Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Jak rozpoznać oryginalnego KTMa? Pytanie o owiewki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=19983)

jackhammer 14.01.2014 13:01

Jak rozpoznać oryginalnego KTMa? Pytanie o owiewki
 
Zamierzam wkrótce przejść na pomarańczową stronę mocy, dlatego mam do was - posiadacze KTMów - pytanie. Chciałbym kupić Adventura z 2008 roku i oglądałem ostatnio jednego, ponoć wszystkie plastiki oryginalne, niemalowany...jednak...przyjrzałem się wszystkim owiewkom, lakier na wszystkich tego samego koloru. Jednak po macanku...przedni błotnik oraz przednie owiewki z napisem KTM są gładziutkie jak szkło, a owiewki na zbiorniku oraz ta od schowka są już z szorstkiego plastiku.
Mój kolega jeździ Adventurem i u niego jest tak samo.

Jednak oglądałem ostatnio również innego i plastiki na całym motorku są z jednego, chropowatego plastiku. Gdzie tu racja? Proszę o pomoc.

ex1 14.01.2014 14:39

:) hehe nie wiem co dokładnie masz na mysli z chropowatego plastiku? no ale
napewno niektóre roczniki i malowania mogą się od siebie różnić...
dla przykładu modele po lifcie, czyli te od 2009 roku są już z nieco innych materiałów, moim zdaniem gorszych.
950 znów mają chyba nieco grubsze baki niż 990 w dolnych partiach.
takich szczegółów można czasem sporo znaleźć. tak więc ja bym się specjalnie nie bał..bo to o czym piszesz jest raczej normalne. tak samo jak i nie zawsze idealne spasowanie plastików przy kokpicie.

zwracaj uwagę na lakier, lakiery w kacie chyba zawsze mają rózne dodatki, w postaci brokatów i innych bajerków, jak jest jednakowy to bym nie martwił :)

madafakinges 14.01.2014 16:12

Kupiłem przedni błotnik od lc8 pomarańczowy właśnie z takim brokatem zastanawiałem się czy to ori czy ktoś se malował...

torak 14.01.2014 16:51

Bo KTM-y są nie tylko najlepsze ale również najpiękniejsze:D. Mój 2010 jest bro-katowany:)

gruby 14.01.2014 16:54

Brokat to oryginał , a co do plastików to prawda że są żle spasowne :)

puszek 14.01.2014 16:58

Nie są źle spasowane tylko rama wygina śmiało ciało ...:D:D Dlatego gmoli nie można założyć do ramy bo dziurki ciągle w innych miejscach się znajdują..;)

gruby 14.01.2014 17:19

Jakie dziurki na gmole?? u mnie tam żadnych nie ma :D

ex1 14.01.2014 18:13

Cytat:

Napisał puszek (Post 357090)
Nie są źle spasowane tylko rama wygina śmiało ciało ...:D:D Dlatego gmoli nie można założyć do ramy bo dziurki ciągle w innych miejscach się znajdują..;)

oo i tutaj widać jak to puszek szuka aby kąsnąć a tematu nie ogarnia ;)
Kat ma gmole mocowane do dziurek przy bakach.. :D rama jest dużo wyżej.

PS. najmocniejsza i najsztywniejsza w swojej klasie! :D

jackhammer 14.01.2014 18:49

Hehe, nie do końca mnie chyba zrozumieliście :)
Co do koloru lakieru rzeczywiście się zgadzam, ten pomarańczowy ma fajny zielony brokacik.
O spasowaniu plastików nie wspominałem, ale z tego co widziałem, są dobrze spasowane.

Chodzi mi o plastiki w dotyku. Wszystkie matowe, oprócz tych z przodu, które są gładziutkie jak *upa niemowlaka. W innym kacie wszystkie plastiki były matowe (dotyk) i wyglądało mi to bardziej firmowo.
Zresztą...trafiłem dzisiaj jakimś cudem do salonu BMW i...prawie siłą musieli mnie odciągać od F800GS :D

ex1 14.01.2014 19:04

Cytat:

Napisał jackhammer (Post 357107)
Hehe, nie do końca mnie chyba zrozumieliście :)
Co do koloru lakieru rzeczywiście się zgadzam, ten pomarańczowy ma fajny zielony brokacik.
O spasowaniu plastików nie wspominałem, ale z tego co widziałem, są dobrze spasowane.

Chodzi mi o plastiki w dotyku. Wszystkie matowe, oprócz tych z przodu, które są gładziutkie jak *upa niemowlaka. W innym kacie wszystkie plastiki były matowe (dotyk) i wyglądało mi to bardziej firmowo.
Zresztą...trafiłem dzisiaj jakimś cudem do salonu BMW i...prawie siłą musieli mnie odciągać od F800GS :D

BMW 800 GS to motocykl dobry po bułki za miasto skoczyć... jak chcesz nim w jakimkolwiek terenie latać to musisz wymienić koła, zawieszenie i dozbroić się.w całą masę touratechowego sprzętu, a i tak pozostanie Ci silnik w układzie twin, który działa jak wiertarka :)

a teraz do rzeczy... jaki rocznik był tych motocykli o których piszesz i jakie malowanie..? i które elementy nie pasowały do siebie..?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.