Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Afryka gaśnie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=18651)

rupert 18.07.2013 22:17

Afryka gaśnie
 
Mam takie obecnie problemy.

1. Gaśnie na jałowym po krótkim czasie, np stojąc na światłach. Niby pracuje ok i nagle "jeb". (nie zawsze, ale się zdarzyło, gorące dni, afra nieprzegrzana)

2. Zdarzyło mi się, że jak zgasła właśnie na światłach, to na biegu rozrusznik milczał, zbicie do N i wszystko w normie. Po zatrzymaniu i zgaszeniu moto pali normalnie na biegu:dizzy: (tylko raz)

3. Odpalam zimną (temp 25, w garażu 20) i zdecydowanie jeden gar niedomaga, z ssaniem jest ok.

Od czego zacząć? Pojęcie mechaniczne jakieś jest, ale pytam doświadczonych.:bow:

Kazmir 18.07.2013 22:43

1. spr zawory
2. spr. świece zapłonowe, cewki zapłonowe, cewki impulsatora
3. spr. gaźniki

dabal 19.07.2013 01:05

Nalej etyliny do baku
Sorki powstrzymać się nie mogłem
Poczytaj uważnie i nie wpadaj w panikę.
Spr to co podpowiedział Kazmir i ja bym zachowal pewny rozsądek i kolejność tzn. Iskra, zapłon, paliwo, filtry, czujnik stopki. Rzadziej moduł czy hujowe paliwo. napisz więcej jaki przebieg i kiedy były sprawdzane regulowane gaźniki.

Tomas_XRV 19.07.2013 01:11

Ad1 i Ad2 zainteresował bym się czujnikiem bocznej stopki (kosy). Bo jak jest na biegu to rozrusznik nie drgnie nawet, a jak sie kosę wyciągnie to zgasi silnik jak jest bieg wrzucony.

Doświadczony nie jestem wcale ale jakoś mi się to tak kojarzy z tym czujnikiem.

jaro 19.07.2013 07:48

Jeśli świece dawno nie wymieniane to wymień nie zaszkodzi tylko pamiętaj żeby nowe świece dobrze rozgrzać po pierwszym odpaleniu.Możesz mieć też zbyt niskie wolne obroty i dlatego gaśnie.Gaźniki trzeba wyczyścić i zrobić synchronizacje.To że nie odpalił na biegu to raczej nie czujnik stopki bo jeśli stopką nie ruszałeś tylko zbiłeś na luz to po ponownym wrzuceniu biegu myślę że zgasł by ponownie.Jeśli zdarzyło się to tylko raz to ja bym to olał.

rupert 19.07.2013 07:53

Dzięki za podpowiedzi. Kosa właśnie najbardziej podejrzana. Mało mam czasu i za bardzo nie chcę rozkręcać maszyny (potrzebny środek transportu).

Afra ma ok 50kkm, u mnie 2 miesiąc, wcześniej woziła germańskie 4 litery. Papiery z serwisu Hondy są i niby wszystkie czynności zostały okresowo wykonane. Stała pół roku, zanim trafiła w moje ręce.
Czuję konieczność regulacji, a szczególnie synchronizacji gaziorów, przegląd zaworów również. Natomiast opisywane problemy trochę mi nie pasują do tych czynności i dlatego pytam.
Afra na obrotach działa idealnie, dobrze kręci i się zbiera, pracuje płynnie. Spalanie w okolicy 5.

Wypnę czujkę stopki i będę obserwował.

Oczywiście za każde kolejne sugestie będę wdzięczny.:Thumbs_Up:

siwy 19.07.2013 09:25

Jak gaśnie przy ruszaniu kierownicą to sprawdź kable przy stacyjce, u mnie się przetarły i zaczął gasnąć przy skręcaniu w lewo.

Kazmir 19.07.2013 21:13

Cytat:

3. Odpalam zimną (temp 25, w garażu 20) i zdecydowanie jeden gar niedomaga, z ssaniem jest ok.
Co ma "kosa" do tego objawu???

rupert 19.07.2013 21:25

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 328679)
Co ma "kosa" do tego objawu???

Dotyczylo pkt 1 i 2. Kolego spokojniej.
W polowie przyszlego tygodnia kobyla przejdzie gruntowna hospitalizacje gaziorow i zaworow. Licze na poprawe. Oczywiscie nie omieszkam opisac rezultatow.

Kazmir 19.07.2013 21:46

Chciałoby się napisać kolego dokładniej.
Pkt 1-2 to mogą być objawy "kosy"
Pkt 3 zupełnie nie związana usterka z tematem?
U mnie siła spokoju;):Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.