Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hobby Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=275)
-   -   Zakup roweru (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43244)

przemo77390 22.09.2022 10:51

Zakup roweru
 
Heja,

Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

Założenia:
Dobry osprzęt
amor powietrzny
sztywne osie z Boost
dobre koła 29 cali (dostosowane do systemu bezdętkowego) i dość szerokie opony 2,3-2,4 cala
Rozmiar ramy M - 170 cm

Z tego co na razie się rozeznałem to typowałem:

Trek Marlin 8
Orbea Onna 20
Cube Attention SL
Rockrider XC 100

Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo

Artek 22.09.2022 11:29

2 Załącznik(ów)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

przemo77390 22.09.2022 12:10

Cytat:

Napisał Artek (Post 792883)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

Fajny


Zdecyduje się chyba trochę przekraczając budżet na Rockrider XC 120 - ponoć mega solidny sprzęt.

redrobo 22.09.2022 12:19

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792885)
Fajny


Zdecyduje się chyba trochę przekraczając budżet na Rockrider XC 120 - ponoć mega solidny sprzęt.

Na ten przyklad masz tu sprzet, sporo solidniejszy. Tylko dla przykladu. Ofert fajnych uzywek jest sporo, ale trzeba sie troszke orientowac... Generalnie za 5 nowy bedzie wazyc jakies 13-13.5 kg. Uzywka spokojnie 11 kg i ponizej.

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-pro...&sliderIndex=1

Rajtek 22.09.2022 14:23

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792879)
Heja,

Mocno zastanawiam się nad zakupem roweru - budżet max do 5 koła. Niestety w tych pieniądzach rozsądne e-bike nie wchodzi w grę.

Założenia:
Dobry osprzęt
amor powietrzny
sztywne osie z Boost
dobre koła 29 cali (dostosowane do systemu bezdętkowego) i dość szerokie opony 2,3-2,4 cala
Rozmiar ramy M - 170 cm

Z tego co na razie się rozeznałem to typowałem:

Trek Marlin 8
Orbea Onna 20
Cube Attention SL
Rockrider XC 100

Jakieś porady typy.

Pozdrawiam,
Przemo

W tych przykładach co podałeś nie będzie ani dobry osprzęt ani dobry amor ani tym bardziej dobre koła.
W tym budżecie jeśli chcesz choć trochę zaznać profitów z tytułu jazdy na dobrych kołach, prawdziwego amortyzatora który tłumi i jest jednocześnie sztywny i precyzji napędu to tylko używka, i na pewno nie pełna amortyzacja, bo to nie ten budżet.
No ale to zależy co kto nazywa "dobry".
Koła kupuje się pod siebie więc lepiej zainwestować w nowe, napęd najmniej ważny, amortyzator powietrzny lepiej zamienić na sztywny.

wojtekk 22.09.2022 14:45

Może sprecyzuj, do czego Ci ten rower potrzebny? I na ile jesteś doświadczony?

przemo77390 22.09.2022 14:47

Cytat:

Napisał Artek (Post 792883)
Warto rozważyć używkę.
Przed wakacjami kupiłem mało używanego Spark 940. Na zimę zmienię opony i amor tylny zregeneruje, bo się poci.
Bardzo jestem zadowolony z tego roweru.

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 792897)
Może sprecyzuj, do czego Ci ten rower potrzebny? I na ile jesteś doświadczony?

Hmm tak jak motocykle do zabawy

Poczytalem, poszperalem i się zdecydowalem z uwagi na osprzęt, amor, sztywne osie, blokade, tubles na Rockrider XC 120

lansu z marka ni ma, pod Warszaskim zygmuntem lipa staną jednak rower zbiera bardzo pozytywne opinie.

majkowski1 22.09.2022 14:50

:Thumbs_Up: Dobrze, że wziąłeś tego XC120, bo lepszy niż XC100... ;)
Dużo lepszą ramę ma (taka bardziej agresywna i trzeba się przyzwyczaić) i większość podzespołów też, a nawet chyba gwarancję ma na lepszych warunkach. Nie wiem jak szybko będziesz chciał się poruszać, bo jeśli prędkość ważna, to prawdopodobnie przód zębaty do zamiany na większy...

steve69 22.09.2022 15:48

To co ci podał Redrobo, zjada na śniadanie tego Rockirder. Przemyśl zakup. Jak Cię będzie drażnić napęd 2X z przodu niewielkim nakładem zmienisz na 1x11.

Rajtek 22.09.2022 18:16

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 792898)
Hmm tak jak motocykle do zabawy

Poczytalem, poszperalem i się zdecydowalem z uwagi na osprzęt, amor, sztywne osie, blokade, tubles na Rockrider XC 120

lansu z marka ni ma, pod Warszaskim zygmuntem lipa staną jednak rower zbiera bardzo pozytywne opinie.

- XC 120 nie ma sztywnych osi, tylko z przodu, a to jest różnica, jak będziesz chciał te kowadła wymienić na jakieś normalne koła.
- sztyca 31mm, to po dupie daje, powinna być cieńsza
- tubles, ale trzeba samemu zrobić, więc dodatkowe pieniądze. Dzisiaj to już prawie wszystkie można przerobić na tubeless, więc to żaden argument
- napęd może być, najmniej istotny
- Koła do wymiany jako pierwsze, ale nie inwestowałbym w oś 9 mm

Z uwagi na brak sztywnych osi w ramie (jest tylko na widelcu) to brak przysżłości tego roweru. Jak się wkręcisz to szybko zmienisz i stracisz na odsprzedaży.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.