Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Beskid Niski, zapomniane wioski Łemków- Zakazy ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40301)

Adagiio 16.05.2021 13:46

Dlatego uważam że lepiej tą drogę omijać szerokim łukiem szczególnie przy łikendzie, regularne kontrole bo ludzie tamtędy jeżdżą, większość nieświadomie i na tym łupią kasę. Trzeba mieć na uwadze jeszcze jedną rzecz, strażnikami są w przewadze Łemkowie, którzy z przekonania i wychowania nie lubią Polaków.
Chcesz pojeździć po szutrach w spokoju to jak najdalej od parku.

embe 08.09.2021 19:22

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 734338)
Do Czarnego możesz jechać na legalu przez Jasionkę. Droga przez brody na Nieznajową z Radocyny biegnie przez park, nie musze chyba pisać co tam wyprawiają przy łikendzie. Możesz w Ropicy skręcić na Bartne, na górze skręcasz w prawo w szutrówkę i jedziesz do końca, następnie w prawo na Jasionkę i do Czarnego. Drugi legalny dojazd to w Zdyni w lewo i dojeżdżasz do Radocyny i skręcasz w prawo na Czarne.
Przy łikendzie nie polecę pchać się na nie legal.
Powodzenia.

Dzięki za info.

Jestem z Jasła i właśnie wybrałem się tam ostatnio i te zakazy mnie trochę zaskoczyły. Analizuję mapkę z mpk i jakbym chciał jechać w drugą stronę to chyba jest zakaz w kierunku Bartnego. Do i z Radocyny też jakiś zakaz. Mapka ze strony MPN.

magurskipn.pl/index.php?d=artykul&kat=13&art=690

mdxmd 18.09.2021 19:52

Cytat:

Napisał PokemonTC (Post 734351)
Skoro tam nic nie ma to się przejadę w czerwcowy weekend. Do Mołdawi też pojechałem bo tam niczego nie ma i nie żałuję.

oj mylisz się kolego też tam pojechałem bo rzekomo nic miało nie być a jest największa winnica na naszej planecie.

nocny 19.09.2021 22:07

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 748947)
oj mylisz się kolego też tam pojechałem bo rzekomo nic miało nie być a jest największa winnica na naszej planecie.

Chyba nie zrozumiałeś

pozdrawiam
Marcin Jan

trolik1 21.09.2021 08:00

W BN jestem praktycznie co roku, najczęściej na bucie i raz byłem na rowerze. Rok temu zajechałem do Rozstajnego motórem i nie czułem się z tym dobrze - jakoś nie pasowało mi rozjeżdżanie tych okolic hałaśliwą maszyną. Jest tam wiele pięknych miejsc godnych odwiedzenia na bucie/rowerze (np. Polany Surowiczne, Źródliska Jasiołki) i taki sposób podróżowania ja będę tam uskuteczniał.
pozdrawiam trolik

Burkinafaso 22.09.2021 09:13

BN to rarytas dla tych którzy lubią spokój i przyrodę w niektórych miejscach łatwiej spotkać dziką zwierzynę niż człowieka. Straż leśna i leśnicy szczególnie Ci z okolic Krosna są mocno uczuleni na quady i jednoślady. Lepiej wiedzieć wcześniej gdzie się wjeżdża bo mandat dają 4 cyfrowe

trolik1 22.09.2021 11:37

Cytat:

Napisał Burkinafaso (Post 749349)
w niektórych miejscach łatwiej spotkać dziką zwierzynę niż człowieka.

Kilka lat temu u zrodlisk Jasiolki spalem sobie spokojnie w namiocie a tu slysze calkiem niedaleko nawolywanie watahy wilkow. Na szczescie to nie ja bylem ich kolacja tej nocy:-)
pozdrawiam trolik

Adagiio 22.09.2021 18:02

W BN był spokój przed zarazą. W tym roku padł rekord sprzedanych biletów do parku od kiedy powstał. Ścieżki po których od dawna nikt nie chodził wyglądają jakby codziennie przeszło po nich stado krów.
Harnaś w ręce, disko polo z głośnika w plecaku, sterty śmieci, wózki z dziećmi pchane po kamieniach, psy bez smyczy. Jeszcze świnie niech zapną na sznurek i wio na wieże pod Ferdlem .

luk2asz 14.09.2022 10:18

No i niestety lasy państwowe biorą się za asfaltowanie.
https://spidersweb.pl/2022/09/beskid...t-petycja.html

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Adagiio 14.09.2022 19:04

Bywalcy ośrodka w Radocynie narzekają że się im podwozie w furach obija kamieniami na dojazdowych drogach szutrowych. Pisze to całkiem poważnie, byłem świadkiem takiej rozmowy, lp tyle kasy nie mieli jeszcze nigdy to drogi wyasfaltują. Na fotce szutrówka z Wyszowatki do Radocyny.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.