Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pomalowany bak z tworzywa - jak go odczyścić ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19386)

Fihu 27.10.2013 22:36

Pomalowany bak z tworzywa - jak go odczyścić ?
 
Cześć,
Tak jak w temacie. Kupiłem sobie do XT większy bak Acerbisa "plastikowy", lecz poprzedni właściciel potraktował go farbą, która teraz łuszczy się i miejscami sama odchodzi (z resztą, jest jasno zielona ... ). Myślę, aby po odczyszczeniu go niczym nie malować, więc usuwając farbe nie chce go uszkodzić, porysować mocno.
Znacie jakieś preparaty lub sposoby na doprowadzenie takiego baku do ładu? Wiem, że są preparaty do matalu - smaruje się nimi lub spryskuje i farba sama odchodzi - jednak czy można to stosować na plastiku? :)

jorge 28.10.2013 00:50

Nic inwazyjnego tylko na bazie paliw, benzyna i pochodne. Papier 800 i jedziesz delikatnie. Na górze baku wypróbuj rozpuszczalnik nieinwazyjny na próbę jak chcesz (wszelkiej maści "eko rozpuszczalni")

mareksz007 28.10.2013 06:02

Zastosuj płyn hamulcowy. Po 12 godz powinna zejść przy pomocy szczoteczki do zębów jak nie powtarzaj aż do skutku.

BLOB 28.10.2013 07:10

Papier wodny i jazda.
U mnie miał sraczkowy kolor po ingerencji słońca i wieku.
Teraz jest biały ale więcej i tak do niego nie wleje :)

strobus1 28.10.2013 08:21

Po swoich doświadczeniach z płynem hamulcowym rozlanym na owiewce (materiał ABS) zalecam ostrożność......

jorge 28.10.2013 09:10

Cytat:

Napisał mareksz007 (Post 344841)
Zastosuj płyn hamulcowy. Po 12 godz powinna zejść przy pomocy szczoteczki do zębów jak nie powtarzaj aż do skutku.

Idealny pomysł pod warunkiem, że:
A. Znasz skład tworzywa
B. Odkupisz bak.

Mój drogi Panie nie radzimy jak nie robimy. Płyn hamulcowy jest mocno inferencyjny,a to, że ścianka tworzywa nie wypuszcza wachy nie świadczy o tym, że przy pierwszej glebie nie rozjedzie się od osłabienia tworzywa płynem lub podobnym. Jedynie benzyna ekstrakcyjna. No chyba, że to kosmiczny produkt o mega wytrzymałości - jak baki golfów II.

Mhv 28.10.2013 10:01

Gdzieś czytałem, że materiał tych baków przepuszcza w jakiś sposób opary benzyny, nie wiem co o tym myśleć, czy to prawda czy nie..jeśli tak to ma jakoweś pory..ale też zalecam ostrożność z ostrą chemią..najlepiej zapytać kogoś kto WIE.

Lupus 28.10.2013 10:46

Jest drobna szansa na to że gościu po taniości potraktował to sprayem, wtedy nitro powinno zadziałać, jeśli nie musisz mechanicznie zerwać co się da (delikatnie) a potem pogadać z zaprzyjaźnionym lakiernikiem żeby ci resztę wypucował szlifierką rotacyjną. Jeśli chodzi o malowanie pe to da się to zrobić ale połączenie nie jest idealne - dość łatwo uszkodzić. Jakby co pytaj, malowałem ;)
Z inną chemią bym nie kombinował bo może ci potem bak pęknąć! Na temat malowania na tych baków w necie napisano parę tomów, nie spotkałem się z udanym do końca pokryciem.

szymon25 28.10.2013 11:28

a jakbyś po prostu przemalował go na taki kolor jak Ci pasuje?

Scorpi 28.10.2013 11:59

Z tego co wiem to zbiorniki plastkowe maja tendencje do przepuszczania parów i z tego tez powodu czesto mamynaklejki we wzór siateczki na takich zbiornikach co by sie same nie odklejały. Benzyna pozostawiona w plastiku na kilka lat potrafi sobie zniknąć.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.