Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Walka z rudą (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39245)

wilq.bb 03.03.2021 11:43

Walka z rudą
 
Z racji, że fordy i ruda się lubią trochę za bardzo, a na rantach błotników w aucie mojej Lubej pokazała się ruda zastanawiam nad zakupem środka Korroplex L237 - ma niby stabilizować rudą, żeby nie rozwijała się.
Stosował ktoś z Was ten szuwaks? Ewentualnie co podobnego działania polecacie?



Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

CzarnyEZG 03.03.2021 13:23

Kiedyś traktowałem Brunoxem i faktycznie działał.

dawid8210 03.03.2021 13:41

Wisz jak jest. Co użytkownik to inna teoria. Oglądałem na jutyp dlugoterminowy test brunoksa. Wypadł na mierny z minusem, za to zwyciężył r-stop. Zastosowałem. No i był stop. Ale mojej cierpliwości, bo ryda wylazla. Ludzie ganią nasz polski cortanin, a ja mam z nim dobre doświadczenia. Choć jestem zwolennikiem darcia do żywego i walenia na to epoksydu, no ale nie zawsze się da i nie zawsze oplaca. Pierwszy raz mialem z cortaninem styczność gdy ratowalem pas przedni w maluchu dwie dekady temu. Ruda się nie pokazała przez kilka lat. Działało.
Większość z tych środków ma wspólną cechę. Jest na bazie kwasu fosforowego.

sudden 03.03.2021 14:20

A można np. najpierw pociągnąć jakimś Cortaninem, a potem jak zwiąże to na to epoksydem ?
Mam do odrdzewienia starego dostawczaka i też próbuję rozkminić jak się do tego zabrać.

dawid8210 03.03.2021 15:34

Można. Pamiętaj że cortanin nie przereaguje z czystą blachą i po wyschnięciu nie trzyma się czystych miejsc i trzeba zmyć jak pisze w instrukcji.

wilq.bb 03.03.2021 20:48

Akurat darcie do żywego nie problem - zajmuje się zawodowo materiałami ściernymi i do miesiąca będziemy mieć jakieś nowe cudo do czyszczenia tlenków, które ma nie ruszać materiału rodzimego w wersji jakiś tam HD. Pewnie przetestuję - tylko łamie się co na to żywe położyć żeby mieć spokój na dłużej niż rok.... Temu chemii szukam. Może faktycznie w tradycyjne środki pójść

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

dawid8210 03.03.2021 21:02

Jakbym teraz miał robić jakieś rdzawe naloty to pierdyknalbym kwasu fosforowego by wyzarlo wszystko do czysta, potem przemył wodą destylowaną i farba. Tak doświadczalnie :D
Ze sciernych materiałów ostatnio spodobał mi się roloc 3m. Fajnie robi, szczególnie gdy założy się krążek o wielkość większy niż dysk.

wilq.bb 03.03.2021 21:19

Akurat w konkurencji do 3m robię - rolok to system mocowania, a co na nim masz krążek z płótna czy prasowaną włókninę? Jest to drugie to jakie ziarno/stopień sprasowania?

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka

dawid8210 03.03.2021 21:43

Włóknina i typowy krążek ścierny z nasypem cyrkonowym. A jaka granulacja włókniny nie pamiętam, ale dało się tym polerować, bez zarysowywania materiału.

wilq.bb 03.03.2021 21:49

To już jestem w domu tak na 99%. Dzięki, ale zostanę przy innych narzędziach. Tak z ciekawostek wiesz że roloka da się na kątowkę założyć? Adapter tylko trzeba.

Wysłane z mojego moto g(8) przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.