Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   [P] Moje boje, czyli moto dla Dandiego (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40191)

Dandi 03.05.2021 15:41

[P] Moje boje, czyli moto dla Dandiego
 
Cześć czarnuchy.

Weekend majowy nas nie rozpieszcza, a skoro jeszcze nie mam w garażu motocykla, który nadawałby się na taką aurę postanowiłem zasięgnąć opinii zacnego forumowego grona co do moich kolejnych dwóch kółek.
Ostatnia rozmowa z kolegą Zimnym położyła cień na przydatność strony cycle-ergo w poszukiwaniach moto idealnego (do tej pory każdy motocykl, który wpadł mi w oko sprawdzałem na tej stronie pod kątem ergonomii).
W związku z powyższym, biorąc pod uwagę moje gabaryty (190 cm, 85 kg), jakie motocykle moglibyście polecić przy następujących założeniach:
- motocykl klasy adventure pozwalający zjechać z czarnego i w miarę komfortowo przemieszczać się w lekkim terenie (szutry, polne drogi, czasem jakiś TET :) ),
- wygodna pozycja za kierownicą z możliwością pokonywania odcinków terenowych na stojąco,
- wagowo im mniej tym lepiej,
- cenowo im mniej tym lepiej,
- mile widziane moto z wtryskiem,
- jazda głównie solo, ale mogą zdarzyć się wyjątki (wtedy tylko asfalt),
- z uwagi na małe jeszcze doświadczenie z motocyklami i prawie żadne w kwestiach offroadowych szukam raczej czegoś spokojnego.

Jeśli ciężko będzie znaleźć coś w używkach rozważę opcję nabycia motocykla z salonu, ale i tu obowiązuje zasada im taniej tym lepiej :D

Z góry dziękuję za pomoc wszystkim, którzy wezmą udział w dyskusji i zdecydują się rzucić trochę światła na trudny temat poszukiwania kolejnych dwóch kółek.

Emek 03.05.2021 15:49

Wtrysk eliminuje większość klasycznych dual sportów typu DR, KLR czy XR. Do okazjonalnego wykorzystania w terenie jako nowy pojazd brałbym chyba Tenere 700. Tym się od bidy we dwójkę pojedzie. Opcjonalnie starszą Tenerkę XTZ660. Będzie wtrysk, duży baniak i dla wysokiego chłopa podejdzie. We dwójkę też pojedzie choć nie jest to pełnia szczęścia dla plecaka. Miałem osobiście wątpliwą przyjemność w roli plecaka wystąpić. Nawet gdzieś na forum ktoś ładny sprzęt wystawiał.

dawid8210 03.05.2021 16:05

Tylko czekać aż padnie propozycja ,,duży dzik,,:D

Dandi 03.05.2021 16:18

@Emek XTZ660 jest w top 3 mojej listy, ale na naszej giełdzie ostatnio wystawiał ją Benzo i temat jest już nieaktualny.

@dawid8210 Dlatego dodałem ostatni punkt, tam dzik już nie pasuje (chyba) :haha2:

lukasz_vip 03.05.2021 16:42

Ktm odpuść bo każdy z nich to narwany skurczbyk. Ja bym poszedł w Yamahe ale nie XTZ660 tylko XT660R. XTZ w moim odczuciu ciężka była strasznie jak na singla. Silnik spokojny, na wtrysku bez wad.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

zimny 03.05.2021 16:46

A czy na Bandicie 650 który masz jest Ci wygodnie? Bo to kwestia subiektywna. Mi np fazer 600 zdawał się mały, a ja sam wielki nie jestem.

Ja tak jak mówiłem, trampek to spoko maszyna - tani, tj poniżej lub około 10k PLN za zadbana 600. Mocą nie poraża, zawieszeniem też. W sumie niczym nie błyszczy a jakoś miliony ich sprzedano bynajmniej nie z uwagi na walory wizualne :D

Po prostu wszędzie daje radę. Ale uparcie będę powtarzał ze to jest całkiem wygodne moto dla typa jak ja - 173 wzrostu i niecałe 80kg, pasażerka 163cm i..... nieważne bo jeszcze wejdzie na forum i zginę marnie. Przy czym trampek do jazdy z pasażerem nadaje się dla spokojnych, cierpliwych i upartych. 120 w trasie można jednak trzymać tylko przyspieszenia jak w 1.9tdi 90 koni w 4 chłopa na pokładzie.

Solo tak do 180cm wzrostu też ok z podwyższeniem kiery. Ale więcej, dla chłopów pod 2m to nie ta bajka moim zdaniem.

+1 dla używanej tenerki 660 lub nowej t700 jeżeli mówimy o motocyklach jednoosobowych z założenia.

Mojego ulubieńca czyli DL650 nie proponuję bo to motocykl co najwyżej udający wyglądem adwenczer.

Pozdrawiam
Zimny

Ps. Xtz660 o ile wiem to lata 90te. Xt660z to lata 2008 plus, tak dla ścisłości jak kolega będzie rozkminiał :)

Emek 03.05.2021 16:58

Dokładnie. Chodzi o te na wtrysku.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0bffc6ec9a.jpg

Dandi 03.05.2021 17:00

@Zimny Oczywiście chodziło o XT660Z, Emkowi pewnie również ;) Na Bandicie jest ok, ale na nim dłuższych tras nie robiłem, max 150km.

@Lukasz_vip Nad XR660R też się zastanawiam, tylko nie wiem jak ze wzrostem na niej. Jeździł ktoś tym mając ponad 185 cm i może się wypowiedzieć?

Emek 03.05.2021 17:02

Mirkoslawski miał takie a wysoki jest.

Prince 03.05.2021 17:02

Jak Emek napisał. Wtryskowych duzalsportów niezawiele. XT660R spoko. XTZ660 to gaźnikowiec ( i to z wrednym gaźnikiem) XT660Z to wtrysk- ale jak dla mnie ten motocykl to coś sie yamaha pogubiła. 200kg i 48 kunia to nie cholery nie jedzie. Ten sinik nie radzi sobie już z taką masą i tak głupio rozmieszczoną i jazda tym to mordęga. Przemieszcza sie. Przy lżejszej budzie wersji R jest już akceptowalnie.

W ogóle przy tym co sie ostatnio porobiło z cenami starych padak typu XR, DR, TT itd to olałbym je i kupił nową CRF300. Jak jestem fanem tych rumpli, to państwo wybaczą ale ten szajs nie jest wart połowy NOWEGO motocykla hondy.

Jeśli jednak gaźnik i budżetowo to jest tu taki klubik jak ogarnąć temat tanio albo najtaniej. Bierzesz XTZ660 (jeszcze rok temu można było kupić za 3 tyś). Wywalasz zjebane plastiki jadzi, zakładasz zawiasy z jakiegoś austriackiego dniepra albo innej corsiawki po wybuchu silnika i masz fajny motocykl.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.