Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=479)

motormaniak 23.04.2008 15:49

Jaki materac pod namiot w rozsądnej cenie?
 
Kiedyś używałem karimaty, ale zrobiłem sie delikatny i boli mnie wszystsko po nocy na karimacie. Potem kupiłem mate samopompującą- ale 2 takie maty zajmują dużo miejsca i marnie jakoś mi sie na nich śpi (są śliskie, zbyt cienkie itd) . W zeszłe wakacje pojechałem z tanim materacem z marketu 130X200x22cm wygodny, ale trochę za wysoki, poza tym to bardzo delikatne PCV pociągnięte welurem - już na 1 wyjeździe uchodziło z niego powietrze..
Czy ktoś może polecić mi jakiś materac w miarę trwały, dwuosobowy, nie grubszy niż 10-12 cm (żebym sie w nocy nie bujał na nim) ???????


Ropuch 23.04.2008 21:40

Thermarest mata model DreamTime (grubosc 8cm)....masakryczna wygoda...super izolacja od podloza...jedyny minus...nie za mala po zlozeniu...ale cos za cos....wole wozic ja ze soba i spac cieplo i wygodnie niz marznac i miec min bagazu :) do wgladu i testowania na zlocie zgnitej pyry :)
Nie ma zlotego srodka...pytalem, czytalem...testowalem....dla mnie to najlepsze rozwiazanie na chwile obecna !!!
Szczerze polecam...dorzywotnia gwarancja, super wykonanie !!!!!!!!!!!
Ps Tyle ze to jedna osoba ale w super size me :)

Franz 24.04.2008 00:05

Therm-a-rest używam już siedem lat. Dobry.
Z dożywotnią gwarancją nie ma co przesadzać. Łatałem go już kilka razy.
Małe dziurki się zrobiły po spaniu gdzieś w krzakach czy na chwastach.
Na wyjeżdzie trochę gnaty mają boleć, czasem trzeba się niedomyć lub niedojeść.
Taki urok, na który czeka się przez całą zimę .

podos 24.04.2008 12:06

Rowniez Therm-a-rest, model Trail Comfort. grubosc 5cm. Powyzej wszystko zostalo powiedziane.

hero 27.04.2008 01:25

Jeśli chodzi o materace tzw. samopompujace to nie ma nic lepszego i trwalszego niż therm-a-rest. Sprawdzałem na własnych gnatach inne produkty tego typu i albo sie rozpier.. albo trzeba było je samemu dymać bo jakoś same nie chciały do końca

KML 27.04.2008 22:04

A ja na wyjazdach używałem taniej 2 osobowej marketówki, wygoda jak cholera, troszkę trzeszczy w nocy gdy się wiercisz ;). Jak sie przebił to kupiłem nowy ;)

motormaniak 27.04.2008 22:18

dzięki Panowie. Musze sie wybrac do sklepu podóżnika i na własne oczy jeszcze zobaczyć jak one sie pakują...... Lubie materace pompowane za to że po spuszczeniu powietrza są malutkie.... A ja prawie ZAWSZE jeżdże z kobitą i jak policzyłem ok. 30 dni w roku spędzam pod namiotem. Z marketu już mam 4 - wszystkie troche popuszczają a wyrzucić żal :)

bigos 10.03.2009 21:59

Cytat:

Napisał hero (Post 5569)
Jeśli chodzi o materace tzw. samopompujace to nie ma nic lepszego i trwalszego niż therm-a-rest. Sprawdzałem na własnych gnatach inne produkty tego typu i albo sie rozpier.. albo trzeba było je samemu dymać bo jakoś same nie chciały do końca

Chcę zamienić karimatę na jakiegoś samopompującego materaca. Lidera widzę w powyższych wypowiedziach, ale na początek chyba zapodam sobie jakiego 3 cm produkta z jysk-a, za kieszonkowe. Warto tak spróbować, czy to na bank pieniądze w błoto?

bigos 12.03.2009 19:42

Cytat:

Napisał e200g_ (Post 48181)
Jak do tej pory w samopompujących się materacach nic lepszego niż THERM-A-REST nie wynaleziono, wszystko inne na rynku to lepiej lub mniej udana kopia. Jeśli masz kupować jakieś "coś" na początek i wydawać na to jakakolwiek kasę, to moim skromnym zdaniem (używam THERMA od kilku sezonów), będzie to wywalanie pieniędzy w błoto. Opinie na temat THERMY są jednoznaczne i mimo sporych pieniędzy, jakie niestety trzeba za te materace zapłacić, inwestujesz raz, na długie lata:Thumbs_Up:.

No i nie posłuchałem :oldman:, kupiłem Jyskowego materaca (www.open-air.com) na próbę. Zobaczymy jak się bedzie sprawował. Po teście na podłodze nie pierwszej sprawności gnaty zareagowały radośnie. Już czekam na piersze biwakowanie :drif:.

Andrzej_Gdynia 12.03.2009 20:31

Jaką wziąłeś? 5cm?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.