Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   afri a pickup (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6432)

bukowski 03.05.2010 21:33

afri a pickup
 
jesli bylo nie bijcie...
chodzi mnie o cóś takiego: musze kupic pickupa (z powodow roznych). No i sobie pomyslalem, ze dobrze byloby kupic tak, zeby dalo sie afri na pake zaladowac. mysle o nissanie frontierze (z cyklu d22 raczej), toyota tacoma...no, ma miec automat (bezdyskusyjnie). niekoniecznie chcialbym kingcaba, no i naszla mnie watpliwosc - czy w ogole to jest rozwiazywalne w segmencie malych pickupow z double cab? wozil ktos?

a dodatkowo: jak wyglada logistyka? potrzebuje pewnie jakis najazd, ale czy sam dam rade zrzucic takie bydle z paki?

Uriel 03.05.2010 21:52

Cytat:

Napisał sneer (Post 113139)
jesli bylo nie bijcie...
chodzi mnie o cóś takiego: musze kupic pickupa (z powodow roznych). No i sobie pomyslalem, ze dobrze byloby kupic tak, zeby dalo sie afri na pake zaladowac. mysle o nissanie frontierze (z cyklu d22 raczej), toyota tacoma...no, ma miec automat (bezdyskusyjnie). niekoniecznie chcialbym kingcaba, no i naszla mnie watpliwosc - czy w ogole to jest rozwiazywalne w segmencie malych pickupow z double cab? wozil ktos?

a dodatkowo: jak wyglada logistyka? potrzebuje pewnie jakis najazd, ale czy sam dam rade zrzucic takie bydle z paki?

Ja rozważam VW T4 do celów transportowych. Wyobrażałem sobie, że wystarczą pasy w środku i rampa do wjeżdzania. Ze zjazdem chyba mniej problemów niż z wjazdem - wsiadasz i zjeżdzasz.

PawelZDR 03.05.2010 21:58

nie tak hop pick-up ma trochę wyżej podłogę niż T4

PawelZDR 04.05.2010 08:23

Frontera panowie skąd te "i" się tam wzięło.Koledze pewnie chodzi o Navarę D22.W tym przypadku jeśli planowany jest diesel to uważaj kolego na wersję 2.5TD która wychodziła około 2003 roku.Silnik w tej wersji w kilka wad fabrycznych i sypie się jak domki w Armenii jak to mawia jeden mój klient.

podos 04.05.2010 09:36

Jesli chodzi o kwestię profesjonalnych trasportów motocykli (sądząc po cenie to musiło byc i reji i profi) na marokańskiej pustyni robią to wyłacznie pickupami. Glownie Landrovery - ale widzialem tez indyjską Mahindrę.
Wchodzą dwie Afryki lub 3 ktmy - otwiera sie burte i wysuwa szynę/podłogę na tylne koło.

bukowski 04.05.2010 09:56

Cytat:

Napisał Uriel (Post 113149)
Ze zjazdem chyba mniej problemów niż z wjazdem - wsiadasz i zjeżdzasz.

tylem? to musi byc trudne.

deny1237 04.05.2010 10:12

Polecam Mitsubishi L200 mam i jestem zadowolony w stosunku do Nissana Navary duzo lepszy komfort jazdy z tyłu ( jeśli np podróżujesz z dziećmi )

Także zdecydowanie mniej awaryjny "Pamiętaj Mitsubishi wiele razy wygrało Dakar a nissan nigdy i rzadko kiedy Nissany docierały do mety "

Ale motocykla nim nie wożę wieć w tej kwestii nie doradzę.

bukowski 04.05.2010 10:16

[QUOTE=MUTT;113181]KAŻDY pick-up 4x4 jest za wysoki i za krótki . Oczywiscie , że da się .. ale zdecydowanie wygodniej na przyczepkę/QUOTE]

każdy nie bedzie za krotki.
nissan d22 double cab ma cos 150 cm paki, king cab sporo wiecej, ze 180 cm?. ale mysle sobie, ze na ukos, lub z uchylona/otwarta tylna burta daloby sie tam motong zmiescic.
no i są pickupy fullsize, chocby titan z tej samej stajni: 200 cm dla king cab i 160 dla crew.
przyczepka ma plusy dodatnie, ale ma i ujemne. Jedzie sie wolniej, mniej bezpiecznie, po zrzuceniu motocykla trzeba cos z nia zrobic albo sie meczyc...wiec badam alternatywna wersje rzeczywistosci :)

bukowski 04.05.2010 10:20

Cytat:

Napisał PawelZDR (Post 113184)
W tym przypadku jeśli planowany jest diesel to uważaj kolego na wersję 2.5TD która wychodziła około 2003 roku.Silnik w tej wersji w kilka wad fabrycznych i sypie się jak domki w Armenii jak to mawia jeden mój klient.

diesel to zło :)
a na powaznie: jesli silnik 105 KM rozkreca sie do 130 i 150 KM, to musza byc klopoty. wada w tym motorze zostala usunieta dopiero w sierpniu 2006 roku. Wybuchaja wszystkie predzej czy pozniej. Jesli dolozyc chore ceny uzywek diesli oraz praktyczny brak tegoz w polaczeniu z automatem, nawet nie zagladam na ten model i szukam frontiera ew. tacomy. full size troszke za duzy do miasta (ale tylko troszke, bo na co dzien chwale sobie miejski krazownik 5.16 mb...)

bukowski 04.05.2010 10:29

Cytat:

Napisał podos (Post 113186)
Glownie Landrovery - ale widzialem tez indyjską Mahindrę.
Wchodzą dwie Afryki lub 3 ktmy - otwiera sie burte i wysuwa szynę/podłogę na tylne koło.

no, pewnie to dlugie pickupy LR, czyli 130. tam jest ogromna paka.
ale wlasnie potwierdziles cos, co mi sie wydawalo :) czyli szyna pod tylne kolo. Mozna to by wyrzezbic tak, zeby bylo od razu najazdem. no, mam co kminić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.