Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=244)
-   -   Uszczelniacze do lag ATAS '18 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38078)

Danny 05.06.2021 14:43

Cytat:

Napisał Borkow (Post 736741)
Zaraz po tym wpisie poszła decyzja o powrocie na kołach po czarnym. I dobrze, bo z amorów ciekło tak, że w domu po krótkiej chwili zrobiły się dwie spore plamy wielkości pudełka fajek. Jedyne co mnie zastanawia to, że w tym samym dniu bez ostrzeżenia puściły oba uszczelniacze. Widać jak są one na końcówce to wystarczy 200km w terenie i następuje totalny koniec.

Nie dało się wyczyścić? W 90% przypadków pomaga i powstrzymuje dalszy wyciek.

Borkow 05.06.2021 17:11

Cytat:

Napisał warzyfko (Post 736763)
Nie dało się wyczyścić? W 90% przypadków pomaga i powstrzymuje dalszy wyciek.

Brak sprzętu.

Danny 07.06.2021 16:29

Cytat:

Napisał Borkow (Post 736769)
Brak sprzętu.

Sprzęt można łatwo zmacgyverować na każdym CPN'ie.

Borkow 09.06.2021 15:49

Cytat:

Napisał warzyfko (Post 736921)
Sprzęt można łatwo zmacgyverować na każdym CPN'ie.

Ja to takie czyszczenie w terenie robię zawsze szczelinomierzem 0,8, ale w CPNie szczelinomierzy brak było. A ty jaki masz na to sposób, że CPN ci pomaga?

Emek 09.06.2021 15:51

Plastikowa flaszka. Wycinasz co trzeba i tyle.

Danny 09.06.2021 16:11

Dokładnie, plastikowa flaszka, szkiełko ochronne na telefon, jakikolwiek cienki plastik który można kupić na stacji paliw i przyciąć do kształtu jakiegoś obłego haka żeby wyskrobać syf znad uszczelniacza.

jabolos 10.10.2021 15:48

Co do uszczelniaczy firmy Tourmax (NOK) to albo im tak jakość spadła albo w sklepach sprzedają podróbki bo u mnie już drugi komplet w tym sezonie zaczął popuszczać (normalna jazda, żaden hardkor). Olej miałem zalany Motorexa. Założę teraz oryginały, zobaczymy ile wytrzymają.

syncronizator 12.10.2021 08:22

To co czytam we wszystkich postach dotyczących uszczelniaczy w CRF1000 dla mnie to jest totalna porażka Hondy.
To jakiś bubel totalny.. od 4 sezonów jeżdżę dużo innym motocyklem Hondy i zero problemów z wyciekami.
Co prawda amory nie są tam USD ...aaale !! tak nie powinno być żeby w prawie nowym moto z przebiegami do 20tyś działy się takie hece.

... niedawno nabyłem nówkę. No i co ? ... mam zabierać ze sobą komplet uszczelniaczy w podróże ?
Po to kupiłem nowy sprzęt żeby nie mieć takich problemów.
Może dobrą praktyką jest odpowiednie zabezpieczenie nowego moto po przez zastosowanie skarpet czy też innych patentów.
Brak mi słów.

Czy w CRF1100 dzieje się Wam to samo ?

Emek 12.10.2021 08:26

To nie jest przypadłość jedynie Hondy. KTM się tak samo poszczał jak i Afra. Na tym samym wyjeździe. Ja zmieniałem przed każdą wyprawą. Właściwie z każdej wracałem z lejącymi lub popuściła zaraz po powrocie.

syncronizator 12.10.2021 08:52

Wiec może trzeba od początku dopóki moto jest nowe opatentować jakaś dobrą hermetyczną osłonę żeby syf nie podchodził pod uszczelniacze .... pomyślę cuś.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.