Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Rezerwa w RD07 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7325)

Mat 03.09.2010 15:23

Rezerwa w RD07
 
Czy ktoś ma/używa akcesoryjną kontrolkę rezerwy African Queens ??
Może zamówienie zbiorcze :)

MOTOMYSZA 03.09.2010 18:38

1 Załącznik(ów)
Mam, używam, chwalę sobie , polecam:Thumbs_Up:.


Tak to wyglądało jak przysłali.
Załącznik 14591

Łatwizna w montażu ... i se tera jeżdżę i gwizdam i pod zbiornik sie nie nachylom :D


A jak dobrze poszukacie na Naszym Forum, to doczytacie ( bo ja już dokładnie nie pamiętam) co już kiedyś pisałem, a mianowicie:
można kupić to ustrojstwo troszku/znacznie taniej bez jednego z elementów.
Bo tak na prawdę to kranik jest uniwersalny, tylko dotoczona jest do niego tuleja redukująca pomiędzy gwintem zbiornika paliwa a tymże kranikiem. Każdy tokarz jest w stanie dorobić coś takiego z kawałka nierdzewki.
Ogólnie cały zestaw razem z przesyłką i podatkiem(19% sobie naliczają do ceny katalogowej) wyszedł mnie 102,16 Ojro

Mat 03.09.2010 18:44

Cytat:

Napisał MOTOMYSZA (Post 130486)
Mam, używam, chwalę sobie , polecam:Thumbs_Up:.
Łatwizna w montażu ... i se tera jeżdżę i gwizdam i pod zbiornik sie nie nachylom :D

A przy ilu litrach pozostałych w baniaku zapala się kontrolka??

MOTOMYSZA 03.09.2010 19:06

Dokładnie to Ci nie powiem.Jak się zapalała rezerwa to tankowałem i już. Ale na dłuższej trasce jadąc razem z Baloo123, jak razem zalewaliśmy pod korek i równo jechaliśmy, to w podobnym czasie się nam rezerwy odzywały. Z tym , że Baloo123 przekręcał kranik a u mnie zapalała się kontrolka rezerwy.

Więc wniosek, że czy to przy kraniku oryginalnym czy też akcesoryjnym Africanqeens, rezerwy jest +/- tyle samo.

Dzieju 03.09.2010 20:13

W razie potrzeby zawsze można zmodernizować i zwiększyć np o litra czy dwa jak komuś potrzeba.

krystek 03.09.2010 23:50

Motomysza wrzuć fotki gdzie masz tą kontrolkę rezerwy i jak to zamontowałeś?

MOTOMYSZA 04.09.2010 20:40

Kontrolkę zamontowałem sobie w to wolne jedno miejsce na pulpicie po lewej stronie od zegarów w tym czarnym pudełku gdzie jest już 5 innych kontrolek- świateł drogowych, kierunkowskazów, oleju,wystawienia bocznej stópki,i czegoś tam jeszcze.
To właśnie tam sobie ją zamontowałem, ale fotki na tę chwilę nie mam. Jutro będę jeździł to mogę pstryknąć i wkleić.
POZDRO

matjas 05.09.2010 22:06

hej
w RD04 to wogle miałem zakręcony na stałe prawy kran. jak juz wszystko się pozapalało w sensie obydwu kontrolek rezerwy i jak już zabrakło zupełnie wachy zawsze jeszcze miałem ze 2,5l w prawej kieszeni zbiornika.
głupio zrobili z tym gospodarowaniem paliwem w modelach po RD04. dyskusji nie ma.
matjas

MOTOMYSZA 09.09.2010 12:54

2 Załącznik(ów)
Zgodnie z obietnicą, fotka kokpitu w mojej Afri z dodatkową lampką kontroli rezerwy .

Tak to wygląda.

Załącznik 14837

Załącznik 14838

A sam montaż łatwizna. Robisz dziurkę wiertłem i wprowadzasz w to miejsce gotową kontrolkę . Wtedy kabelki już masz z tyłu tejże puszeczki -skrzyneczki, łączysz to w obieg kabelka na plusie i ... TO DZIAŁA !!!

deptul 14.09.2010 15:39

Jeśli jesteście zainteresowani to posiadamy AQ w swojej ofercie. Cena za BH010 to około 320zł. Przy zamówieniu kilku sztuk pewnie będzie można ponegocjować :)

Pozdrawiamy
4adv.pl


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.