Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Specjalista od VW z okolic Warszawy poszukiwany (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32860)

tomekv4 02.09.2018 12:01

Specjalista od VW z okolic Warszawy poszukiwany
 
Najchętniej ktoś kto ma dużo doświadczeń z busami LT.
Od dłuższego czasu walczę bezskutecznie z załączającym się trybem awaryjnym. Nikt nie jest w stanie zdiagnozować co powoduje przełączanie się komputera w tryb awaryjny i odcinanie działania turbiny. Był już wymieniony zawór sterujący turbiną, czujnik ciśnienia doładowania, sprawdzone wszystkie przewody podciśnieniowe, intercooler, sam sterownik też

Tomas_XRV 02.09.2018 12:06

Może off top ale takie objawy miałem w 2,4JTD i były to zapieczone łopatki zmiennej geometri turbiny.

Artek 02.09.2018 12:15

Miałem takie coś w T4 2.5. Tdi. Serwis nie potrafił naprawić. Ciekawe, że po wyłączeniu/włączeniu zapłonu auto dalej bezproblemowo jechało. Jak zimny to nigdy się nie przytrafiało, jak ciepły i mocno obciążony to wkurw sięgał zenitu.

Novy 02.09.2018 13:20

Skoro czujnik ciśnienia i kilka innych wymienionych rzeczy nie pomogło to spróbuj wymienić olej na inny.
Paradoksalnie może to mieć związek z gęstością oleju silnikowego.

Przeżywałem coś takiego również Citroenie C5. Mało nie skończyło się regeneracją całego turbo.

kurol 02.09.2018 13:30

Zbyszek z Domaniewka koło Pruszkowa ogarnia VW T4 jak cos to moge dac telefon.

Adagiio 02.09.2018 14:46

Sterownik silnika zwany komputerem, trzeba go od nowa zaprogramowac i wgrac nowa mape. Miałem taka sama akcje w jednym z transporterów, wydalem w ciul kasy na zajebistych nieudacznikow i problem wracal jak sraczka po chianti. Jeśli osprzęt jest wymieniony, pewny to ma dzialac, ale trzeba mieć jeszcze pewnosc ze kuny nie zezarły ci instalacji, bo to inna bajka i wtedy dopiero dzieja sie cuda niewidy. Sorry za pisownie, ale jestem w gorach a smyrofon to nie mój swiat.

wojtekk 02.09.2018 14:50

Łukasz Sakowski. Specjalizuje się w całej grupie VW (teraz wjeżdża do niego mój nowy nabytek) i mega grube tematy ogarnia. Znam od lat i widziałem różne cuda. Bardzo rzetelny, uczciwy człowiek. Warsztat: Odrębna 4, Warszawa. 609 622 929.

Genek 02.09.2018 15:14

Opiszę mój przypadek, kiedyś miałem 1,9tdi audi, przy przyspieszaniu w okolicach 100 km/h silnik tracił moc i wchodził w tryb awaryjny, oczywiście zgaszenie silnika powoduje wyjście z trybu. Mechanik stwierdził,że zacinają się łopatki zmiennej geometrii i najlepiej wyczyścić turbinę, zażartował, że ewentualnie mogę dać w palnik. Stwierdziłem czemu nie,nic do stracenia, a więc 1, 2, 3 i do odcinki, zrobiłem tak parę razy i jak ręką odjął. Nie żebym namawiał, ale u mnie podziałało :D

tomekv4 02.09.2018 16:00

Cytat:

Napisał Artek (Post 598218)
Miałem takie coś w T4 2.5. Tdi. Serwis nie potrafił naprawić. Ciekawe, że po wyłączeniu/włączeniu zapłonu auto dalej bezproblemowo jechało. Jak zimny to nigdy się nie przytrafiało, jak ciepły i mocno obciążony to wkurw sięgał zenitu.

Dokładnie takie mam objawy. Identyczne

Cytat:

Napisał Novy (Post 598226)
Skoro czujnik ciśnienia i kilka innych wymienionych rzeczy nie pomogło to spróbuj wymienić olej na inny.
Paradoksalnie może to mieć związek z gęstością oleju silnikowego.

Przeżywałem coś takiego również Citroenie C5. Mało nie skończyło się regeneracją całego turbo.

Jeżdżę z tym zjawiskiem już przeszło 100tys km na różnych olejach.

Cytat:

Napisał kurol (Post 598228)
Zbyszek z Domaniewka koło Pruszkowa ogarnia VW T4 jak cos to moge dac telefon.

Daj namiary ogólnie lub na priv

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 598217)
Może off top ale takie objawy miałem w 2,4JTD i były to zapieczone łopatki zmiennej geometri turbiny.

U mnie turbina jest bez zmiennej geometrii. Wersja 85koni

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 598243)
Łukasz Sakowski. Specjalizuje się w całej grupie VW (teraz wjeżdża do niego mój nowy nabytek) i mega grube tematy ogarnia. Znam od lat i widziałem różne cuda. Bardzo rzetelny, uczciwy człowiek. Warsztat: Odrębna 4, Warszawa. 609 622 929.

Dzięki! Zakręcę do niego
Całkiem niedaleko ode mnie

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 598241)
Sterownik silnika zwany komputerem, trzeba go od nowa zaprogramowac i wgrac nowa mape. Miałem taka sama akcje w jednym z transporterów, wydalem w ciul kasy na zajebistych nieudacznikow i problem wracal jak sraczka po chianti. Jeśli osprzęt jest wymieniony, pewny to ma dzialac, ale trzeba mieć jeszcze pewnosc ze kuny nie zezarły ci instalacji, bo to inna bajka i wtedy dopiero dzieja sie cuda niewidy. Sorry za pisownie, ale jestem w gorach a smyrofon to nie mój swiat.

Instalacja wygląda raczej nieżle.
A jakby podmienić cały sterownik? Wiem kto ma taki ze skasowanym immobilajzerem

Hawk1985 02.09.2018 18:30

Mieliśmy coś takiego w 2013 jadąc Transitem kuzyna na Chorwację, odpinało nagle turbine podczas jazdy.
Po wyłączeniu i ponownym załączeniu silnika problem znikał na jakiś czas.
Z tego co kojarzę wgranie programu od nowa pomogło, jak ktoś już w tym temacie wspomniał.

Wytapatalkowano


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.