Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   Wyposażenie CRF negocjacje (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39085)

nocny 11.02.2021 21:04

Wyposażenie CRF negocjacje
 
Cześć
Sprzedałem Versysa a więc teraz czas na zakupy. Celuję w AT DTC. Podzwoniełem po dilerach i wychodzi że bardziej skłonni są do upustu na dodatkowe wyposażenie aniżeli na jakiś rabat na samo moto. Chciałbym ponegocjować na miejscu bo przez telefon... wiadomo. Zatem co warto wyrwać od Hondy?
Będę chciał doposażyć w
1.grzane manetki
2.gmole
3.prawdziwe handbary
4.stelaż kufra z kufrem
5. stopka centralna

Pozycji 1-3 chyba nie ma sensu brać od Hondy. A 4-5 zakładając że uda się dostać rabat? Może coś jeszcze tak na zaś?
Pozdrawiam
Marcin Jan

pozdrawiam
Marcin Jan

WojtasA 11.02.2021 21:24

Niedawno miałem podobne rozterki:
2 - heed wychodzi duuuużo taniej (ale jest cięższy i nie każdemu się podoba)
4 - kufer alu hondowski jest naprawdę drogi w porównaniu do givi/kappa (chyba że Ci się bardziej podoba to nie ma o czym gadać:) ) więc rabat musieliby dać mega
5 - hondowska nie odbiega ceną od np sw-motech więc jeśli dostałbyś gratis to już coś :)

felipe84 11.02.2021 22:36

1: Oxford
2: Heed
3: Barbuster
4: Kappa
5: Honda

:)

GregoryS 11.02.2021 22:39

Moim zdaniem:

1. Grzanetki - TAK. Juz w mojej Atas z 2019 sa bardzo ok. Podobno pierwsze wersje dupy nie urywaly.
2. Gmole - NIE ! To co oferuje Honda za kupe kasy to "rusztowanie pod halogeny" a nie gmol. Kolega chwali Heeda, ja mam komplet Outback + plyta Bumot. Swietnie sie sprawdza na asfalcie i light offie, co nie chwalac sie kilka razy przetestowalem :P
3. Handbary - kup handabry poza ASO i sam zamontuj, robota latwa, mila i przyjemna. U mnie oryginalne plastikowe strzelily przy drugiej glebie na kamorcach. Zamienilem na zakupione wczesniej na ta okazje Barkbustery i bardzo je sobie chwale.
4. Stelaz z kufrem - NIE. Lepiej i taniej bedzie "aftermarketowo" poza ASO. Jak nie masz zdolnosci manualnych to kup sam i zlec w ASO montaz.
5. Stopka centralna - neutralnie. Oryginalna jest droga ale jest ok, zreszta... to tylko centralka, nie ma tam filozofii. Rownie dobra i tansza bedzie aftermarketowa. Ja mam rozwiazanie hybrydowe - aftermarketowa, zamontowana przez aso, zamiast oryginalnej ktora zamowilem a ktorej przez pol roku nie byli w stanie sprowadzic :P

Podsumowujac - wez grzanetki a reszte lepiej/taniej zorganizujesz sam. Ewentualnie niech Ci ASO pomontuje to co sobie kupisz. Sam tak zrobilem, ASO wogole wyszlo frontem do klieta proponujac zebym kupil wybrane akcesoria zanim wogole bylo moto do odbioru, a oni mi te wszystkie graty za darmo pomontuja. Wogole byli bardzo ok nie cisnac na "oryginalne" akcesoria, a wrecz zalecajac tu czy tam na zakup czegos z oferty specjalizowanych producentow (np centralka). Wszystkie paczki przyszly na adres aso, i odbierajac moto wszystko juz bylo na swoim miejscu.

Przy okazji, mieszkam 1.5 km od RŚ :) Daj znac jak bedziesz chcial pogadac albo obejrzec np gmole na zywca.

To bylaby trzecia NAT w okolicy, oprocz mnie jest jeszcze jeden gosc ktorego czasem mijam na lokalnych ulicach. Nie namierzylem jeszcze w jakiej okolicy mieszka.

A niedaleko mamy fajnych chlopakow - Wiernego i Ypsiego z pieknymi klasykami :)

nocny 11.02.2021 23:39

No i za to was lubię :).
Wielki dzięki za wskazówki.
@gregorys
Na pewno się odezwę jak maszyna pojawi się w garażu.
Lubię podłubać przy Moto więc taki montaż akcesoriów to sama przyjemność.

pozdrawiam
Marcin Jan

matchbox 02.03.2021 11:51

Jeśli chodzi o kufry alu, to w tej chwili dla Hondy robi je Givi (to są tak naprawdę Givi Trekkery Outback z innym przetłoczeniem na bocznej płycie). Porównaj ceny i podejmij decyzję ;)

Pils 08.03.2021 22:41

1. Manetki grzane HONDA
2. Gmole Heed
3. Handbar Barkbuster
4. Stelaże boczne H&B (ochrona motocykla) BEZ KUFRÓW
5. Kufer centralny i stelaż H&B wynika z wybranych wcześniej stelaży bocznych
6. podnózki i poszerzenie stopki bocznej Aliexpress
7. Stopka centralna i płyta pod silnik jeszcze myślę - macie jakieś pomysły?

radiolog 09.03.2021 17:11

Kolego GregoryS bardzo przepraszam, ale w najnowszej odsłonię AT gmole to nie wieszaki tylko produkt TT, może za mocne nie są , bo górne z dolnymi nie maja stabilnego połączenia, ale mają jedna rzecz, której inne gmole nie mają, najłatwiej je zdemontować bo są przykręcane do pośredniej ramki, która jest przykręcona do ramy , no i są z nierdzewki.
Górny może się przybliżyć do baku przy upadku, ale nietrudno go odgiąć.
Najmocniejsze gmole, które wiele przeżyją to jednak Outback Motortek, ale są drogie.

Odnośnie manetek tylko fabryczne najbardziej integrują się z motocyklem, choć guma po 3 latach jest mocno wytarta , ale przez to lepiej grzeją.

Handabry Barkabustersy must have .

Raczej poszedłbym w jakies miękkie sakwy niż kufry, zawłaszcza boczne, ja polecam Kriega

Robin 09.03.2021 20:32

Radiolog, masz te Barkbustery w 1100 AS zamontowane? , jeśli tak to proszę wrzuć fotki, szczególnie jak blisko dochodzą do czachy przy max skręcie i rzut na mocowanie od wewnętrzne strony kierownicy.
Z góry dzięki.

Emek 09.03.2021 20:37

Przeca on ma KTM. Barki pasują. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...033c853459.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.