Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

consigliero 10.05.2021 08:01

6 Załącznik(ów)
Jak człowiek poczyta o rasach i co człowiek robi aby takową uzyskać to się nóż w kieszeni otwiera, ale myślę że miał dobre życie. Czasem trudno odrzucić egoizm i popatrzeć szerzej, ale to była Najlepsza decyzja jaką mogliśmy dla Niego zrobić, tylko zrozumienie (spojrzenie z szerszej perspektywy) tego zajęło nam trochę czasu, o ósmej miał dostać porcję tabletek.
Wracając do ID..3 to ciekawie wygląda odcinek zrobiony od Sinj do Zagrzebia. Wiedziałem że chcę jechać droga numer jeden, ślady po wypędzonych stąd Serbach nadal widoczne, szczególnie od Knin do wysokości Karlovac, tylko ABRP uparcie wybiera drogę autostradą. Już jadąc jedynką myślę że znam przyczynę, na większości odcinków porobione ograniczenia prędkości przeważnie 60 km/h co ma spowodować wyrzucenie ruchu na autostradę, przynajmniej turystów bo miejscowi jadą około 90 km/h. Jazda w trybie półautomatycznym, jak trzeba to się wyprzeda, ale hamulca się nie dotyka. Po drodze kilka ładowarek w razie W ale tylko w rejonie Karlvaca jedna szybka aby ładowanie nie wydłużało podróży . Będąc już w pobliżu Karlovac jadąc na mixie nawigacyjnym, cel podróży to cmentarz w Żywcu, ABRP stwierdza że będziemy się ładować w Zagrzebiu na ładowarce opisanej jako 160 kW. Jazda w korku do stolicy na automacie pomaga w uzyskiwaniu dobrego zużycia, gdy parkujemy pod ładowarką mamy przejechane 330 km i jakieś 90 km zapasu. To była szybka ładowarka, najszybsza z jaka mieliśmy okazję używać, Ionity wykorzystana na Słowacji opisana jak 350 KW była wolniejsza niż późniejsza 100kW z greenwaya

greenman 10.05.2021 09:14

Co to za droga na zdjęciach w poście #363?

consigliero 10.05.2021 14:22

8 Załącznik(ów)
Jadąc nową drogą od Hvaru na nocleg w pobliżu Św Nedjeli, którą znamy z dawnych lat, wiedziałem że trzeba jechać naokoło, bo w Św. Nedjeli był koniec świata. Jedzie się praktycznie do Jelsy i tam w kierunku Ivan Dolac prze taki zajefajny tunel wyskrobany w skale. Gdy byliśmy tam pierwszy raz sterowano ruchem za pomocą walki talki. Teraz światła są ale też pojawił się znak którego wcześniej nie było, zakaz jazdy motocyklem od strony Jelsy. Było już po dwudziestej ciemno i gdy wbiłem sobie punkt do nawigacji to na wysokości Dubovicy, ona, znaczy się nawigacja każe skręcać w prawo, tam nigdy wcześniej drogi nie było. Pojechałem dalej tam gdzie myślałem że trzeba jechać ale po zjeździe do przeprawy promowej nawigacja się drze aby wracać, to myślę sobie może jej się coś pomieszało, ale zarówno Google jak i Maps twierdzą to samo. Dzwonię do właściciela, mówię jak jest, a on że owszem jest to nowa droga która jest przygotowana do asfaltowania i wszystko zależy od auta. No to pojechałem przez tunel, sporo dłużej ale po znanej drodze nawet w nocy. Gdy wyjeżdżaliśmy zdecydowałem się spróbować tej drogi i w tym momencie jest to jedyna opcja dojazdu motocyklem zgodnie z przepisami. W większości jest twardo tylko miejscami jest luźno ale to krótkie odcinki. Całość ma chyba niecałe 6 km a objazd lekko licząc 40 km. Jedynym problemem było to że nie znałem możliwości auta co do prześwitu i starałem się jechać poza koleinami.
Dodatkowo byliśmy umówieni na obiad w zatoce Zarača w knajpie Gego która podaje super spagetti i gdy byliśmy dwa dni wcześniej zobaczyć, to obiecali nam je ugotować mimo że jeszcze nie otworzyli.

radiolog 10.05.2021 16:10

Cytat:

Napisał nabrU (Post 732684)
Każdy odbiornik prądu obcina zasięg w EV. Ale przecież to samo można powiedzieć o normalnym samochodzie bo też spalanie to nie jest stała wartość tylko zmienna od wielu czynników w tym od np. użycia klimatyzacji.


Akurat w przypadku spalinowca, gdzie stacja za przysłowiowym każdym rogiem to nie ma znaczenia, w przypadku słabej sieci ładowarek to już ma znaczenie, moje pytanie o klime powstało stąd, ze na wszystkich screenach Consi o zasięgu, klimatyzacja jest off.

Do znajomego przyjechała córka z Holandii ID.3. - koszt 500 zł w 1 stronę , czyli tyle samo ile jego diesel w 1 stronę , to tak o niby tanim sposobie na podróżowanie . Może ekologiczniejsze, chociaż jak mówi Pertyn współczesne diesle szkodzą mniej niż palacz papierosów .

nabrU 10.05.2021 16:27

Cytat:

Napisał radiolog (Post 733599)
moje pytanie o klime powstało stąd, ze na wszystkich screenach Consi o zasięgu, klimatyzacja jest off

Podaj przykład zdjęcia bo mam wrażenie graniczące z pewnością że nie wiesz jak to w ID.3 działa 😜

consigliero 10.05.2021 19:44

2 Załącznik(ów)
W naszym samochodzie klima jest ustawiona cały czas na on, zastanawiam się o jakie zdjęcie może chodzić jak panel ustawiania środowiska jest oddzielony od informacji o pojeździe gdzie mieszczą się informacje o tzw spalaniu. Widząc 22 stopnie , lub 18 widzisz zadaną temperaturę i dla kierujące nie ma znaczenia co w danym momencie samochód robi a może grzać lub chłodzić aby osiągnąć zakładaną temperaturą i nie pojawia się w żadnym momencie informacja typu śnieżynka to chłodzę a falki to grzeję . Tylko przy kierownicy i siedzeniach możemy sobie zadać ekstra grzanie i wtedy będzie na czerwono podświetlenie.
Co do kosztów które ponownie się pojawiają, można jechać bezkosztowo jak w moim wypadku, tylko trzeba zmienić podejście do podróży a jak się nam spieszy to musimy za to zapłacić plus koszt autostrad. Powtarzam pomarz kolejny w żadnym momencie nie brałem pod uwagi ekologii i po raz kolejny napiszę, to nie jest auto dla każdego. Podobnie jak nie każdy chce jeździć golfem w dieslu, a VW nigdy nie miałem z wyboru tylko z przypadku i zawsze z drugiej ręki. Licząc kolejno jakiś VW passat w benzynie, T3 boxer 1.6 w benzynie tego żałuję że sprzedałem oraz LT28 czerwona strzała 6 cylindrowa benzyna. Największa radocha to był start spod świateł w towarzystwie innych i ich zdziwione miny, tylko wtedy człowiek miał mniej lat. Na kolejne VW i to nowe trzeba było czekać ponad dwadzieścia lat i do tego elektryczne, jak pisałem wcześniej przy naszym stylu życia nie ma lepszej opcji. Dziś wsiadłem do Dacii, przecież się nie zepsuła od ostatniego razu jak nią jeździłem, a zachowuje się jak zepsuta.
Zwracam honor Marcinowi, rzeczywiście jest jedno zdjęcie w grudniu gdzie jest napisane A/C Off , być może wtedy wracając do domu w zimie, mając w pamięci misję Apollo 13 wyłączyłem wszystkie możliwe odbiorniki energii, mimo tego że w zimie teoretycznie nie powinien włączać klimatyzacji. Nie poszukiwałem innych zdjęć. Natomiast jak widać na innych zdjęciach nie ma informacji A/C on mimo że jest on, bo ona jest on. Na obrazku widać że nad ikonami siedzeń nie ma napisu który musiał Marcin widzieć, do tego jest jeszcze kwestia softwarowa, bo w grudniu miałem inną wersję i może ona pokazywała też informacje A/C on, sprawdzę przy okazji czy wyłączenie A/C z poziomu kontroli klimatu spowoduje wyświetlenie informacji o tym fakcie na ekranie informacyjnym. Jak się wyłączy w panelu A/C to pojawia się przypomnienie o tym fakcie

consigliero 11.05.2021 21:46

2 Załącznik(ów)
Teraz zauważyłem że taki prawie Ten Years Challenge nam wyszedł



nabrU 11.05.2021 22:54

Cytat:

Napisał consigliero (Post 733623)
Zwracam honor Marcinowi, rzeczywiście jest jedno zdjęcie w grudniu gdzie jest napisane A/C Off , być może wtedy wracając do domu w zimie, mając w pamięci misję Apollo 13 wyłączyłem wszystkie możliwe odbiorniki energii, mimo tego że w zimie teoretycznie nie powinien włączać klimatyzacji. Nie poszukiwałem innych zdjęć. Natomiast jak widać na innych zdjęciach nie ma informacji A/C on mimo że jest on, bo ona jest on. Na obrazku widać że nad ikonami siedzeń nie ma napisu który musiał Marcin widzieć, do tego jest jeszcze kwestia softwarowa, bo w grudniu miałem inną wersję i może ona pokazywała też informacje A/C on, sprawdzę przy okazji czy wyłączenie A/C z poziomu kontroli klimatu spowoduje wyświetlenie informacji o tym fakcie na ekranie informacyjnym. Jak się wyłączy w panelu A/C to pojawia się przypomnienie o tym fakcie

A propos wskazań wyłączonej sprężarki klimy to ja mam pierwszą wersję softu (0564), która też pokazuje A/C OFF jak wyłączysz A/C z menu klimatyzacji. Tak więc nie ma co się tłumaczyć bo wszędzie poza jednym zdjęciem masz włączoną klimę.

consigliero 13.05.2021 20:05

1 Załącznik(ów)
Wczoraj wyjazd o poranku do lekarza, robię przegląd aby nie było że bardziej dbam o motocykl. Przez dom i Chinooka ostatnie badania ponad 2 lata temu a tu tętno skacze, aż mi zegarek to zgłaszał czego nigdy wcześniej nie robił. Ten kto z Krakowa wie jak było wczoraj a ja jeszcze na działkę, teściowej trawę skosić i do niej na Pachońskiego, totalny korek plus budowa linii tramwajowej. Wyjazd ze wsi na 96 % baterii. Od teściowej luzik bo do centrum w najgorszym miejscu na Prądnickiej, mam buspas, gdy dojechałem do agrafki i chcę wjechać to jeden w Rav 4 nie chciał nas wpuścić. Przez kilka metrów jechaliśmy obok siebie, próbowałem mu powiedzieć że mam prawo jechać tamtym pasem, ale usłyszałem tylko ty chuju , myślicie państwo że mój czas jest mniej warty niż wasz czas, ale my jedziemy zgodnie z przepisami, ja pierdolę takie przepisy, zegarek zaczął pikać a on pojechał w prawo w aleje. Czyli są wady samochodu elektrycznego, wzbudza agresję, zwłaszcza w miejskich korkach, dlatego jak zawsze uważałem samochody nie są do jazdy po mieście tylko na dojazdy do miast. Dziś podjechaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej, w końcu stolica Polskiego meblarstwa, coś tam pooglądaliśmy i ruszyliśmy na wieś. Dotarliśmy z 13 % bezpiecznie i wygodnie.

nabrU 13.05.2021 23:46

Z tymi buspasami dla EV to tak w całej PL czy tylko Kraków?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.