Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

consigliero 23.10.2023 12:39

Naprawdę nie wiem co wam wszystkim poradzić. W obecnej chwili próbujemy sobie poradzić ze sobą, dobrze że nie muszę myśleć zbyt dużo o pojazdach, chociaż najchętniej bym wszystko rzucił i odciął się od tego co tu i teraz. W Bieszczady nie pojedziemy bo za blisko

matjas 23.10.2023 13:02

Zły kierunek teraz te Bieszczady :D

Choć jeśli tam za blisko to WYSTARCZAJĄCO daleko może nie być w ogóle na tej planecie :/

Mhv 23.10.2023 14:01

Są jeszcze Suwałki;)

nabrU 23.10.2023 14:34

Cytat:

Napisał consigliero (Post 833730)
Naprawdę nie wiem co wam wszystkim poradzić. W obecnej chwili próbujemy sobie poradzić ze sobą, dobrze że nie muszę myśleć zbyt dużo o pojazdach, chociaż najchętniej bym wszystko rzucił i odciął się od tego co tu i teraz. W Bieszczady nie pojedziemy bo za blisko

Jakoś to smutno zabrzmiało :confused: Nie daj się Marek, cokolwiek Cię dopadło...

Ja tam się wybieram na weekend break do Brugii za 2 tygodnie. Sprawdzę czy prąd w Belgii mają i czy EV wciąż puszczają Eurotunelem :p

consigliero 26.10.2023 19:40

Cytat:

Napisał Mhv (Post 833739)
Są jeszcze Suwałki;)

W suwałKach nie wolno

consigliero 03.11.2023 13:37

1 Załącznik(ów)
Dzisiaj dzień testowania. Podłączyłem OBD aby zobaczyć co w baterii piszczy, niewiele się dowiedziałem, ale po naładowaniu do 100% zasięg był całkiem w porządku. Ruszyliśmy w kierunku Krakowa i po dojechaniu granice miasta, na małym wyświetlaczu pokazał się znak ciśnienia w oponach. Co dziwniejsze w miejscu gdzie są informacje na temat pojazdu, gdzie powinno się pojawić rozszerzone wyjaśnienie błędu, w tamtym miejscu nie pokazało się nic. Na stacji benzynowej skontrolowałem ciśnienie w oponach i nie znalazłem przyczyny dla której mogła się pojawić informacja dotycząca owego ciśnienia w kołach. Dla pewności napełniłem wszystkie koła do takiego samego poziomu i zatwierdziłem nowe ciśnienie. Kontrolka na małym wyświetlaczu znikła aby po chwili pojawić się ponownie i tak kilka razy po wykonaniu procedury zatwierdzenia. Już nie miałem pomysłu co z tym fantem zrobić, jechać do serwisu, to przecież zanim znajdą czas to zmienię koła na zimowe. W pewnym momencie mnie tknęło może to błąd tkwiący tylko w umyśle, umyśle elektronowym auta. Wyciągnąłem ten dinks z gniazdka obd i problem zniknął

nabrU 04.11.2023 00:56

Ja wiem, że Ty już 'setkę' przekroczyłeś i trochę problemów masz, ale zawsze to jakies pozytywne info:

VW ID.3 battery wear better than expected in 100,000 km ADAC test

consigliero 04.11.2023 17:17

Ja tam specjalnych problemów nie widzę, jedyne co mnie lekko martwi, to jak będzie wyglądać przyszłość. W chwili obecnej auto po prostu jeździ i jeżeli jeździ to robi to bardzo dobrze.

consigliero 09.11.2023 08:11

5 Załącznik(ów)
Zbliża się zima a w aucie jeszcze letnie opony, ale w tym roku wszystko będzie później. Ciężko się koncentrować na codziennym życiu jak człowiek z dnia na dzień zrobił się pielęgniarką i opiekunką wciągająć w to swoją żonę. Wracając kiedyś ze wsi okazało się że mama już dalej nie może mieszkać sama. Dobrze że mamy ten samochód bo dzięki niemu możemy się wyrwać z Szewskiej na wieś. Kotami obecnie zajmuje się sąsiadka bo wujka zabrali do szpitala i dobrze bo może rodzina przejrzy na oczy i się nim zaopiekuje, ze swojej strony donieśliśmy na niego do GOPS i pani nawet przyjechała. Dawno nie czułem się tak nieswojo w domu na Szewskiej będąc czasami, gdy nie ma żadnych gości, tylko w towarzystwie małżonki oraz znikającej w oczach mamy. Przez to wszystko dałem się naciągnąć na abonament w TRONITY, bo myślałem że klikam jakiś program testowy a po kliknięciu wyszło że kupiłem wersję profesjonalną. Na szczęście udało się zmienić na wersję mniej profesjonalną ale opłaty nie dało się uniknąć i 35 EUR poszło. Te wartości dla nas i tak są tylko statystyczne bo za prąd jak na razie płacimy tylko koszty stałe, a te są na poziomie 180 PLN za okres sześciu miesięcy. Prąd napędza auto oraz grzeje wodę, ogrzewa dom i robi różne rzeczy w domu, magiczne rzeczy. Dzięki temu mogę wypisać i wysyłać te pierdoły w świat, a nawet przesyłać obrazki.

consigliero 22.11.2023 19:59

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał consigliero (Post 823915)
Decyzja podjęta, będzie to docelowe auto dla nas. W końcu będziemy mogli się obyć bez namiotu przy wyjazdach w nieznane. Może namiot jako dokładana część do samochodu, w konstrukcji samonośnej aby można było zostawić namiot podczas objeżdżania okolicy. Nawet nie muszę mieć napędu na 4 koła, jestem przekonany że z tylnym napędem poradzimy sobie znakomicie, tak jak jest to do tej pory. Pozostaje teraz tylko kwestia finansowania i myślę że 2024 powinien być rokiem ID.Buzz, kolor w zasadzie jak na zdjęciu z wnętrzem jak na zdjęciu. Nasz obecny materac będę mierzył czy się zmieści, bo wtedy tylko potrzebuję jako dodatek takiej wyższej podłogi w bagażniku aby po złożeniu foteli mieć płaską przestrzeń. Te wszystkie stare auta są fajne jak stoją a nowe mają poważną wadę w postaci silnika spalinowego. Pozostaje mieć nadzieję że cena może spadnie albo będzie łatwiejszy dostęp do finansowania. Starocie są ok ale jestem przekonany że ostatnie auto jeździ głównie po zlotach pokazując możliwości warsztatowe właściciela

Będąc na spotkaniu zdarzyło się wypić jameson Orange, w nagrodę można było losować i nam się trafił jeden dodatkowy napój oraz to drzewko. Nawet się nie spodziewałam że przetrwa a ono nie dość że wygląda coraz lepiej to jeszcze owocuje


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.