Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Klim - kurtka i spodnie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40774)

Bartek74 09.08.2021 12:39

Klim - kurtka i spodnie
 
Witajcie,

Czy macie może jakiś zaufany sklep w usa, który jest resellerem Klim'a.
Znalazłem https://www.revzilla.com/ i już jest dobrze bo na komplecie jest około 2000PLN różnicy na korzyść oferty zza wielkiej wody...

Z góry dzięki za podpowiedzi i referencję.
Pozdrawiam
Bartek

44FG 09.08.2021 15:24

Uważaj z tym. Obecnie wszystkie przesyłki z poza UE dostają cło u nas w kraju z automatu. Kiedyś nie było to tak skrupulatnie sprawdzane. Ja brałem z Revzilla. Jak dorzucisz przesyłkę a nasz kraj dorzuci cło - wyszło na to samo co byś kupił w PL bez jakiejkolwiek promocji. Lepiej Klima szukaj na fcmoto lub motardinn. Ewentualnie xlmoto ale tam to raczej spady mają.

Już nie wspominam nawet o czasie oczekiwania z USA. 4-6 tygodni zanim dostaniesz przesyłkę z Revzilla z uwagi na procedurę celną.

Rozi73 09.08.2021 15:28

+ wysyłka (tania nie jest)
+ 23% VAT (chyba że ci ktoś to w "podręcznym "przywiezie)
+ miesiąc oczekiwania na dostawę (j.w)
+ brak gwarancji
na pewno się jeszcze opłaca ?

44FG 09.08.2021 15:34

Pamiętaj też o rozmiarach jeśli chodzi o Klim. Rozmiarówka jest... bardzo nietypowa. Abyś nie wtopił kupując coś co będzie kompletnie z dupy rozmiarowo. Przymierz lepiej.

A jaki komplet chciałeś kupować?

Bartek74 09.08.2021 17:14

Dzięki za wszystkie trafne uwagi. Faktycznie ryzyko cła jest teraz bardzo prawdopodobne. W kwestii rozmiarów też słuszna uwaga rozmiarówka jest "amerykańska", a nie "chińska".
U Niemców niestety zostały same końcówki i jak to zwykle bywa jak jest rozmiar to brakuje koloru albo odwrotnie...

Chcę kupić Klim Calsbad...

Pozdrawiam
Bartek

44FG 09.08.2021 17:59

W październiku mają być dostawy. Jeśli chcesz Carlsbad to zdaje się motolegends.uk ma spory zapas. Musisz odjąć VAT UK i dodać nasz plus cło. Generalnie średnio się opłaca ale miałem ostatnio ciśnienie i ściągałem od nich Klima. Plus taki, że w tydzień był w domu bo DHL za Ciebie (po deklaracji, którą musisz złożyć) ogarnia procedurę za Ciebie. Nie tak jak w Revzilla.

Novy 10.08.2021 20:40

Wydzieliłem dyskusję na temat kasku, bo zaczęło się już tylko o nim.

Bartek74 11.08.2021 21:25

Cytat:

Napisał 44FG (Post 743873)
Uważaj z tym. Obecnie wszystkie przesyłki z poza UE dostają cło u nas w kraju z automatu. Kiedyś nie było to tak skrupulatnie sprawdzane. Ja brałem z Revzilla. Jak dorzucisz przesyłkę a nasz kraj dorzuci cło - wyszło na to samo co byś kupił w PL bez jakiejkolwiek promocji. Lepiej Klima szukaj na fcmoto lub motardinn. Ewentualnie xlmoto ale tam to raczej spady mają.

Już nie wspominam nawet o czasie oczekiwania z USA. 4-6 tygodni zanim dostaniesz przesyłkę z Revzilla z uwagi na procedurę celną.

To jeszcze jedno pytanie, bo faktycznie na fc-moto jest najlepsza oferta.
Czy ktoś z Was dostał od nich fakturę VAT na firmę?
Pozdrawiam
Bartek

44FG 12.08.2021 18:56

Ja nie brałem, bo jeśli nie wykorzystujesz motocykla ściśle do prowadzenia działalności - nie szkolisz, nie jesteś kurierem itp to widziałem wyłącznie interpretacje, że nie możesz żadnych ciuchów, nawet kasku, który jest wyposażeniem obowiązkowym wrzucić w koszty.

A na fc-moto spójrz czy aby na pewno wyświetla Ci się cena brutto. Bo często pokazują netto ;)

Bartek74 14.08.2021 20:45

Cytat:

Napisał 44FG (Post 744483)
Ja nie brałem, bo jeśli nie wykorzystujesz motocykla ściśle do prowadzenia działalności - nie szkolisz, nie jesteś kurierem itp to widziałem wyłącznie interpretacje, że nie możesz żadnych ciuchów, nawet kasku, który jest wyposażeniem obowiązkowym wrzucić w koszty.

A na fc-moto spójrz czy aby na pewno wyświetla Ci się cena brutto. Bo często pokazują netto ;)

Ja biorę na wszystko faktury, jest dokładnie tak jak z autem odliczasz tylko 50%. Tym bardziej, że motocykl mam w leasingu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.