Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   MSR - Whisperlite, sekcja i naprawa (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3304)

chomik 16.02.2009 20:29

MSR - Whisperlite, sekcja i naprawa
 
Po dwoch tygodniach w afryce popsul mi sie MSR Whisperlite (nowka sztuka)... niby nie ma sie co zepsuc, a jednak... najpierw przestala palic (nic niedalo czyszczenie) a potem siadla pompka i trzeba bylo kupic zwykla maszynke na zwykle kartusze...
Ale nasz przyjaciel z RPA jechal z tą ktora Mirmil sprzedaje (primus) i przetrwala bezproblemowo jego 6 miesiecy w trasie... :)

majo 16.02.2009 21:00

generalnie to wiele osob narzeka na pompkę ktora jest mało pancerna:(

podos 23.02.2009 21:38

Ale co padło w pompce MSRa?? Spadła tylko gumka z tłoka?

chomik 23.02.2009 21:49

Cytat:

Napisał podos (Post 45251)
Ale co padło w pompce MSRa?? Spadła tylko gumka z tłoka?

Nie mam pojecia, jak przyplynie to rozbiore.... a na poczatek przestala sie palic a potem padla pompa przestala dawac cisnienie... rozbiore, sprawdze, dam zznac.....

podos 24.02.2009 12:32

To ja stawiam diagnozę.

Przestała palić, bo nie miala cisnienia w butli. Nie miała ciśnienia bo z tłoka spadła gumka -uszczelka, a spadła bo nie posmarowałeś załączonym smarem w malutkiej tubce. Znaczy nie przeczytałes instrukcji :)


sorry za offtop.

chomik 24.02.2009 13:34

Cytat:

Napisał podos (Post 45328)
To ja stawiam diagnozę.

Przestała palić, bo nie miala cisnienia w butli. Nie miała ciśnienia bo z tłoka spadła gumka -uszczelka, a spadła bo nie posmarowałeś załączonym smarem w malutkiej tubce. Znaczy nie przeczytałes instrukcji :)


sorry za offtop.

Niestety cisnienie bylo.... a pompka padla w koncu jak za 10 razem napompowalem i pewnie za duzo....

bigos 10.03.2009 20:29

Cytat:

Napisał chomik (Post 45255)
Nie mam pojecia, jak przyplynie to rozbiore.... a na poczatek przestala sie palic a potem padla pompa przestala dawac cisnienie... rozbiore, sprawdze, dam zznac.....

Właśnie mam zamiar kupić kuchenkę MSR, co to mówicie, że tak pada. Czy rzeczywiście powinienem mieć zgryza, czy jak pisze Podos wystarczy tylko instrukcję poczytać?

A ile za tego Primusa trza by wybecalować?

podos 10.03.2009 20:31

Trzeba najpierw obejrzeć Chomikową...

chomik 10.03.2009 20:32

Cytat:

Napisał bigos (Post 48061)
Właśnie mam zamiar kupić kuchenkę MSR, co to mówicie, że tak pada. Czy rzeczywiście powinienem mieć zgryza, czy jak pisze Podos wystarczy tylko instrukcję poczytać?

A ile za tego Primusa trza by wybecalować?

Czytałem instrukcje i zrobiłem co trzeba... a przestałą palić zanim siadła pompka... może miałem pecha ale moim zdaniem ta plastikowa pompka jest jakaś badziewna... Primus wyglada solidniej...

chomik 10.03.2009 20:40

Cytat:

Napisał podos (Post 48062)
Trzeba najpierw obejrzeć Chomikową...

Mogę ja po weekendzie wysłać razem z częściami, jeśli nie pali się z częściami....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.