kierunku.

PokemonTC 15.05.2021 21:59

Skoro tam nic nie ma to się przejadę w czerwcowy weekend. Do Mołdawi też pojechałem bo tam niczego nie ma i nie żałuję.

luk2asz 15.05.2021 22:14

Cytat:

Napisał Lakrua (Post 734341)
Droga 992 na wysokości Rozstajne, przed mostem za kapliczka w prawo jest zjad w boczna drogę która za chwile zrobi się szutrowa ( kierunek Czarne ). Po drodze jest znak zakaz wjazdu( na znaku napis -znak postawiony nielegalnie ) . Można ta droga legalnie dojechać do Czarne?

Czy legalnie teraz to nie wiem. Kilka lat temu jeździłem, jest kilka brodów. Dwa lata temu rowerem jechałem i się dało.

https://youtu.be/976NNbaurV4



Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Adagiio 16.05.2021 07:43

Piotrek, jak będziesz jechał w BN to daj znak wcześniej, motura co prawda nie mam żeby Cię przeczochrać po paryjach, ale na kawę, czy co nieco zaproszenie zawsze aktualne.

Dokładnie o tej drodze pisałem, została ona zagarnięta przez lp bo cały czas jest to droga gminna, kiedyś nawet miała oznaczenie na starych mapach. Ale takich dróg w BN zostało zgarniętych wiele. Nie mniej jednak mój znajomy, który posiada przy tej drodze domek ma pozwolenie od lp na dojazd do posesji. Dochodzi tam często do akcji ze strażą, w najgorszym razie 500 + koszty sądowe, problemem jest jak trafią strażnicy parku, na terenie parku, bo część tej drogi biegnie przez park. Ja omijałbym ją na moto przy łikendzie. Jeśli chcesz koniecznie od tej strony jechać to kilka kilometrów dalej skręcasz w prawo na Wyszowatke i dojeżdżasz do Radocyny przez rzeczkę i a rzeczką w prawo na Czarne.

wooocash 16.05.2021 12:09

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 734370)

Dokładnie o tej drodze pisałem, została ona zagarnięta przez lp bo cały czas jest to droga gminna, kiedyś nawet miała oznaczenie na starych mapach. Ale takich dróg w BN zostało zgarniętych wiele. Nie mniej jednak mój znajomy, który posiada przy tej drodze domek ma pozwolenie od lp na dojazd do posesji. Dochodzi tam często do akcji ze strażą, w najgorszym razie 500 + koszty sądowe, problemem jest jak trafią strażnicy parku, na terenie parku, bo część tej drogi biegnie przez park. Ja omijałbym ją na moto przy łikendzie. Jeśli chcesz koniecznie od tej strony jechać to kilka kilometrów dalej skręcasz w prawo na Wyszowatke i dojeżdżasz do Radocyny przez rzeczkę i a rzeczką w prawo na Czarne.

Do Nieznajowej droga tak jak piszesz ma dalej status drogi gminnej i ogólnie wszystkie kontrole mogą tam nam naskoczyć(oczywiście zawsze jest straszenie mandatami i sądem). Sytuacja komplikuje się za Nieznajową, po skręcie w lewo na Czarne, dokładnie za Chatką, gdzie za pierwszym brodem wjeżdżamy na teren parku :( Można przed tym brodem jechać w prawo i po chwili w lewo i ominąć drogę przez park ale i tak jest to teren leśny więc może zaboleć(ale na pewno mniej niż za wjazd do PN).

Droga do Czarnego przez Wyszowatkę, fajny szuterek ale trzeba uważać na rowerzystów a w weekendy to już jak slalom :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.