Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   Klocki hamulcowe crf 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30856)

machoni 17.12.2017 13:00

Klocki hamulcowe crf 1000
 
Jakie klocki hamulcowe polecacie?

motomax 17.12.2017 23:47

Nissin jakoś lepszych nie widzę,kwestia czy szosa czy teren,jakość czy cena?

machoni 18.12.2017 10:12

Raczej jakość, chodzi co by hamowały, nie piszczały, i nie zdzierały tarczy ;). W ostatnim motongu dobrze mi się spisywały vesrache czy jakoś tak ;). Dla tego ciekaw jestem opinii.

Jarczoq 18.12.2017 19:38

Vesrah uważam za lepsze od robionych w CZ Nissinów. Bardzo dobre są również SBS. Całkiem niezłe Galfer.
Nie polecam TRW i Ferrodo. Drewno kompletne. EBC - jak się trafi, ale często piszczą i żrą tarcze.

szynszyll 19.12.2017 19:56

mialem przerwe od Vesrahow z 10 lat. ostatnie zielone w ST750. zalozylem kilka zestawow bo pojawily sie w super cenach w PL i nie chce nic innego. okresla je slowo ktore dla mnie jest najistotniejsze w hamowaniu: liniowosc. ile wcisniesz - tyle hamujesz. zero niespodzianek. kladziesz palec na klamce i zaczyna sie opuznienie dozowalne w zaleznosci od potrzeb. inne slabe klocki dzialaja 0-1. dla mnie Vesrah jest na chwile obecna nr 1.

madafakinges 19.12.2017 20:36

Ja uznaje tylko dwie marki nissin i brembo.
Klocki tej marki naprawdę robią różnice w hamowaniu nad innymi.

machoni 19.12.2017 21:20

No to chyba decyzja pójdzie w kierunku Vesrah, opinie moje jak i wasze są na Ok, dzięki.

motomax 19.12.2017 21:54

Nissin z Czech? Delta jest z Cz Nissin to klocki na pierwszy montaż w NAT czy innych Hondach.

Firma mam siedzibe w Japoni i tam też produkowane sa klocki.

Klocki trzeba jeszcze umieć rozróżniać i dobierać do motocykla i terenu w jakim sie jezdzi..
Dla mnie sinter i tyle bo najlepiej hamują,a zjadaniem tarcz bym sie nie martwił a raczej długością drogi hamowania...

Sam mam EBC ale tylko dlatego że mam tarcze oversize EBC i najlepiej z nia współpracują te klocki.

Do Fat Nissin i nie szukał bym innych jeżeli ci zależy na dobrym hamulcu i trwałości tarczy.. dlaczego? te klocki są w laboratoriach wraz z tarczami sa hamowane by osiągnąć najlepsze efekty,w momencie zmiany sam stajesz sie laboratorium...

Może to i lekka przesada.... Ale jeżeli ktoś chce często NAT dochodzić do prędkości przy których zaczynają się samoloty unosić to bym doświadczeń nie robił..

VIPER 20.12.2017 00:14

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał machoni (Post 562218)
No to chyba decyzja pójdzie w kierunku Vesrah, opinie moje jak i wasze są na Ok, dzięki.

CRF 1000
Załącznik 76498

powodzenia

Cytat:

Napisał motomax (Post 562226)
Nissin z Czech? Delta jest z Cz Nissin to klocki na pierwszy montaż w NAT czy innych Hondach.

Firma mam siedzibe w Japoni i tam też produkowane sa klocki.

Klocki trzeba jeszcze umieć rozróżniać i dobierać do motocykla i terenu w jakim sie jezdzi..
....
Do Fat Nissin i nie szukał bym innych jeżeli ci zależy na dobrym hamulcu i trwałości tarczy.. dlaczego? te klocki są w laboratoriach wraz z tarczami sa hamowane by osiągnąć najlepsze efekty,w momencie zmiany sam stajesz sie laboratorium...
....
Może to i lekka przesada.... Ale jeżeli ktoś chce często NAT dochodzić do prędkości przy których zaczynają się samoloty unosić to bym doświadczeń nie robił..

Zgadzam się z Motomax'em (rozsądny człowiek) m.in. słusznie zauważa, ze klocki to nie wszystko, ważna jest też tarcza. Bo sam klocek nie hamuje. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj i budowa zacisku, i niekoniecznie to co się wydaje The best na Yamaha będzie dobre dla NATa. Złota zasada doboru klocków hamulcowych mówi:"Jeśli nie wiesz jakie klocki założyć – załóż fabryczne" - dobór fabryczny jest po prostu optymalny, jednocześnie
w sytuacjach ekstremalnych wynik jest przewidywalny.

Wg. mnie rozważać to można jaką kanapę zastosować, aby d... nie płakała.

"Atomowe" hamulce w NAT, to chyba by prędzej należało pogmerać przy przewodach hamulcowych i te gumowe zastąpić bajeranckimi w stalowym oplocie.

rambo 20.12.2017 16:35

Panowie,

Oryginalne klocki OEM Honda do NAT w moim sklepie kosztują 225zł komplet na tarcze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.