Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Informator podróżniczy z podziałem na kraje (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43282)

Borkow 30.09.2022 13:25

Informator podróżniczy z podziałem na kraje
 
Hej,
Po ostatniej eskapadzie po Europie i Maroku stwierdziłem, że ewidentnie brakuje nam takiego edytowalnego przez wszystkich informatora z podziałem na kraje.
Na forum powinien być wątek podróżniczy z podwątkami dla poszczególnych krajów. Każdy kto akurat był w jakimś kraju mógłby tam dopisywać aktualne informacje o np. opłatach, wizach, pozwoleniach, na co uważać, co zobaczyć, gdzie kupić bilety, gdzie spać, itp, itd... Taki niezbędnik podróżnika. Tego nie ma nigdzie! Np. kto mi powie jak płacić za autostrady w Portugalii? Jak się odprawić na promie do Maroko? Ja akurat z tamtąd wróciłem i chętnie bym się podzielił paroma sugestiami. Proszę o Wasze opinie czy to dobry pomysł, w szczególności poznam tu zdanie adminów.
Trzeba by do działu "Podróże. Całkiem małe, średnie i duże." dołożyć wątek np. "Informator turystyczny z podziałem na kraje" a tam już konkretne kontynenty i kraje. W danym kraju każdy kto ma wiedzę i chęci wpisuje podstawowe informacje, ważne do planowania drogi przez innych. Sądzę, że to idealne miejsce na taki poradnik a my mamy spore doświadczenie i dużo możemy w to wnieść.

Tyker 30.09.2022 15:31

Znasz internetową regułę 1%? Oznacza, że do tworzenia treści do internetu wchodzi zaledwie 1% ogółu, reszta tylko czyta i ogląda, bardziej to ostatnie. To jest zależne od miejsca i społeczności ale badania potwierdzają, że na forach tematycznych (jak to) aktywnie udziela się maksimum kilka do kilkunastu procent zaglądających. Na spotkaniach na żywo wielokrotnie można usłyszeć "miałam napisać relację na forum", "miałem wrzucić info na forum", miałem czy miałam to i owo... ale - i tu wspólny mianownik: "nie chciało mi się".

Poszukiwane przez Ciebie info znajdę szybciej korzystając z wyszukiwarki internetowej (byle nie google - wyniki są oszukane przez reklamy), czy na facebookowych grupach których jest sporo w temacie wyjazdów, są częściej aktywne, łatwiejsze w obsłudze (tu się klika jak wczesnych latach 2000-nych, rozumiem przywiązanie adminów do takiego układu - wiek...;)).

Nikomu nie będzie się chciało aktualizować info, a te szybko się zestarzeją i w efekcie i tak będzie się szukało aktualnych wieści gdzie indziej.

Według mnie to nie wypali. Mogę się założyć. Nie tu, nie przy tak wąskim gronie aktywnych użytkowników - pewnie jakiś moderator czy admin z wglądem w statystyki może je przytoczyć - ile procent użytkowników FAT aktywnych w ciągu tego roku (czyli chociaż logujących się na forum - pozostałych wiarygodnie się nie policzy) cokolwiek napisało we wrześniu czy nawet w całym 2022?

greenman 30.09.2022 15:53

Pomysł fajny, ale jak kolega wyżej napisał bardzo trudny w wykonaniu. Zawsze możesz stworzyć nowy temat z krajem w tytule i osoby które się będą wybierały w przyszłości sobie znajdą. Nie musi to być pełna relacja z wyjazdu gdzie byłeś, co jadłeś. Wystarczy sucha rozpiska tych konkretnych rzeczy o których wspomniałeś.
Ja przed wyjazdem na Bałkany tak robiłem - przeczytałem większość relacji, trochę googlowałem i na podstawie tego stworzyłem excela. Rozpisałem sobie tam co gdzie wolno, gdzie się co kupuje i jak płaci.

Cytat:

Napisał Tyker (Post 793640)
czy na facebookowych grupach których jest sporo w temacie wyjazdów, są częściej aktywne, łatwiejsze w obsłudze (tu się klika jak wczesnych latach 2000-nych, rozumiem przywiązanie adminów do takiego układu - wiek...;)).

Przecież facebookowe grupy są fatalne w obsłudze. Jest to dosłownie ściek treści, post nad postem, przywitania pomieszane z reklamami i raz na jakiś czas konkretne rzeczy. Które zaraz znikają pod naporem kolejnych postów. Nie ma dobrej wyszukiwarki, nie ma sposobu żeby to skatalogować. Nikt nie moderuje dyskusji. Jeśli nie śledzisz 24/7 to zawsze coś umknie i tego nie odnajdziesz.
Co by nie mówić, to fora i ich sposób organizacji wiedzy i teamtów jest świetny. Wyszukiwarka nawet jak jest słaba to ma jakieś filtry i zawsze można wyszukać poprzez wpisanie w google
"szukane hasło site:https://africatwin.pl" i szybciej znajdziemy to czego szukamy bo treści są tam indeksowane.
W dodatku facebook jest firmą i wszystko robi dla zysku, w każdym momencie może skasować grupy albo ograniczyć ich funkcje. Tak samo administrator grupy. W przypadku tak dużego forum nie jest tak łatwo, jak jednemu znudzi się adminowanie i płacenie za serwer to może znajdzie się kolejny. I spokojnie idzie znaleźć treści sprzed 10 lat.

delirium 30.09.2022 16:06

podstawowe informacje dla podróżujących z podziałem na kraje znajdziesz na stronie rządowej wiekszości państw. Np na naszej:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/in...-podrozujacych


czy na USA
https://travel.state.gov/content/tra...ion-Pages.html

Borkow 30.09.2022 16:40

Ojojoj... ale zajechało Niedasię. Te źródła o których piszecie są ogólne, czyli nie dla motocykli.
Wystarczy, ze jakiś admin zrobi główny wątek z podziałem na kontynenty. Sugeruje nazwy, które będą wyszukiwane przez motocyklistów, ale co ja tam wiem.

M5Q 30.09.2022 17:03

Mnie się pomysł podoba, przed każdym wyjazdem spędzam sporo czasu na szperaniu, z niektórymi mało popularnymi informacjami bywa problem - na wiosnę bodaj naszukałem się np. info co do opłat za moto na autostradach w Bułgarii.
Osobnym działem dla danego kraju mogłaby być zbieranina ciekawych miejsc do odwiedzenia dla motocyklistów, coś na kształt obecnego wątku consigliero o Hiszpanii.
Sam mam zapisanych około 800 punktów wartych odwiedzenia w Europie i chętnie podzielę się nimi.

syncronizator 30.09.2022 17:38

Ja chętnie się podzielę jak się przekraczało na wiosnę 2022 granicę Turcja-Iran, Iran-Armenia, Armenia-Gruzja i Gruzja-Turcja... Co i jak z opłatami strachowką itd.

Tylko faktycznie niech powstanie wątek z Państwani.
Sam bym chętnie poczytał lub dopytał o granicę do Mauretanii i Senegalu... Co i jak i za ile ... bo te filmiki z YT nie opisują dokładnie kulisów przekraczania granic.
Dla mnie pomysł jest świetny bo bardzo użyteczna wiedza może zostać zgromadzona w jednym miejscu..
A wiem że są tu tacy co byli tu i tam niedawno.

rrolek 30.09.2022 19:50

Co tu deliberowac. Apelujmy do adminów o nowe działy, może na razie jeno z podziałem na kontynenty. W praniu wyjdzie czy podołamy. Hipotetycznie może być tylko lepiej.

Gilu 30.09.2022 20:02

Myślę podobnie. Nowy dział, podział na kraje i każdy nowy wpis w danym kraju będzie aktualizował sytuację.
Tylko jak ograniczyć zbędne komentarze.

Romano 30.09.2022 21:46

Borkow bardzo dobry pomysł:Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.