Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Dual-sport (szwenduro) - spodnie "In the boot" czy "Over the boot"? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43257)

Marman 25.09.2022 21:31

Dual-sport (szwenduro) - spodnie "In the boot" czy "Over the boot"?
 
Jakie są wasze preferencje nt. spodni wpuszczanych w buty (ITB) vs. na buty (OTB) do jazdy w lekkim offie (dual sport / szwenduro)? OTB podoba mi się chociażby z tego powodu, że mogę mieć w nich ochraniacze, na których kieszeni spodnie ITB z reguły nie mają, ale w ITB jest znacznie większy wybór lekkich i przewiewnych modeli.

Jakie są zalety i wady jednego i drugiego rozwiązania? Swoją drogą, czy w wersji ITB nie występuje problem podczas przejeżdżania przez kałuże i błota, że cały ten syf i wilgoć wpada do środka buta? Jak bardzo upierdliwe to jest?

delirium 25.09.2022 22:37

w czasie deszczu over the boot, a jak sucho in the boot, proste :)
zasada jak i na rowerze, lepiej żeby się nic nie plątało tam w dole.

rrolek 26.09.2022 08:22

W mojej opinii do offu lepsze spodnie w buty.
1. ochraniacze na kolanie zwykle lepiej kryją kolana i są bardzie stabilnie umocowane.
2. przy jeździe w błotnistym terenie łatwiej się domyć i mniej błota się dźwiga
3. mniej podatne na rozdarcia od patyków czy podnóżka bo w bucie.

Pozostaje kwestia deszczu. Teoretycznie jak pada w but powinno iść mniej wody. Ale to też kwestia szczelności buta.

Emek 26.09.2022 08:37

Zgadzam się z rrolkiem. I to nie jest prawda że spodnie ITB nie maja miejsca na ochraniacze bo mam takie co mają. Co prawda nie używam ale są. W spodniach OTB nie raz mi się zdarzyło że mi walnęło nogawką wodą do środka.

Dredd 26.09.2022 09:08

Jeśli chodzi o off, zgadzam się z tym, co powiedzieli koledzy wyżej.

Natomiast jeśli pod pojęciem szwenduro rozumiesz jazdę polnymi/leśnymi drogami, mnie lepiej sprawdzają się spodnie OTB.

Moje spostrzeżenia co do spodni OTB:
- jak błoto chlapnie, masz je tylko na dolnej części buta (mniej czyszczenia), z nogawki po wyschnięciu łatwiej otrzepać,
- przez 10.000km nie rozdarłem gałęzią, bo... w tym stylu jazdy nie przeciskam się po krzakach,
- ochraniają motocykl przed rysowaniem twardymi butami, gdy trzymasz nogami (ale przetarłem nogawkę w części, gdzie nie ma skóry),
- co do zasady są cieplejsze od ITB, częściej mają membrany i podpinki,
- z reguły mają kieszenie na włożenie ochraniaczy, co w ITB jest rzadkością. Z drugiej strony w niektórych OTB może być problem ze zmieszczeniem ortez czy przypinanych na paskach/rzepach ochraniaczy z zawiasem,
- przy przejazdach przez brody mniejsza szansa, że woda chlapiąc naleje się od góry (nogawki spina się na rzepy i ładnie przylegają do buta),
- kosztują więcej niż ITB,
- łatwiej i szybciej się przebierasz na trasie, bo odpada kwestia ułożenia spodni w bucie, by nie uciskały (choć to może być kwestia odpowiedniej techniki),
- na upały raczej tylko ITB.

matjas 26.09.2022 11:09

Zima wcześnie w tym roku przyszła :D

Marman 26.09.2022 15:14

A jak wygląda sprawa z wodą wlewającą się do środka buta przy spodniach w wersji ITB? Mówię tutaj np. o szybkich przejazdach przez kałuże, wodę wyższą niż 5-10 cm. Ostatnie z czym chciałbym sie pie****ić podczas np. 4-dniowej wycieczki po TET to suszenie i czyszczenie środka butów z błota na kempingu. Jest to realny problem?

Cytat:

Napisał Emek (Post 793133)
I to nie jest prawda że spodnie ITB nie maja miejsca na ochraniacze bo mam takie co mają.

jakie to są spodnie?

rrolek 26.09.2022 15:33

Jak musisz szybko to na gumie :)

Emek 26.09.2022 15:50

Cytat:

Napisał Marman (Post 793168)
A jak wygląda sprawa z wodą wlewającą się do środka buta przy spodniach w wersji ITB? Mówię tutaj np. o szybkich przejazdach przez kałuże, wodę wyższą niż 5-10 cm. Ostatnie z czym chciałbym sie pie****ić podczas np. 4-dniowej wycieczki po TET to suszenie i czyszczenie środka butów z błota na kempingu. Jest to realny problem?



jakie to są spodnie?

Klim Dakar

Marman 26.09.2022 15:52

Cytat:

Napisał Emek (Post 793174)
Klim Dakar

nie widze, zeby wersja ITB miała kieszenie na D3O https://klim-polska.pl/product/dakar-2-itb/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.