Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Snorkel Rd04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4494)

Franz 29.10.2009 19:34

Snorkel Rd04
 
6 Załącznik(ów)
Snorkel ciąg dalszy. Próbowałem znaleźć pierwszy post ... ale gdzie jest cholera wie
Robota /interes dla pracowitych :vis:
Gawiedź niech zobaczy też
Z katalogu Boano

Znalazłem coś dla siebie. ładną owiewkę :drif:

Izi 29.10.2009 21:40

Franz, a co z filtrowanie powietrza, tylko przez ta gąbkę na górze/koło korka wlewu
ja mam taki zestaw, ale odłożyłem montaż na wiosnę, bo jeżeli jest tylko ta gąbka to mi się nie podoba, i musze coś wymyślić :)

iwan 29.10.2009 22:26

Mozna dac siatke o mega gestym oczku,nawet lezy u mnie cos takiego na biurku w robocie,no ale nie z alu i wylapie raczej wieksze komary:D Wielkosc oczka ok 2-3 mm. Cos wyrzezbic zawsze mozna,pytanie tylko czy to ma sens.

MOTOMYSZA 29.10.2009 22:44

Ja w nawiązaniu do tej ładniutkiej owiewki co to ją widac troszkę wyżej.
No właśnie moje pytanko : to jak ona owiewa(dobrze/źle/fatalnie)? Bo ktoś mi tam kiedyś mówił , że ona jest rajdowa (no to to ja widzę przecież że ona rally) i że ona dobrze owiewa ale "na stojaka" bo po to jest tak wyprofilowana specjalistycznie, a na siedząco to już wcale nie tak dobrze. Więc jak to jest..?
Ci co takowe mają (mówię o Afrykanerach również, bom sam Afrykaner) niechaj się wypowiedzą w tym temacie poproszę, bo i mnie się w XRV taka rally technologia baaaaaardzo podoba:drif:.
Ponieważ jednak, komfort ochrony owiewki od wiatru, w dłuższych wycieczkach cenię sobie przy moich prawie 2 metrach wzrostu przeogromnie, dlatego ta sprawa bardzo mnie interesuje.

Franz 30.10.2009 08:58

Cytat:

Napisał Izi (Post 81742)
Franz, a co z filtrowanie powietrza, tylko przez ta gąbkę na górze/koło korka wlewu
ja mam taki zestaw, ale odłożyłem montaż na wiosnę, bo jeżeli jest tylko ta gąbka to mi się nie podoba, i musze coś wymyślić :)

Izi, moim zdaniem filtr się normalnie wkłada ( bo jakze moze być inaczej)
Rzadka gąbka u góry jest po to by jakieś większe paprochy nie wpadły lub zużyta prezerwatywa. Ta mogłaby zapchać filtr doszczętnie :haha2:

sambor1965 30.10.2009 09:13

wedlug naszych z Izim inspekcji nie da sie tego polaczyc z puszka wiatrow, by ciagnelo powietrze przez filtr w niej zamontowany. Moze Franz objasnisz ktoredy powietrze ma sie do tych gazniorow dostac...

Franz 30.10.2009 09:16

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 81780)
wedlug naszych z Izim inspekcji nie da sie tego polaczyc z puszka wiatrow, by ciagnelo powietrze przez filtr w niej zamontowany. Moze Franz objasnisz ktoredy powietrze ma sie do tych gazniorow dostac...

Jak pojadę do Boano po owiewkę to zapytam :confused:

puntek 30.10.2009 09:24

Mnie się podoba wielce idea dwu mini filterków na gaźnikach - IZI jak znajdziesz jakieś dwie sztuki Movistara daj znać :)

Może dałoby się załozyć na te filtry jakiś dorobiony snorkel co by górą air brał ?
Jakoś mało miejsca na tym jest, ale jak wywalić pierwszy airbox to tam jest trochę miejsca ...
tylko wyżej trzeba :(

petrosbike 30.10.2009 09:40

Z tego wszystkiego podoba mi sie ta ładna i naprawde zgrabna owiewka na transalpa oraz te dwie lampy zamontowane w niej. Faktycznie podnosi to znacznie urode Trampiego. Wyglada na to ze powinna dobrze chronic przed wiatrem również na siedząco a mam tez prawie 2 metry wzrostu i jest to moją ciągłą bolączką. Mam wysoką owiewkę MRA i wieje mi akurat prosto w kask a to komfortu nie podnosi.
Natomiast zupełnie nie rozumiem do czego właściwie potrzebny jest ten dynks do powietrza? Ile razy w życiu ktos będzie brodził po pas w wodzie motongiem?
Kurcze dajcie mia jakies przekonujace wyjasnienie to może i ja takie wyrzeźbię?

puntek 30.10.2009 10:35

Cytat:

Napisał petrosbike (Post 81788)
Z tego wszystkiego podoba mi sie ta ładna i naprawde zgrabna owiewka na transalpa oraz te dwie lampy zamontowane w niej. Faktycznie podnosi to znacznie urode Trampiego. Wyglada na to ze powinna dobrze chronic przed wiatrem również na siedząco a mam tez prawie 2 metry wzrostu i jest to moją ciągłą bolączką. Mam wysoką owiewkę MRA i wieje mi akurat prosto w kask a to komfortu nie podnosi.
Natomiast zupełnie nie rozumiem do czego właściwie potrzebny jest ten dynks do powietrza? Ile razy w życiu ktos będzie brodził po pas w wodzie motongiem?
Kurcze dajcie mia jakies przekonujace wyjasnienie to może i ja takie wyrzeźbię?

wiesz ograniczenie głębkości jest czasem mocno bolesne ...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.