Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   CRF1100 - rozszyfrujmy funkcje: G, offroad, gravel (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40451)

MateuszPL 09.06.2021 21:59

CRF1100 - rozszyfrujmy funkcje: G, offroad, gravel
 
Czesc,

Chciałbym rozszyfrować, co dokładnie robią funkcje i jakie są roznice:

1. G - do aktywacji w każdym trybie. Podejrzewam, że coś że skrzynia DCT, ale nie jestem pewny.

2. Offroad - w zasadzie zawieszenie w trybie O, ale co to znaczy, bardziej miękkie, niż S? Coś jeszcze?

3. Gravel - zawieszenie w trybie S(oft), co jeszcze?

4. Czym się różni ABS on road, a offroad?

Kiedy offroad, a kiedy gravel, a kiedy tylko G? Bylby. Wdzięczny za Wasze przemyślenia, sugestie.

Pozdrawiam,
Mateusz

pałeł 09.06.2021 23:00

na te oraz inne pytanie odpowiedzi sa w instrukcji obsługi :)

MateuszPL 10.06.2021 19:57

Wiedziałem, że się taki przypałęta :)

Chodzi oczywiscie o praktyczne doświadczenie (@pałeł, tego w instrukcji nie ma). ��

Novy 10.06.2021 20:15

Mogę odpowiedzieć tylko w temacie punktu G. :p
Znaczy się przycisku G :D

Tylko na temat tego przycisku, ponieważ tylko taki mam w CRF 1000 (DCT).

Kiedyś czytałem, że włącza się ten przycisk jeżdżąc motocyklem wyłącznie w terenie (Ground (ang.), Gelände (niem.), Gleba (pol.) :D).
Skrzynia inaczej pracuje, a konkretnie sprzęgło - mniej się ślizga.

To tak z pamięci i mam nadzieję, że nic nie pomieszałem.

ctomch 10.06.2021 20:17

Nie przejmuj się. Najlepsze są zajęcia praktyczno-techniczne. Jakbyś się nudził, daj znać. Chętnie się poszwendam i Cię wesprę w razie draki przy testowaniu ustawień :at:

ziutek2002 11.06.2021 08:15

Cytat:

Napisał Novy (Post 737377)
Mogę odpowiedzieć tylko w temacie punktu G. :p
Znaczy się przycisku G :D

Tylko na temat tego przycisku, ponieważ tylko taki mam w CRF 1000 (DCT).

Kiedyś czytałem, że włącza się ten przycisk jeżdżąc motocyklem wyłącznie w terenie (Ground (ang.), Gelände (niem.), Gleba (pol.) :D).
Skrzynia inaczej pracuje, a konkretnie sprzęgło - mniej się ślizga.

To tak z pamięci i mam nadzieję, że nic nie pomieszałem.

Potwierdzam, u mnie taka sama sytuacja - dostępny tylko przycisk G w CRF1000 DCT.
Wyraźna różnica pracy sprzęgła podczas jazdy w terenie, a najbardziej podczas wjeżdżania lub zjeżdżania z górki...

MateuszPL 16.06.2021 10:17

Cytat:

Napisał ctomch (Post 737378)
Nie przejmuj się. Najlepsze są zajęcia praktyczno-techniczne. Jakbyś się nudził, daj znać. Chętnie się poszwendam i Cię wesprę w razie draki przy testowaniu ustawień :at:

Dzięki :) początkujący w enduro klimatach jestem, faktycznie trzeba potestować organoleptycznie ;)

Rajtek 01.04.2023 09:46

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 737431)
Potwierdzam, u mnie taka sama sytuacja - dostępny tylko przycisk G w CRF1000 DCT.
Wyraźna różnica pracy sprzęgła podczas jazdy w terenie, a najbardziej podczas wjeżdżania lub zjeżdżania z górki...

A tak obrazowo możesz to wyjaśnić ? Szybciej zapina bieg, czy co?

ziutek2002 12.04.2023 06:23

Ups, dopiero teraz zauważyłem pytanie.
Podczas wjeżdżania pod górkę bardzo fajnie dobiera bieg do obciążenia, tz: mam wrażenie, że skrzynia mogłaby zmienić już bieg ale tego nie robi. Podczas zjeżdżania i skręceniu manetki czuć mocno hamowanie silnikiem. To takie moje odczucia - spróbuj Rajtek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.