Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Uważajcie na olej Valvoline (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40371)

ablos78 26.05.2021 15:36

Uważajcie na olej Valvoline
 
Czołem, chciałbym podzielić się nie fajnymi doświadczeniami z olejem Valvoline synpower 10w40.Olej ten lałem u siebie w różnych motocyklach jak i w motocyklach znajomych którym robiłem serwisy przez ostatnie 5lub 6 lat i nie miałem żadnych problemów aż do kwietnia tego roku gdzie robiłem serwis swojego quada Honda TRX 500.Wymienilem olej i zaczęły się problemy z biegami,nie wchodziły jak trzeba i automat wariował, więc zlalełem wymieniony chwilę wcześniej olej Valvoline i oczom moim ukazał się oleisty płyn w kolorze sadzy lub spalonego asfaltu.Myslę sobie że może tyle nagaru się nazbierało w silniku i zalałem ponownie Valvoline.Problem z biegami ten sam co wcześniej,kolor oleju po 10minutach jak czarne błoto, więc trzecią wymianę zrobiłem innym olejem i problem znikł.Dwa tygodnie temu po zakupie XT1200 robiłem serwis olejowy i standardowo kupiłem Valvoline z hurtowni w której kupuję od zawsze,po zalaniu Yamahy nowym olejem Valvoline odpalam motocykl aby olej rozszedł się po magistrali i sprawdzam stan oleju,a oczom moim ukazał się płyn oleisty w kolorze sadzy , wywaliłem to z silnika i zalałem innym olejem i jest wszystko ok,trzeci przypadek z wczoraj,Honda Varadero 125,wymiana oleju i filtrów,zalałem Valvoline ,po zagrzaniu silnika ,olej zmienił się w czarną smołę a z rury wydechowej kłęby białego dymu.Olej ponownie wywalony z silnika i zalany inny olej,problem znikł.Nie wiem o co kaman,ale chyba już Valvoline nie będzie u mnie mile widziany, pozdrawiam.

crimson 26.05.2021 15:39

Może to jakaś partia podróbek oleju?

Dubel 26.05.2021 15:41

No dziwne, na mojej liście vavoline jest nr. 2 zaraz za LM. Znam wielu fanów tego oleju i jesteś pierwszym który coś takiego pisze. Nie zaprzeczam że opisujesz swoje prawdziwe doświadczenia tylko w szoku jestem.

ablos78 26.05.2021 15:44

Ja również jestem w szoku,bo używam Valvoline od kilku ładnych lat, to pierwsza taka sytuacja,szok.

tommi 26.05.2021 15:50

Potwierdzam! A już się martwiłem, że coś się dzieje - ale trafiłeś z tematem, dzięki!
Zlałem przedwczoraj z afry po 100 km jakieś ciemne, mętne gówno - wlany był półsyntetyczny Valvoline DURABLEND 4T 10W-40, którego używam od 2-3 sezonów i nie było kłopotów.
Mam go w pojemniku, mogę słać na testy :) Kupiłem w marcu na allegro.

ArtiZet 26.05.2021 15:51

Kupiłem w ubiegłym roku- baniak 4L SyncPower 10W40 i na razie czeka na wymiane...teraz bede miał dylemat czy go lać...kupiony na All...

ablos78 26.05.2021 15:53

Cytat:

Napisał tommi (Post 735777)
Potwierdzam! A już się martwiłem, że coś się dzieje - ale trafiłeś z tematem, dzięki!
Zlałem przedwczoraj z afry po 100 km jakieś ciemne, mętne gówno - wlany był półsyntetyczny Valvoline DURABLEND 4T 10W-40, którego używam od 2-3 sezonów i nie było kłopotów.
Mam go w pojemniku, mogę słać na testy :) Kupiłem w marcu na allegro.

Testy nic nie dadzą, rozmawiałem z przedstawicielem Valvoline na mój region i testy są w stanie wykazać jakie dodatki są w oleju, natomiast taki test nie stwirdzi co to za olej:(

Ducafrica 26.05.2021 17:10

To żeś nastraszył. Właśnie czeka mnie wymiana w aucie. W bagażniku czeka oczywiście Valvoline.

piotr_3miasto 26.05.2021 17:27

Cytat:

Napisał ablos78 (Post 735780)
Testy nic nie dadzą, rozmawiałem z przedstawicielem Valvoline na mój region i testy są w stanie wykazać jakie dodatki są w oleju, natomiast taki test nie stwirdzi co to za olej:(


Może wyślij przedstawicielowi opakowanie do weryfikacji, niech oceni, czy to jest rzeczywiście ich produkt, czy może ktoś wprowadził partię podrobionego towaru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

flisak 26.05.2021 19:27

Co zastosowałeś zamiast Valvoline?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.