Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Mandat za prędkość we Włoszech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39687)

schneider 30.03.2021 19:42

Mandat za prędkość we Włoszech
 
W 2017 błysnęło mi koło Wenecji. Jechałem o 8 km/h za dużo. Chcieli 40 EUR mandatu. Oczywiście zaprzeczyłem, podałem dane mojego ukraińskiego kuzyna, który jechał (zdjęcie jest od tyłu). Adres i kopię paszportu też. Teraz, już po 4 latach piszą do mnie po polsku, ale chcą już 120 EUR i grożą windykacją. Twierdzą, że we Włoszech za wykroczenia drogowe odpowiada właściciel, a nie kierowca. Grożą przekazaniem mandatu do windykacji, ale czy bez wyroku sądu w Polsce mogą dochodzić tych pieniędzy ?
Czy ktoś miał już doświadczenia z Włochami ?

lotnik 30.03.2021 19:45

Miałem 2 czy 3 mandaty z Włoch ale zawsze płaciłem

wojtekk 30.03.2021 19:52

Mogą bo wykroczenie popełniłeś nie w Polsce a we Włoszech. Polsce nic do tego.

Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze.

Dopytaj u Addagio

schneider 30.03.2021 20:39

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 726151)
Mogą bo wykroczenie popełniłeś nie w Polsce a we Włoszech. Polsce nic do tego.

Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze.

Dopytaj u Addagio

Nie rozumiem, jechaliśmy w dwa motki z tą samą prędkością, ale tylko jeden dostał mandat. W Niemczech płaci kierujący, jeżeli jest znany, a nie właściciel. Moje pytanie jest takie; czy włoska policja może w Polsce ekzekwować mandaty bez wyroku polskiego sądu ?. "Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze." Nie mam z tym żadnego problemu, myśmy razem tyle wódki wypili,że kuzyn mi poświadczy wszystko.

Novy 30.03.2021 21:58

Cytat:

Napisał schneider (Post 726162)
Nie rozumiem, jechaliśmy w dwa motki z tą samą prędkością, ale tylko jeden dostał mandat. W Niemczech płaci kierujący, jeżeli jest znany, a nie właściciel. Moje pytanie jest takie; czy włoska policja może w Polsce ekzekwować mandaty bez wyroku polskiego sądu ?. "Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze." Nie mam z tym żadnego problemu, myśmy razem tyle wódki wypili,że kuzyn mi poświadczy wszystko.

Jechaliście we Włoszech, więc obowiązuje prawo danego kraju.

I w de też nie do końca jest tak, jak mówisz - zależy od Landu.
U mnie, gdy kierowca jest nienamierzalny - płaci właściciel pojazdu.

Cezarus 30.03.2021 22:42

Przkazują mandaty do windykacji polskim windykatorom.......nie unikniesz.

nabrU 30.03.2021 23:01

Cóż to można napisać:

Cytat:

Jechałem o 8 km/h za dużo
Cytat:

Oczywiście zaprzeczyłem, podałem dane mojego ukraińskiego kuzyna
Mamy tu przykład typowego Polaczka cfaniaczka i kombinatora, który myślał, że uda się nie zapłacić. A tu psikus przyjdzie zapłacić kilkakrotnie więcej i teraz płacz. Żałosne... :mur:

A było się zachować jak na faceta przystało, wziąć to na klatę i zapłacić te 40 ojro i byłby święty spokój.

P.S. Poczytaj tutaj: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38754 ale i tak przyjdzie zapłacić...

Mhv 31.03.2021 09:39

Chyba napisane wyraźnie, że zaprzeczył, bo jechał kuzyn. Przynajmniej ja tak rozumiem. Niech ściągają od kuzyna.

Proponuję wyluzować z inwektywami - pytam poważnie, komu to potrzebne?

PS. Cwaniak pisze się przez W.

nabrU 31.03.2021 10:48

@Mhv

Prosze Cie, wez przeczytaj co napisal tworca watku, co Ty i zrob rachunek sumienia.

Gosc jechal za szybko, wlepili mu mandat, ktorego nie chcial placic wiec zakombinowa i podal kuzyna z Ukrainy w nadziei ze tamtego nie dopadna. A tu zonk..

I podtrzymuje twierdzenie, ze rzeczy trzeba nazywac po imieniu bo inaczej z tej postkomunistycznej rzeczywistosci nigdy nie wyjdziemy. Pisze to z perspektywy czlowieka mieszkajacego za granica...

radiolog 31.03.2021 10:49

Mandat za prędkość we Włoszech
 
To jak kuzyn jechał , to skąd właściciel moto wie jak i ile jechał . Zamiast przyjąć na klatę i zapłacić , a zwindykować kuzyna , to się zakłada temat z czapy i zaraz kolejny się śmietnik zrobi.
Robienie afery o 500 zł

Składnia jechałem , a potem nie ja jechałem tylko kuzyn sprawia wrażenie ze moto na 2 kierownice


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.