Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dom na emeryturę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34244)

Adagiio 13.02.2019 18:55

Marek chcesz domek w BN ? Kilka hektarów lasu a po środku fajna chałupka ( na dole salon z aneksem kuchennym, na górze pokój, dla dwóch osób styknie ), zrobiony z drewna, jest prąd i woda. Miejsce fajne, cisza i spokój z dala od Łemków, okolice Smerekowca. Jak pojawi się ogłoszenie o sprzedaży mogę dać znak.

consigliero 13.02.2019 18:59

Oczywiście jak mnie będzie stać to zawsze.

Ludwik Perney 13.02.2019 19:22

W każdym razie po tej wycenie na malutki drewniany dom, namawiam Cię na mały murowany. Na pewno wyjdzie duuuzo taniej

siwy 13.02.2019 19:34

Kwestie ciepła i automatyki w domu a materiał z jakiego jest zbudowany nie ma związku. Można mieć tak samo ciepły i bezobsługowy dom murowany jak i drewniany.

Zaleta domów z paczki to szybkość i czystość budowy. Płacisz, odbierasz, masz gwarancję. Cenowo nie będzie to okazja na pewno.

talar185 13.02.2019 19:51

Przwcierz są też gotówce z betonu

ArtiZet 13.02.2019 19:56

Jak nie masz ciśnienia to poczekaj 2-3 lata, bo to co się obecnie dzieje w budowlance to masakra jakaś...nie ma komu robić a jak już uda się kogos ubłagać, żeby coś zbudował/wykończył itp. to takie ekipy trzeba nieomal w d...ę całować...i nie daj boże, żebyś im zwrócił uwagę ,że trzeba coś poprawić, bo na drugi dzień ta ekipa juz nie przyjdzie a znalezienie kolejnej do poprawiania będzie jeszcze trudniejsze i droższe

talar185 13.02.2019 19:58

Sory za te błedy

matjas 13.02.2019 20:01

Cytat:

Napisał talar185 (Post 624202)
Przwcierz są też gotówce z betonu

U nas sprzedają takie za wsią. Piszą ze szczelne :haha2:

Pawel_z_Jasla 13.02.2019 20:40

Projekt Z7 to faktycznie jeden z prostszych budynków i cena 400.000 zł. brutto za taki stan jak oferują to dla mnie osobiście kosmos, zresztą podobnie jak badanie gruntu przy budynku parterowym o powierzchni niespełna 101 m2 zabudowy /to nie bunkier z żelbetu o fafnastu kondygnacjach więc jeśli wykonasz tradycyjny fundament czy płytę o zakładanych dla projektu parametrach nic się nie zawali/. Projekt zakłada tradycyjne materiały jak beton komórkowy, ceramika czy silikaty ale wykonać po adaptacji można w dowolnej technice. Osobiście taki domek bym budował w tradycyjnej z betonu komórkowego, na zwykłych nieco podniesionych fundamentach /pisałeś coś o wysokich wodach gruntowych/ przy precyzyjnym zachowaniu ciągłości izolacji poziomej i maksymalnym ale jednak zdroworozsądkowym ociepleniu styropianowym /podłoga, ściany, strop - zwróć uwagę, że w tym projekcie strop może być "na wiązarach" czyli ocieplenie wełną co w/g mnie jest super kwestią dla klimatu w budynku/. Czy dachówka to nie wiem, zależy co kto lubi, dobra blacha też nie jest zła. Ogrzewanie elektryczne i to jak najprostsze bo przy takiej małej kubaturze niewiele na nowinkach oszczędzisz a kasy furę wydasz, wentylacja też bez przesady chyba że będziesz całą jesień bigosy gotował i przetwory dla całej rodziny robił to mechaniczna ma uzasadnienie. Problem to ekipa ale wszystko się da jak się poszuka - myślę, że przy dobrej logistyce taki dom zaczynasz w kwietniu i wprowadzasz się na święta w grudniu bez specjalnej napinki a z ceny stanu zaproponowanego w wycenie zostanie na nowego full wypasionego wodniaka:at: i niezła parapetówę.

jagna 13.02.2019 23:07

Cytat:

Napisał Pawel_z_Jasla (Post 624220)
badanie gruntu przy budynku parterowym o powierzchni niespełna 101 m2 zabudowy /to nie bunkier z żelbetu o fafnastu kondygnacjach więc jeśli wykonasz tradycyjny fundament czy płytę o zakładanych dla projektu parametrach nic się nie zawali

Pokazać płytę pod domek letniskowy, która siadła 80 cm w dół?
Albo taką pochyloną - 40 cm różnicy między koncami?

Naprawdę, jak chcesz oszczędzić 700 złotych to kup tańszy brodzik do łazienki a nie rezygnuj z badań gruntu!
To mniej więcej 0,25% wartości domu!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.