Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Własnej roboty końcówka wydechu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44461)

$zwagier 14.06.2023 16:26

Własnej roboty końcówka wydechu
 
Cześć, z racji że coś niecoś potrafię tigiem spawać, spróbowałbym zrobić sam końcówkę wydechu. Ktoś kiedyś zagłębiał się w temat? Ma może jakiś schemat wydechu? Jaka wata i ile?

Moja obecna końcówka jest firmy Krzak, przebarwiona od ciepła, na łączniku przedmuch. Mógłbym kupić jakąś ORI końcówkę i zrobić sobie łącznik (już robiłem tak w jednym moto, efekt wyszedł super) ale spróbowałbym może zrobić sam końcówkę. Pozdro!

matjas 14.06.2023 16:38

ja zrobiłem cały wydech do enfielda. wszystko inox.

rura, dwie dennice o średnicy rury/płaszcza, rura perforowana przez całą długość owinięta siatką stalową nierdzewną, na to wata głusząca - to wszystko wpakowałem do środka - średnicę rury perforowanej dobrałem tak aby wchodziła ciasno we wlot i wylot - tigiem dospawałem spot'y aby się to nie wysuwało.
dennice przyspawałem pulsem autogenowo do rury na stałe - jakby trzeba wymieniać wkład za x-lat to najwyżej odetnę końcówkę.

całość wieńczy db-korek własnej produkcji.

rura brzmi zajebiście - jak do klasyka idealnie. miękki, głuchy bas.

kolejny w kolejce na szafot jest URAL650, który będzie przerobiony dość znacznie więc rura będzie również własnej produkcji w powyższej technologii.

$zwagier 14.06.2023 16:45

Cytat:

Napisał matjas (Post 820195)
ja zrobiłem cały wydech do enfielda. wszystko inox.

rura, dwie dennice o średnicy rury/płaszcza, rura perforowana przez całą długość owinięta siatką stalową nierdzewną, na to wata głusząca - to wszystko wpakowałem do środka - średnicę rury perforowanej dobrałem tak aby wchodziła ciasno we wlot i wylot - tigiem dospawałem spot'y aby się to nie wysuwało.
dennice przyspawałem pulsem autogenowo do rury na stałe - jakby trzeba wymieniać wkład za x-lat to najwyżej odetnę końcówkę.

całość wieńczy db-korek własnej produkcji.

rura brzmi zajebiście - jak do klasyka idealnie. miękki, głuchy bas.

kolejny w kolejce na szafot jest URAL650, który będzie przerobiony dość znacznie więc rura będzie również własnej produkcji w powyższej technologii.

Masz jakąś fotkę jak Ci wyszło? Jakieś wymiary rur itd? Jak kosztowo?

Melon 14.06.2023 16:57

Odbudowywałem Akrapy i tak jak Matjas pisze z tym, że za wygłuszenie robiła wełna ze stali nierdzewnej owinięta chyba kevlarem. Nie wiem bo to był materiał oryginalny akrapa.

matjas 14.06.2023 17:06

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Reizess (Post 820196)
Masz jakąś fotkę jak Ci wyszło? Jakieś wymiary rur itd? Jak kosztowo?

stary naprawdę nie pamiętam dokładnie. wyszło około 350PLN - pewnie z 5 dych wyszło malowanie proszkiem.

inna rzecz, że w enfieldzie jest rura jak od C360 - z tej ilości materiału masz przynajmniej dwa normalne wydechy - lub i trzy...
mecyji wielkich w tym nie ma - wszystkie puchy robione są tak samo.

masz fotkę - wygląda jak fabryka :D

$zwagier 14.06.2023 17:17

Ładny Royal, kumpel kupił nowego Classica 350. Ładne to, małe i za mało mocy hah.

Co do wydechu pomyślałem żeby dennice zaślepić blachą, zrobić otwory w dennicy i blaszce, w te otwory przyspawać rurę perforowaną. Naładować waty i zakryć to blachą walcowaną i zaspawać delikatnie od dołu, i dwie opcje, albo zaspawać na dennicach albo zamontować na nity. Posiadam tez maszynkę do szlifowania rur, więc wykończenie to nie problem. I główne pytanie, jaką watę wybrać i jak dużo jej dać?

matjas 14.06.2023 17:29

Tyle żeby ciasno wepchnąć całość do środka. Nie może być ZA ciasno ale jak będzie za ciasno to nie włożysz calosci.
Dębice maja centrować środek. Jak to zrobisz to już twój pomysł lub użyj mojego.
Jeśli potrafisz spawać szlifowanie nie będzie potrzebne.

wierny 14.06.2023 17:32

Kolego Raizess liczymy na relację zdjęciową z produkcji końcówki wydechu. Filmik z odpalenia Afry na nim też chętnie zobaczymy. Może zrobisz porównanie starego tłumika z nowym? :)

$zwagier 14.06.2023 17:34

Cytat:

Napisał matjas (Post 820201)
Tyle żeby ciasno wepchnąć całość do środka. Nie może być ZA ciasno ale jak będzie za ciasno to nie włożysz calosci.
Dębice maja centrować środek. Jak to zrobisz to już twój pomysł lub użyj mojego.
Jeśli potrafisz spawać szlifowanie nie będzie potrzebne.

Wcisnąć jak? Bo myślałem w ten sposób, żeby właśnie zrobić konstrukcje, dwie dennice zespawane już z rurą perforowaną. Na rurę nawinąć watę i całość na koniec okryć blachą. Dobrze kombinuje?

Cytat:

Napisał wierny (Post 820202)
Kolego Raizess liczymy na relację zdjęciową z produkcji końcówki wydechu. Filmik z odpalenia Afry na nim też chętnie zobaczymy. Może zrobisz porównanie starego tłumika z nowym? :)

Jak już się zabiorę za to, zrobię fotki, opiszę wszystko, zrobię filmik. Zrobię nowy post na FAT :D

matjas 14.06.2023 17:44

Wpychasz całość do rury.
Jak będziesz umiał to owinąć blacha tak żeby nie wyglądało jak pol dupy zza krzaka ;) to owiń ;)

Możesz watę owinąć taśma samoprzylepna tak żeby ja skompresować. Taśma przepali się z czasem i będzie jak miało być.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.