Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Woda w airboxie gaźnikach cylindrach, wydechu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17697)

Nalewa 21.04.2013 00:10

Woda w airboxie gaźnikach cylindrach, wydechu
 
Powiedzmy, że w związku z pewnymi niekonwencjonalnymi trasami doszło do zalania silnika na całego. W cylindrach mam wodę, pewnie przez airbox (już wysuszyłem:). Wypsikałem nadmiar wody z cylindrów sprężonym powietrzem otworami na świece. Po wykręceniu świec i pokręceniu rozrusznikiem przez otwory leci mgiełka z wody . Domyślam się, że woda w gaźnikach zastąpiła benzynę. Czy jeżeli wysuszę gaźniki, postaram się o usunięcie nadmiaru wody z z cylindrów, osuszę świece, mam szanse na to, ze silnik odpali? :D

Pozdr

P.S.

Dobra, przyznam się, że miałem kąpiel w kwietniowej rzeczce. ;)

lortprodisz 21.04.2013 02:34

pokrec troche rozrusznikiem z wykreconymi swiecami , wydmucha wode z układu , i bedzie banglac dalej

Dzieju 21.04.2013 05:34

Nie jesteś pierwszy i nie ostatni , znany mi jest przypadek takiego zalania i z tego co wiem po usunięciu wody w warunkach polowych (bez kompresorów itp) Afryka pojechała dalej.

Fizolof 21.04.2013 05:56

Ja bym jeszcze dla pewności olej zmienił a dla super pewności to przepłukał raz jakimś tanim olejem i zmienił na odpowiedni.

ELvIS2704 21.04.2013 07:30

Moja kochana wpadła do bałtyku na jakieś 3h - zassała czym mogła wodę. Słoną :D

Jak wpadłeś porządnie jak ja to w baku może być woda ale nie musi jak szybko wyciągnąłeś ją. Ja miałem bo stała długo w wodzie czekając na pomoc.
Popieram kolegę Fizolofa, jak ją kochasz to ją płukaj olejem jakimś a potem zalej ten właściwy:p

I nie bój się, jak dobrze podsuszysz to odpali. Moja zaliczyła bałtyk gdzie zalana była cała i odpaliła. Kumpla ferolo afrykę utopiliśmy w rzece a drugi raz wraz ze mna w bałtyku tyle, że na krótko i działa.

Daj znać nam jak poszło :)

Nalewa 21.04.2013 15:20

Póki co klecę klucz do świec ;) A czym proponujecie zalać w celu płukania - wszystko jedno samochodowy, motocyklowy? Docelowo chcę zalać syntetykiem. Płukać to pewnie jeszcze powinienem na starym filtrze?

Tak w ogóle to bałem się o elektrykę, a tu nawet żaden bezpiecznik nie poleciał, a reflektory świeciły pomimo tego, że były pełne wody :D Jak podsuszę i odpali, to będę miał namacalny dowód, że to sprzęt idealny :bow:

Dzieju 21.04.2013 20:50

Generalnie nie ma to żadnego znaczenia jakim olejem zrobisz płukanie.
Jak masz pod ręką nadmiar motocyklowego to nim przepłucz będziesz miał spokojniejsze sumienie ;)
Jeśli w oleju masz mleko to stary filtr jast już zapchany i ciśnienie puści bokiem , wskazane jest poświęcenie nowego filtra na płukanie.
Sprawdź kolor oleju może nie jest tak źle i wystarczy zlać to co masz i zalać nowym.
Jak nadal olej będzie "mokry" to wtedy zrobisz powtórkę.

ELvIS2704 21.04.2013 21:16

Nalewa. Afryka to pancerniak:D moja przynajmniej taka jest.
rob wszystko co Ci koledzy z forum pisza a bedzie dobrze bo tu bardzo duzo doswiadczonych jest;)

I jesli chodzi elektryke to sie zgodze, ze slodka woda nic nie robi. Ale ja po wizycie w slonej musialem wszyyystie kostki itp rozbierac i czyscic co zajelo mi nie malo czasu.

Lataj po wodzie byleby slodkiej...:p

Wysyłane z mojego HTC One S za pomocą Tapatalk 2

Nalewa 22.04.2013 20:37

niestety poziom oleju podskoczył dość mocno, a jak pokręciłem to z odmy poszło wody że hej :( mam juz olej , jutro skołuję jeszcze filtr i płukanko :/

Plan mam taki - jak tylko wysuszę świece i upewnię się że silnik odpala, zamontuję nowy filtr powietrza i paliwa zleję zimny rozwodniony olej i odkręcę stary filtr. Wkręcę nowy, wleję olej do płukania, odpalę i rozgrzeję, po czym również go zleję i jeszcze raz wymienię filtr. Wkręcę docelowy filtr i zaleję docelowym olejem.

Jeżeli widzicie jakąś lukę w moim genialnym planie :P Proszę o sugestie. Może od razu zlać stary olej i próby rozruchowe wykonywać już na tym pośrednim?

pozdr

lukasz_vip 22.04.2013 20:44

Na pewno nie możesz mieć za dużego poziomu oleju bo ci wał będzie o lustro oleju/wody uderzał a to szkodzi.

Ja bym próbował na tym pośrednim oleju odpalać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.