Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Golf mk1 cabriolet '81 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43869)

Grzechu2012 12.02.2023 09:22

Golf mk1 cabriolet '81
 
3 Załącznik(ów)
Z racji że golftiarz jestem od zawsze to po długich poszukiwaniach trafiłem taki egzemplarz, co prawd wolałem puszkę lub caddy.
Trafił się w Szwecji cabrio, z pazerności wziąłem go. Zimowy projekt na długie i nudne wieczory. Ato z fajną historią i kompletem wszystkich dokumentów od momentu zakupu wraz z oryginalną książką serwisową.

silnik 1,6EM z automatyczną skrzynią biegów.

Zabawa zaczęła się od poprawienia elektryki, a łatwo nie było tym bardziej że trzeba było łączyć schematy z kilku modeli z tamtych lat.

Grzechu2012 12.02.2023 09:26

2 Załącznik(ów)
Po zarejestrowaniu mk1 poszło na striptiz.
Nie działała dmuchawa i światełka szalały, jakiś rzeźbiarz czego nie potrafił zrobić jak trzeba, puszczał kable na krótko, wszystkie te wydumki chciałem wyrzucić i przywrócić do pierwotnego stanu co po kilkunastu długich wieczorach udało się.

Największym problem była skrzynek bezpieczników i kostki instalacji, część z nich to był totalny gruz.

fassi 12.02.2023 09:31

Elegancko! Wstaw foty z remontu.

dzinks 12.02.2023 09:32

Ładny:-) Gratulacje.

Zapodaj foty z prac.

żuk 12.02.2023 09:34

Niemieckie starocie są sztosem. Mega!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adagiio 12.02.2023 09:37

Piękny i jeszcze GTI, miałem takiego tylko w białym kolorze w 93 roku i 250 Watów w bagażniku:haha2:
Gratuluję.

Grzechu2012 12.02.2023 09:40

8 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Adagiio (Post 808139)
Piękny i jeszcze GTI, miałem takiego tylko w białym kolorze w 93 roku i 250 Watów w bagażniku:haha2:
Gratuluję.

te GTI to tylko ze znaczka :)
aleee skrzyneczka basowa wjechała do bagażnika :haha2:

w tych starych gruzach uwielbiam to że rozbiera i składa się w 30 min, poza tym ze skrzynką bezpieczników to była prawdziwa zabawa- składanie, rozbieranie, lutowanie, składanie, rozbieranie, przerabianie i tak przez 2 miesiące.
Ostatecznie działają światła, kierunki, dmuchawa, wycieraczki, to chyba na tyle z elektroniki w tym aucie, a przepraszam jeszcze zegarek cyfrowy w zegarach.
Radio już było to wystarczyło pociągnąć nowe kable zasilające i oczywiście pakiet audio jak przystało na prawdziwego golf'iarza.
Najpierw słychać, potem widać hehe

ale szło to wszystko jak krew z nosa...

zibiano 12.02.2023 10:25

jakie to ładne:)
gratuluje

mygosia 12.02.2023 10:27

Golfinka!!!

Zazdroszczę :)

Grzechu2012 12.02.2023 10:50

2 Załącznik(ów)
Generalnie podłoga, podszybie i znaczące elementy w bardzo ładnym stanie, niestety ktoś okrutnie spieprzył lakierowanie, dziury, poprószy, zacieki. Z daleka prezentuje się nawet ładnie ale z bliska trochę mniej. Na tym etapie odpuszczam lakierowanie, szlifuje smarki i zacieki. Polerka lakieru i woskowanie powinno lekko zamaskować niedoskonałości.
Przynajmniej na razie.

Największy problem jest z dostępnością części z tego rocznika niema co liczyć na nowe, jedynie tylko rynek wtórny i de tego w opłakanym stanie.
Poprzedni właściciel pomalował bordowe boczki na czarno i zmienił wykładzinę.
Udało mi się zdobyć bordową wykładzinę może nie w najlepszym stanie ale w miarę nadającą się do użytku, czekam też na komplet boczków. W tedy będzie już idealnie.

Z grubsza mam już ogarnięty środek i pierwsze jazdy testowe.
Niestety muszę jeździć na ssaniu bo jak zapinam bieg to auto gaśnie.
Obstawiam gaźnik bo mimo regulacji i mycia dalej świruje.

Jest tak że wyregulowałem obroty na biegu jałowym jakie 800-900obrotów
ale jak zapinam bieg to gaśnie. Przy zaciągniętym ssaniu na wolnych jest 2000 obrotów, a jak zapinam D to spada do 1100-1200 i da się normalnie jechać. Niestety obroty falują i w trasie jak dam w palnik to powyżej 100km/h dławi go i spadają obroty.
Poprzedni właściciel zeznaje że gaźnik nie trzyma ze starości parametrów. Temu może być problem.

Zamówiłem już webera 32/34, na dniach powinienem go dostać i zobaczymy jaki będzie tego efekt, jestem dobrej myśli.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.