Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   ID.3 1st (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38396)

consigliero 27.10.2020 23:36

ID.3 1st
 
1 Załącznik(ów)
Trochę trwało zanim udało się wyjechać od sprzedawcy. Niestety prawdą jest to co piszą o niedoróbkach w oprogramowaniu. Sama jazda na pewno wymaga przyzwyczajenia. Przy pierwszym podejściu auto musiało wrócić na serwis bo coś się nie wgrało i samochód był offline, można jeździć ale nie ma wtedy połączenia z internetem co skutkuje brakiem informacji z nawigacji. Auto ma własnego esima i nie korzysta z internetu w moim telefonie, nie wiem też kto za to płaci( tak wiem że ja ale co w przypadku jazdy po egzotycznych krainach? ). Pierwsze kilometry to próba odnalezienia się w nowej rzeczywistości, przy trzecim wejściu do samochodu wyskakuje błąd poduszki powietrznej, nie wiem czy to naprawdę błąd czy też jakiś Bug w oprogramowaniu, w piątek mam go odstawić na aktualizację u jedynego człowieka który ogarnia temat. Jazda na wieś już po ciemku, światła to element o którym mogę się wypowiedzieć więcej niż pozytywnie. Ustawione w tryb auto powodują że sam sobie dopiera długie, krótkie, mam wrażenie że wykrywając auto z przeciwka wygasza odpowiednią powierzchnię a reszta pozostaje oświetlona. Moment w którym światła zmieniają się z krótkich na długie jest spektakularny, jakbyśmy sobie rozszerzali pole widzenia. Systemy wspomagające są też niezłe, samochód wie że dojeżdżamy do ronda i automatycznie zwalnia, oczywiście możemy go olać ale wtedy będziemy musieli deptać mocno hamulec, lepiej pozwolić działać rekuperacji. W naszych warunkach gdy mamy oznakowanie poziome w różnym stanie od świetnego po nieistniejące, można się spodziewać alarmów w stylu, sygnał dźwiękowy, informacja na ekranie aby jechać środkiem i przejąć kierownicę. Przyznam że za pierwszym razem byłem mocno zaskoczony. W środku jest cicho zawieszenie pracuje raczej twardo ale na znanych odcinkach o złej nawierzchni jest akceptowalnie. Muszę znaleźć opcję aby nie mieć przed oczami ikony baterii, bo działa to źle na psychikę, teraz do rytuału dbania o baterię w telefonie dojdzie troska o baterię w samochodzie. Myślę że muszę sobie dać trochę czasu aby ogarnąć podstawowe funkcje. Z dzisiejszego dnia wyszło mi 14,2 KWh/100 km
Mam też wrażenie że hamulce są słabe, ale tak naprawdę jeszcze nie depnąłem mocno tylko starałem się go spowalniać gdy rekuperacja robiła to zbyt wolno. Wtedy wydawało mi się że hamulec jest trochę gumowy, może to wina że jeszcze się dociera albo faktu że samochód swoje waży a my na codzień poruszaliśmy się puszką w postaci Dacii
Testy będą trwać

GregoryS 27.10.2020 23:44

Gratulacje ! :) A nowe hamulce musza sie dotrzec, daj im czas.

michoo 28.10.2020 07:40

Consigliero gratuluję zakupu to teraz czas GSa na LiveWire wymienić :)

pattryk 28.10.2020 10:34

Baw się i Ciesz się, fajny wózek.

Wziąłem ostatnio BMW i3 na weekend, zrobiłem ponad 200km po lokalnym pogórzu. Jak się bawiłem w sobotę ostrzej to zużycie było na poziomie 22kWh/100km, ale w niedzielę jak dostojnie, zgodnie z przepisami, bez wariactw to zeszło do 15kWh/100km i tyle też wychodzi w mieście.

lukasz_vip 28.10.2020 11:08

Dzięki za post. Pisz, pisz bo faktycznie jestem bardzo ciekawy zasięgów, czasu ładowania i wszystkiego w codziennym użytkowaniu poprzez normalnego zjadacza chleba a nie opłacanych youtuberów czy innych.

Tomas_XRV 28.10.2020 11:17

To jest przyszłość.

aadamuss 28.10.2020 11:34

Jeszcze chyba długo nie :-)

Kuba_74 28.10.2020 12:05

Ja również gratuluję zakupu, niemniej dla mnie poniższy wyciąg z opisu przerażający.
Nie pytam nawet czy samochód ma kluczyk, ale widać i tak lepiej od konkurencji ponieważ można wsiąść i wysiąść bez połączenia z internetem.

Da się wgrać Yanosik-a?

Jak wygląda u VW sprawa wyrażenia zgody na zdalny dostęp producenta do systemów samochodu, zbieranie danych eksploatacyjnych itp. Uściślając, ciekaw jestem czy można odmówić zdalnego dostępu do systemów samochodu i wszystkich związanych z tym konsekwencji?

- niedoróbkach w oprogramowaniu.
- musiało wrócić na serwis bo coś się nie wgrało i samochód był offline,
- Auto ma własnego esima
- błąd poduszki powietrznej,
- automatycznie zwalnia,
-sygnał dźwiękowy, informacja na ekranie aby jechać środkiem i przejąć kierownicę.
- zawieszenie pracuje raczej twardo ale na znanych odcinkach o złej nawierzchni jest akceptowalnie.
- Myślę że muszę sobie dać trochę czasu aby ogarnąć podstawowe funkcje.


Pozdrawiam

bukowski 28.10.2020 12:05

Ja myślę, że całkiem niedługo, tylko nie tak, jak sobie większość wyobraża - złomujemy spaliniaki i wskakujemy do elektryków.
Po pierwsze najpierw najbogatsi, my w drugiej kolejności.
Po drugie najpierw miasta.
Po trzecie najpierw usługi transportu publicznego i najem krótkoterminowy.
Skąd to wiem? Bo to się już dzieje. Pamiętam, jakim szokiem dla mnie była liczba dużych tesli na taksówkach w 2015. Oczywiście w Amsterdamie, ale obstawiam, że wtedy widziałem ich więcej, niż w całej Polsce od tamtej pory. Dziś w Lizbonie bez najmniejszego problemu można złapać ubera eko, podjeżdża na ogół Zoe albo Leaf. Innogy w Warszawie tez by się obroniło, gdyby nie wzięli do floty absurdalnie drogich i słabych bmwi3, tylko właśnie Zoe albo leafy. Pewnie mało kto wie, ale nasz krajowy - już nie startup, triggo, w ogóle nie przewiduje produkcji na rynek indywidualny, tylko pod wypozyczalnie. Chłopaków trochę znam i nie jest to fancy-duper firma do wyciągania kasy z UE, tylko właśnie szukają kasy na otwarcie konkretnej fabryki, a triggo jeździ.

Moim zdaniem od prądu nie ma odwrotu, a zmiany zajdą wcześniej, niż nam się wydaje. 5 lat temu była tylko tesla i leaf, dzisiaj praktycznie każda duża marka ma w ofercie elektryka.
Oczywiście kibicuję też napędowi wodorowemu, tylko mysle sobie, ze bedziemy po mokrych drogach jezdzic :)

A ID3 straszny wariat jest.

jabolos 28.10.2020 12:09

Elektryki to ślepy zaułek motoryzacji - przyszłość jest w wodorze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.