Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Triumph Tiger 800 XCX (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41688)

irekafrica 28.12.2021 20:26

Triumph Tiger 800 XCX
 
Drodzy użytkownicy, właściciele i znawcy takiego sprzętu jak Triumph Tiger 800 XCX (nie X C) Od dawna chodzi mi po głowie, przeczytałem ile znalazłem i oglądałem o nim prawie wszystko. Ma bardzo dobre opinie i parametry a dalej u nas mało popularny-nie będę pisał osiągów itp. Bardziej zależy mi na jeździe w terenie i bezdrożach . Czy warto wydać 25-30 tyś .

Kuba_74 29.12.2021 08:55

Z perspektywy użytkownika Tigera 800XC oraz Yamahy WR250R muszę napisać, że Tiger do jazdy w terenie nie nadaje się zupełnie. Moim zdaniem szkoda kasy oraz ładnego i porządnego motocykla.
XCX i XC różnią w zasadzie elektroniką sterowania silnikiem i ABS-em. Seryjne przednie zawieszenie Tigera jest zbyt twarde nawet do jazdy po wyboistych szutrach. Komfort jest tylko na równych drogach.
Pozdrawiam

JaTomek 29.12.2021 09:47

Tak się nadaje do jazdy po bezdrożach jak każdy ciężki motocykl. Zawieszenie można poprawić ale dalej to klockiem pozostanie. Nie wiem w jak ciężkim terenie chcesz śmigać. Kilka razy władujesz się w błoto albo położysz sprzęt to sam ocenisz czy Ci się podoba.
Mój kolega Triumfem co prawda XC przejechał i Tukana i Touratech'a i dał radę.

zimny 29.12.2021 10:40

Mocno swego czasu rozważałem Tigera 800, tego z początku produkcji. Ale doszedłęm do wniosku że na nic mi własności terenowe bo ja z jazdy po terenie ciężkim klockiem wyleczyłem się dawno temu. Na asfalt to zapewne ciekawe i mocne moto.

A z ciekawości skoro mamy użytkownika 800tki - jak wygląda spalanie? Naczytałem się że wciąga od 6 do 8L czyli sporo.

Pozdrawiam
zimny

Kuba_74 29.12.2021 11:20

Dokładnie spalania nigdy nie liczyłem. W tej chwili wskaźnik na kokpicie pokazuje 5.2 l/100km, nie przypominam sobie aby pokazywał więcej niż 6 l/100 km ani mniej niż 5 l/100km.
Byłem na dłuższej wycieczce razem z F850R - spalanie było bardzo podobne. Mam świadomość, że wprawny kierownik będzie w stanie znacznie podwyższyć spalanie.

Pozdrawiam

JaTomek 29.12.2021 12:02

Cytat:

Napisał zimny (Post 762518)
Mocno swego czasu rozważałem Tigera 800, tego z początku produkcji. Ale doszedłęm do wniosku że na nic mi własności terenowe bo ja z jazdy po terenie ciężkim klockiem wyleczyłem się dawno temu. Na asfalt to zapewne ciekawe i mocne moto.

A z ciekawości skoro mamy użytkownika 800tki - jak wygląda spalanie? Naczytałem się że wciąga od 6 do 8L czyli sporo.

Pozdrawiam
zimny

Bardzo miły sprzęt do jazdy. Mocy wystarczająco. Dźwięk szlifierki. Przednie koło 21".
Ja zazwyczaj jeżdżę w komputerze na opcji "zasięg" ale nigdy nie widziałem średniego spalania poniżej 6,5l/100km. Pewnie do 8l/100km się zamknie;) Naprawdę jest czym jechać.

fotogregor 29.12.2021 13:38

Bardzo fajny, mocny i elastyczny sprzęt, ujeżdżam 800XC. Moto średnio-słabe w teren, ale pewnie i goldasem sprawny kierownik poradzi.
Spalanie najwięcej mi wyszło 6,8 l (ale z kuframi i powyżej 140 km/h), normalnie w granicach 6 litrów się mieści, wir w zbiorniku powyżej 140 km/h.
Ładnie gada z LeoVincem na oryginalnym tłumiku - porażka, jak skuter.
800 XCX za 30 tysi to godnego nie dostaniesz.

irekafrica 29.12.2021 13:55

Dzięki za odzew. Wygląda to u mnie tak że obecną Afryką xrv mam czwarty sezon i poprzednią xrv też miałem cztery lata. Bardzo mi leży do dziś,nawinołem trochę kilometrów i nie unikam Ukraińskich połonin czy ciężkiego terenu-wręcz go szukam. Poprostu chcę sobie odmienić motocykl. Tylko jednego się boję - żeby Tiger nie był gorszy od Afryki 🤔

fotogregor 29.12.2021 14:38

Cytat:

Napisał irekafrica (Post 762542)
Dzięki za odzew. Wygląda to u mnie tak że obecną Afryką xrv mam czwarty sezon i poprzednią xrv też miałem cztery lata. Bardzo mi leży do dziś,nawinołem trochę kilometrów i nie unikam Ukraińskich połonin czy ciężkiego terenu-wręcz go szukam. Poprostu chcę sobie odmienić motocykl. Tylko jednego się boję - żeby Tiger nie był gorszy od Afryki 🤔

Też miałem Africę XRV, ale ja szukałem następcy, który da radę bardziej na asfalcie i w tym wypadku Tiger, jak dla mnie jest mega fajny.

JaTomek 29.12.2021 16:44

Cytat:

Napisał irekafrica (Post 762542)
Dzięki za odzew. Wygląda to u mnie tak że obecną Afryką xrv mam czwarty sezon i poprzednią xrv też miałem cztery lata. Bardzo mi leży do dziś,nawinołem trochę kilometrów i nie unikam Ukraińskich połonin czy ciężkiego terenu-wręcz go szukam. Poprostu chcę sobie odmienić motocykl. Tylko jednego się boję - żeby Tiger nie był gorszy od Afryki ��

Wszystko zależy co uważasz, że mogłoby być gorsze w Triumphie? Być może Afrykę kowal naprawi ale Triumph też się nie psuje.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.