Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   CRF1100 - android auto/Riding Info przełączanie w czasie jazdy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40286)

MateuszPL 13.05.2021 10:41

CRF1100 - android auto/Riding Info przełączanie w czasie jazdy
 
Cześć,

Chciałem zapytać czy jakoś sobie poradziliście z następującym problemem. Po podłączeniu Android Auto w moto, kolejnym pytanie jest czy chcesz podłączyć bluetooth headset, można wybrać Dont Pair i odpala się Android auto.

Natomiast w czasie jazdy, w razie potrzeby przepięcia na chwilę na Riding Informations, potem przy wróceniu na Android, to samo pytanie się pojawia o parowanie bluetooth headset, jednak w czasie jazdy już nie zatwierdzimy Dont Pair, tylko trzeba na chwilę stanąć... trochę irytujące i zastanawiam się czy macie jakiś na to patent :)

Pozdrawiam,
Mateusz

Ocet 13.05.2021 18:49

U mnie jeśli raz wskażę don't pair, to potem w czasie jazdy mogę przełączać między ekranem a android auto bez żadnych dodatkowych aktywności. Raz ekran raz android, wedle potrzeb.

MateuszPL 14.05.2021 16:06

A to ciekawe, mi później po ponownym powrocie do Android Auto znowu mnie pyta czy pair czy nie pair :) - jednak nie jestem w stanie dokonać wyboru, jak się nie zatrzymam.

Którą masz wersję softu? 3.10?

Ocet 14.05.2021 16:53

Zgadza się.

MateuszPL 15.05.2021 18:39

Aż wstyd się przyznać, ale...

1. Jak chcemy się przełączać pomiędzy Android auto, a Riding Info i robimy to poprzez jedno krótkie click w dół to faktycznie się przełącza ładnie.

2. Jak się przełączamy poprzez przytrzymanie tego samego przycisku 2 sek. i pojawia nam sie menu i z niego wybieramy Android Auto, to trzeba znowu kliknąć Dont pair, które można kliknąć dopiero jak motocykl stoi.

Myślę, że to po prostu bug, który z czasem będzie naprawiony w przyszłości. Dziwne się też wydaje, że po całym menu można latać w czasie jazdy, a w przypadku tej opcji, trzeba się zatrzymać :)

No nic, i tak moto w moim posiadaniu 2 tygodnie i jestem zachwycony! :)

luk2asz 15.05.2021 19:19

A dlaczego bug. To normalne. Jeżeli nie masz podłączonego telefonu to krótkie kliknięcie nic nie daje, a długie przytrzymanie włącza ekran z menu. Tak samo jak na postoju kliknięcie w pasek z zegarem.
Co do blokady podczas jazdy to też normalne. Jak niektórzy zaczeliby klikać podczas jazdy, to skończyliby tak jak koleś na Śląsku, na barierkach. W samochodach też są poblokowane funkcje podczas jazdy.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

MateuszPL 16.05.2021 10:11

Już tłumaczę dlaczego bug :)

Bo skoro już nastąpiło połączenie i wyszliśmy z Android Auto do menu i do niego wracamy to nie powinien pytać drugi raz, tylko powinno zadziałać jak przy tym szybkim przepięciu. Co do opcji i sterowania w czasie jazdy, zwróć uwagę, że innymi możesz bez problemu, ALE akurat tej jednej (nie znalazłem więcej) opcji w czasie jazdy nie zmienisz :)

Przykład, w mojej ocenie trudniej i więcej uwagi zajmuje włączenie grzanych manetek :)

luk2asz 16.05.2021 10:49

Nie bardzo kumam po co przełączasz się miedzy riding info, a android przez długie przytrzymanie. Wystarczy krótkie i masz przełączenie. Podczas jazdy wszystkie ustawienia są zblokowane, nawet książka telefoniczna poza android.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

MateuszPL 17.05.2021 10:14

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 734391)
Nie bardzo kumam po co przełączasz się miedzy riding info, a android przez długie przytrzymanie. Wystarczy krótkie i masz przełączenie. Podczas jazdy wszystkie ustawienia są zblokowane, nawet książka telefoniczna poza android.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Wcześniej po prostu nie wiedziałem, że mogę przez krótkie. Teraz to oczywiste, ale jakby nie było, nie powinno drugi raz o to samo pytać.

kristoch 17.05.2021 10:31

Za bardzo @luk2asz teoretyzujesz 😀😀😀.
Dla mnie to też jest bug - oczywiście na poziomie UX/UI, ale zawsze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.