Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   Problem z odpalaniem xt660z tenere 2008r. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40906)

Don Camillo 29.08.2021 16:27

Problem z odpalaniem xt660z tenere 2008r.
 
Cześć, po wczorajszym montowaniu halegenów, mam dziś problem z odpaleniem motocykla.
Mianowicie sekundę po odpaleniu silnik zgasł, i już nie chciał odpalić (rozrusznik kręci).
Wyjąłem akumulator i podładowałem (był w mniej niż połowie naładowany), w międzyczasie wyjąłem świece (iskra jest).

Jak już akumulator się naładował podłączyłem go i odpaliłem. Silnik jak za pierwszym razem odpalił i i po sekundzie zgasł.
Natomiast jak dodałem na maxa gazu i zakręciłem, to się udało i motor odpalił, przejechałem z 15km i jeśli chodzi o uruchamianie silnika wszystko jest okej.
Natomiast na tej mojej przejażdżce zapalił się dwa razy check engine.

Za pierwszym razem zapalił się na około sekundę i zgasł, a za drugim razem z dwie minuty później zapalił się ponownie wraz z kontrolką temperatury, ale równie szybko kontrolki zgasły. Od tego momentu do dojazdu na chatę (około dwa km) nic już się nie wyświetlało.

No i pytanie wie ktoś może co się mogło wydarzyć ?
Halogeny podłączyłem pod osobną wiązkę którą podczepia się pod akumulator.
Płyn chłodniczy mam
Jedyne co mi przyszło teraz do głowy, to to że świecę mogłem wkręcić za słabo i stąd te check enginy, no ale motór odpala normalnie teraz.

Fizolof 29.08.2021 16:36

Odłącz halogeny i zobacz czy jest różnica, jeśli jest to masz winowajcę, może za słabo przykręciłeś klemy, i wypadało by pomierzyć volty, jak miałeś słaby akumulator to mogłeś uszkodzić regulator napięcia i przez skoki napięcia może Ci się robić "choinka" na wyświetlaczu. I jesteś pewny, że nic nie poluzowałeś jak montowałeś halogeny? kable puszczałeś którędy, pod zbiornikiem?

Don Camillo 29.08.2021 17:26

Właśnie podjechałem do kolegi sprawdzić napięcia (napięcia się zgadzają, z włączonymi halogenami też), natomiast pojawił się check engine jak wjechałem szybko na próg zwalniający. I jak tak teraz pomyślę to dwa poprzednie razy kontrolka zapaliła się w lesie.
Więc możliwe jest to że kontrolki zapalają się podczas jazdy na patatajni, tylko że teraz to nie wiem czego szukać.

Emek 29.08.2021 17:55

Zweryfikuj kody błędów. Ten od czujnika przechyłu ma numerek 30.

Don Camillo 29.08.2021 18:40

Cytat:

Napisał Emek (Post 746431)
Zweryfikuj kody błędów. Ten od czujnika przechyłu ma numerek 30.

Dzięki zobaczę. :)
Teraz jeszcze zauważyłem że przy dynamicznym ruszaniuz jedynki, w momencie gdy puszczam sprzęgło (jakoś w połowie) wyskakuje mi ten błąd i mam odcięcie paliwa. Trwa to dosłownie sekundę lub dwie

garbaty 29.08.2021 18:52

poszukał bym luźnej kostki która może być w okolicy linki sprzęgła (przy napięciu pancerza i gwałtownym poluzowaniu może zrywać przewodzenie) możesz to sprawdzić też na postoju, siedząc na maszynie żeby były napięte jak w czasie jazdy. Coś mogłeś poluzować/przerwać/przetrzeć przy zakładaniu halo...

Don Camillo 01.09.2021 20:59

Dzisiaj siadłem do moto, posprawdzałem kabelki, i wszystko działa. Musiałem poluzować jakiś przewód. Dzięki za pomoc :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.