Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

nabrU 28.11.2020 19:27

Cytat:

Napisał bukowski (Post 706838)
Radarman - elektryk tak do 100 km/h zbiera się o klasę lepiej niż Twoje tdi.

Cytat:

Napisał WojtasA (Post 706843)
Dokładnie! Mojego diesla 400Nm elektryczny Miniak zawstydził okrutnie....

Bukowski i WojtasA, dokładnie to chciałem przekazać. Może kiepsko mi wyszło :D choć jasno napisałem, że:

Cytat:

Ta przewaga elektryka jest jeszcze bardziej oczywista w starciu z benzyną, gdzie trzeba pokręcić aby jakiś moment uzyskać.
Cytat:

Napisał bukowski (Post 706838)
A kto jeździ zgodnie z przepisami? Ja. Znaczy samochodem :D

Ja też (no dobra tak +10 mph over limit :) ale nie w terenie zabudowanym). Ale to główne kwestia, że tu nikt się nigdzie nie śpieszy i kultura jazdy jest ciutkę lepsza tak mi się zdaje. Nie wspominając, że fotoradary i CCTV jest prawie wszędzie, więc to się po prostu nie opłaca.

consigliero 28.11.2020 19:44

Nie opłaca to raz, 2 dni temu spłaciłem mandat z września 2019, no i naprawdę mało bezpieczne. Policji mało na drogach, kamer mało a kozaków dużo. Ja mimo tych problemów z oprogramowaniem jestem zadowolony. Przypominam że mamy też Dacię o której złego słowa nie powiem, ale jak zacząłem się łamać czy na pewno to ma być elektryk, bo takie fajne hybrydy, mocno jeżdżące i nawet niektóre można ładować z gniazdka, na końcu przychodziła refleksja, że się już tymi benzynami i dieslami najeździłem i chcę spróbować czegoś nowego. To może mi zapewnić tylko elektryk, dlaczego nie tesla, bo system dystrybucji dla kogoś w moim wieku dziwny. Chociaż podejrzewam że całkiem niedługo samochody będziemy kupować jak telefony komórkowe lub laptopy i będziemy porównywać różne parametry ale najważniejszym będzie, jak długo bateria trzyma. Co do jazdy to powtórzę ponownie, jazda testowa i3 dostarczyła mi więcej wrażeń z jazdy niż nasza 256 konna toyota i wtedy wiedziałem że następne auto to powinien być elektryk

WojtasA 28.11.2020 20:11

Też mam podobne odczucia, że już czas na elektryka. W przyszłym roku zmiana auta (koniec leasingu) ale mam dylemat co do ładowania w domu. Chyba każdy wallbox wymaga minimum 11kw, a wydaje mi się, że tyle albo niewiele więcej, ma przyłącze mojego domu. W poprzednim życiu potrafiłem jeździć dość intensywnie i mam nadzieję, że kiedyś do tego wrócimy i ładowanie z 230V może nie dać rady.... Raczej nie chciałbym w codziennych jazdach polegać na publicznych ładowarkach. Chyba, że można zrobić "upgrade" mocy przyłącza to mam "siłę" w garażu. Muszę pokminić...

consigliero 28.11.2020 20:33

Mam 17 kW z PGE, a to maksymalna wartość dla zabezpieczenia 32A, ładowarka od VW trójfazowa to 11 kW, jednorazowa to 7,4 kW a lądowanie z gniazdka to można traktować tylko hobbystycznie, jako awaryjne w razie W . Można zdobyć kabel na trzy fazy ale to tylko trochę lepiej niż 220 v z gniazdka . Reasumując, gdybym nie wybudował domu i nie miał fotowoltaiki to nie myślałbym o elektryku. Plan był jasny jak jest fotowoltaika to mając diesla ze słońca trzeba go jak najbardziej wykorzystać .

WojtasA 28.11.2020 20:42

Cytat:

Napisał consigliero (Post 706863)
Mam 17 kW z PGE, a to maksymalna wartość dla zabezpieczenia 32A, ładowarka od VW trójfazowa to 11 kW, jednorazowa to 7,4 kW a lądowanie z gniazdka to można traktować tylko hobbystycznie, jako awaryjne w razie W . Można zdobyć kabel na trzy fazy ale to tylko trochę lepiej niż 220 v z gniazdka . Reasumując, gdybym nie wybudował domu i nie miał fotowoltaiki to nie myślałbym o elektryku. Plan był jasny jak jest fotowoltaika to mając diesla ze słońca trzeba go jak najbardziej wykorzystać .

No właśnie - dzięki.
Zobaczymy, najwyżej hybryda z wtyczka.

consigliero 28.11.2020 21:58

Znaczy, nie jesteś jeszcze gotowy. Nie ma półśrodków, albo elektryk, albo benzyna i to najlepiej duża benzyna innego wyjścia nie ma.

WojtasA 28.11.2020 22:55

No wychodzi, że nie jestem gotowy. Kocham duże benzyny, ale ich spożywczość je eliminuje na podstawowe auto. Ogromna większość moich jazd jest po mieście. Max 25-30km w jedną stronę, mam gdzie ładować z 230V w domu i w robocie. Wtyczka może zadziałać. Miałem 2 dni Countrymana hybrydę, prądu starczało na jakieś 30km, jadąc też kawałek po obwodnicy ponad 100 kmh, więc z zapasem. Na wiosnę trzeba będzie więcej potestować.

Wielkie dzięki za przemyślenia - sprawa nie jest oczywista.

consigliero 28.11.2020 23:39

Nigdy nie będzie oczywista. Mnie się wydawało że jadąc ze wsi będę mógł na nią wrócić bez ładowania po drodze, sprawa okazała się nieoczywista

bukowski 29.11.2020 02:34

Hybrydy plugin są bez sensu, zwykły diesel wygrywa z nimi w cuglach.
Tylko nie epatować mi tu katalogowymi danymi z WLTP.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ee930e6259.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

WojtasA 29.11.2020 09:27

1 Załącznik(ów)
bukowski,
diesel będzie lepszy, ale jeździsz głównie poza miastem. Po mieście hybrydy (PHEV / wtyczka często ładowana lub po prostu HEV / "Toyota") nie dają dieslom szans.

Poniżej screen z mojego diesla 170KM, 400Nm. Podstawowa różnica to średnia prędkość, w normalnych czasach byłaby u mnie jeszcze niższa, a przez to spożywczość wyższa - powyżej 8.5. Ująć jeden litr za napęd na 4 kółka i tak jesteśmy blisko 8l.

Miałem w zeszłym roku na parę dni do testów Lexusa ES 300H, oddałem go ze średnim zużyciem benzyny 5.6l, a testowałem go uczciwie - trochę po S7, ale głównie miasto. Naprawdę dobrze jeździ. Żadna 5 metrowa limuzyna z dieslem nie będzie tak mało palić w takich warunkach. Wcześniej miesiąc miałem CHRke, ciężko było przekroczyć 5l po mieście. (W przeciwności do moturow, to 4 kółka wolę zdecydowanie produkcji naszych zachodnich sąsiadów, stąd Toyota/Lexus nie są pierwszym wyborem)

Co do wtyczek pisałem wcześniej. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu MB robi je z dieslem! Muszę na wiosnę pojeździć.

WLTP jest kolejnym sztucznym testem ale można nawet z tego też trochę skorzystać. Np rzeczywiste zasięgi hybryd z wtyczką, są około 30-40% mniejsze, czyli dla mnie deklarowane 50km zasięgu do miasta może wystarczyć. Ale już piszą, że będzie "WLTP gate" bo jeśli się ich nie ładuje albo jeździ głównie w trasy to rozbieżności katalog vs życie są monstrualne.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.