Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Buty lekki trekking - co za Salomona (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39986)

Emek 30.04.2021 09:38

Cytat:

Napisał bukowski (Post 732074)
chłopaki, piszcie coś o trwałości w miarę zużycia. Ostatnie mizuno, które miałem, poszły w dupu szybko. Miały super piankę, ale uklepała się okrutnie, a przy 1000 wyszedł palec z przodu.
O inovach moge tyle powiedzieć, że po ponad 500 km zuzycie dobrze rokuje - guma na podeszwie starta niemal niezauważalnie, pojawiły się pierwsze delikatne przetarcia na zapiętku. No i nie udało mi sie ich przemoczyć.

Lone Peak 4.0 po przebiegu ponad 1000 km. Podeszwa starta niewiele. Pojawiły się przetarcia na boku na lewym bucie w okolicy zgięcia palców na zewnętrznej stronie. Latam dalej. Użytkowane głównie na nawierzchniach nieutwardzonych, po czarnym sporadycznie. Odkleił się trochę czubek na lewym bucie. Ogólnie lewy niszczy mi się bardziej niż prawy. Teraz używam Lone Peak 4,5. Na razie jakieś 50 km więc trudno się wypowiadać w temacie trwałości.
Poprzednio Adidas Kanadia - max 1 sezon 300-400 km i na śmietnik.
Nike, modelu nie pamiętam też 1 sezon, zdecydowanie mocniej zniszczone niż Adidas.

bukowski 30.04.2021 09:39

dzięki. te buty tak dużo kosztują vs. przebieg, że zwykła przebieżka 15 km wychodzi 7,50 złocisza.

Emek 30.04.2021 09:42

Nie o cenę tu chodziło tylko o komfort użytkowania. Te biją na łeb wszystko co miałem dotychczas. W butach chodzę stale a nie zakładam specjalnie na przebieżkę. Zresztą cena rzecz wtórna. Za swoje dałem 479 pln.

greenman 30.04.2021 09:54

Używał ktoś Merrell agility peak 4? Szukam czegoś wygodnego i lekkiego do trekkingu i w łatwiejsze górki, nie biegam.
Kupiłem North Face Activist Futurelight, ale są za wąskie i muszę sprzedać. Typowych górskich podejściówek nie chcę bo wiem jakie są twarde, więc chyba muszę się rozejrzeć za biegowymi jak koledzy wyżej.
W Kielcach jest jakiś dobry sklep żeby coś przymierzyć? Kupowanie butów przez internet to jest jakiś żart, sam North Face na 3 różnych stronach ma 3 różne tabele z rozmiarami.

Emek 30.04.2021 10:10

Zamawiaj z neta, najwyżej oddasz. W Kielcach to zapomnij.

muszel72 30.04.2021 11:25

Te LONE to zgodnie z rozmiarem kupowałeś?

majkowski1 30.04.2021 11:38

4 Załącznik(ów)
Popieram, cena nie gra roli, ważniejsze zdrowe nogi...
A można różnie rozgrywać i okazję niezłą trafić w tricenter czy naturalbornrunner by kupić nawet w okolicach 4stow.
Mam Salewy dwa modele i oba użytkowałem po 2 lata prawie (prawie do zgaśnięcia gwarancji) oddałem i dostałem nowe obie pary, a te działają już ponad 2lata = razem prawie 5 lat, a kupowane w promocjach i cioram jak widać... Obie pary mimo reklamacji cenię na bdb.
Dynaffity jedna para do zwrotu po 2 msc, drugą mam nadal bo szkoda było zwracać (niska cena), ale siateczka jak widać na małym palcu poszła po 5msc i choć dziury jeszcze nie ma, to wygląda tragicznie.
I faktycznie zależy na czym się poruszamy...
Adidasy do biegania zjechałem na bieżni w ciągu 7msc (brak podeszwy, tak szybko się starła), Salewy do biegania nie wytrzymały nawet 4msc (rozkleiły się), obie zwrot, czyli latałem za koszty dostawy. Zero dochodzenia w sprawie zwrotu, wystarczyło dokładnie sporządzić dokumentację Reklamacji. A robiąc porządek na strychu znalazłem NikShoxy z 2008 roku i biegam na bieżni już 1,5 roku... Co prawda jedna pompka już OUT i zamiast gumy mają plastik w kontakowych miejscach), ale najbardziej chronią stawy ze wszystkich jakie miałem...

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 732119)
Te LONE to zgodnie z rozmiarem kupowałeś?

W Altrrach rozmiarówka TOTAL mess dla mnie, letnie 43/niby 9,5US (lekko małe i mogłyby mieć jakieś 3mm więcej, a zimowe 44/niby 10US i są troszkę za duże, choć mierzyłem 43, które dużo za małe... A zazwyczaj mam 10,5US lub 11US... Tak, że ten, no...
Trzeba strzelać ;)

Emek 30.04.2021 11:46

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 732119)
Te LONE to zgodnie z rozmiarem kupowałeś?

Trudno powiedzieć. Sportowe czy na moto SIDI kupuję zawsze 9,5UK czyli 44,5 i takie też kupiłem. Pasują. Z Ecco czy Campera noszę 43.

bukowski 30.04.2021 12:16

Cytat:

Napisał majkowski1 (Post 732121)
Popieram, cena nie gra roli, ważniejsze zdrowe nogi...

no, pogratulować portfela. Dla mnie 500 zł co 2 miesiące za trampki to jednak sporo. A Emek, dla którego 500 stów za buty to tanio, zżymał się na parę stów za młynek do zlewu, który ma żywotność min. 10 lat.
Ech, chłopaki, chłopaki :)

Emek 30.04.2021 12:27

Musiałeś się koniecznie bezproduktywnie wypowiedzieć w wątku czy jakiś ból doopy masz na co kto woli wydać 5 stówek?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.